Skocz do zawartości

Ile pali twoja bemka


mpower01

Rekomendowane odpowiedzi

Jak narazie, a jezdze od niecalych 3 tygodni po przesiadce z benzyny, moja 320d Touring w manualu pali w miescie 8 litrow przy normalnej jezdzie (czyli szybko), schodzi nawet do 6,8 - 7,0 kiedy jade jak bereciarz. Na trasie, przy predkosci podroznej w granicach 140 - 160 km/h, 5-ciu osobach na pokladzie i bagazniku zaladowanym pod sam dach spalila mi 7,3 :mad2:

 

Myslalem, ze bedzie oszczedniejsza, no ale, jak to mawiaja starzy gorale, CHWDP :mrgreen:

I love smell of the gasoline in the morning. It smells like... victory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Moje e34 520i24v na trasie Warszawa-Kazimierz Dolny-Warszawa (387km), prędkość 120-140km/h + po mieście z klimą w korkach (249km) spaliła 11,2 wg moich obliczeń.

 

Drugie tankowanie i tylko trasa bez jazdy po mieście, prędkość do 140km/h, odległość 335km wg. obliczeń 8,1L/100, z komputera 8,6 - dzisiaj skorygowałem wskazania kompa. Zobaczymy jak wyjdzie po samym mieście.

Pozdrawiam, Mariusz

"Mario"

F11 Sophisto Grau


http://i59.tinypic.com/242j57c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 318 touring pali w mieście ok 10-11 na trasie około 7 (pb95)

myśle ,że nie jest źle.

 

PS już wiem kto jezdzi samochodami BMW( NIE CHE UOGÓLNIAĆ)

cytat MEXYK "Myslalem, ze bedzie oszczedniejsza, no ale, jak to mawiaja starzy gorale, CHWDP "

Jaki podpis taki właściciel :cry: mam nadzieję ,

że koszulki z napisem nie nosisz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak e32 skorygować wynik średniego spalania na OBC ?

 

mnie na trasie spala 13 litrów ( komp wskazuje 17 lit )

w mieście 16 - 17 litrów ( komp wskazuje 20 lit )

 

niby mi to nie przeszkadza ale gdzies wyczytałem ze można korygować wyniki OBC

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nei do końca potrafie to dobrze przetłumaczyć :

 

Keep the direction switch pressed for about 5 seconds.

You see the Prog 1 indicator in the Speedo display and the OBC

Press the function keys on the OBC in the order you want them to be shown in the Speedo display.

Once a function is in the list, the next press on the same function key results in the second function of that OBC button.

For example: The first time button gives the TIME, the second time button gives the DATE in the Speedo.

Quit the programming function by pressing the direction switch for another short moment.

 

wciskam wajche po lewej strone kierownicy aż sie ukaże PROG 1. Nastepnie podaczas włączonej funkcji PROG 1 włączam na ekran np. średnią spalania ... i to dalej ?

 

skasować ? skorygować do faktycznej średniej ? jak ?

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

To nie to, to służy do zmiany kolejności wyswietlania funkcji.

 

Ty potrzebujesz najpierw uruchomić test 19 - wciskasz jednocześnie 1000 i 10 i powinien pojawić się napis TEST. Następnie wciskasz raz cyfrę 10 i 9x cyfrę 1 i masz już wklepany numer testu.

Teraz trzeba podać kod odblokowujący, kodem jest data a konkretnie suma dnia i miesiąca czyli np jak dziś jest 19.05 to robimy 19+5=24 :)

Kodem na dziś jest 24, (pod warunkiem, że masz prawidłowo ustawioną datę) wybierasz przyciskami 10 i 1 potem wciskasz set/res jako akceptację kodu.

 

Mamy odblokowany OBC, teraz znaną już metodą wybierasz test 20.

Przyciskami 1000, 100,10,1 podajesz nowe dane, jak u siebie w E34 musiałem zmniejszyć tą liczbę z 1000 na 960 żeby było dobrze u ciebie napewno będzie innaczej.

 

Zrobiłem to po zatankowanie na full i uprzednim przeliczeniu spalania a potem skorygowałem o tyle w dół liczbę żeby było tyle samo ile wyszło z moich obliczeń. Oczywiście przy wcześniejszym taknowaniu też na full skasowałem spalanie w OBC.

 

Powodzenia.

Pozdrawiam, Mariusz

"Mario"

F11 Sophisto Grau


http://i59.tinypic.com/242j57c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie. prawie. wpisuje numer testu 19 ale nie mam czym tego zatwierdzic i nie mogę przejsc do wpisania zapezpieczenia dzis tj 24

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Prawie. prawie. wpisuje numer testu 19 ale nie mam czym tego zatwierdzic i nie mogę przejsc do wpisania zapezpieczenia dzis tj 24

 

A jak wygląda twoje obc ?

 

Poszukaj przycisku set/res - musi być, obok przycisku z 1.

Juz wiem, to jest przycisk s/r :)

Edytowane przez Mario - BMW Klub Polska

Pozdrawiam, Mariusz

"Mario"

F11 Sophisto Grau


http://i59.tinypic.com/242j57c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam OBC chyba ten mały/średni czyli 8 guzików + 1000/100/10/1 po prawej i lewej stronie wyświetlacza

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//bmw.badzpierwszy.pl/730/10.jpg

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to i ja sie pochwale

 

miasto, dość zakorkowane (gdańsk) - 10.5l

trasa 120-140 - 8l

 

rekord 6.8l wg wskazań komputera

Czarna Eta (SOLD)................Granatowy Mieczysław (LIVE!).......................Czarna Szmata

http://www.gimnastycy.pl/avatar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS już wiem kto jezdzi samochodami BMW( NIE CHE UOGÓLNIAĆ)

cytat MEXYK "Myslalem, ze bedzie oszczedniejsza, no ale, jak to mawiaja starzy gorale, CHWDP "

Jaki podpis taki właściciel :cry: mam nadzieję ,

że koszulki z napisem nie nosisz :mrgreen:

 

Wycieczki osobiste zostaw na inne okazje, pajacu, bo to nienajlepsze miejsce zeby wymieniac sie uwagami na takie tematy. Jak masz jakies uwagi do mojej kultury, charakteru, czy inteligencji, to proponuje zebys napisal na PW, chetnie udziele Ci wszystkich informacji, ktore beda Ci niezbedne do dalszej, jakze wnikliwej, sadzac po powyzszym przykladzie, oceny mojej osoby.

 

Serdecznie Cie pozdrawiam :modlitwa:

I love smell of the gasoline in the morning. It smells like... victory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

no to dorzuce i swoje 5 groszy

wiec e34 520 24V trzeba sie na prawde postarac aby zejsc do 10l 70%trasa, srednio ok 11-12l chyba ze w zime;]

a e38 735iA no to na trasie minimalnie 12 a w miescie 13,9

ps. nie oszczedzam pedalu gazu;]

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten stary BC do 1984 roku tez sie ustawia ??

 

Mi wylicza w prawdzie spalanie bezblednie ale tak z ciekawosci i ewentualnie na przyszlosc....

E24 628CSi 12/1982 Delphin-Metallic - wegetacja... :(

E28 524td 06/1985 Karminrot ze szpera :) i silnik nowka!!!


Nowe amortyzatory BILSTEIN B6, CZESCI UZYWANE

Kontakt: 0049-176-4889-3646, 0695039390, GG 244669 lub PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Witajcie

 

 

Postaram się dowcipnie :?: o mojej E38 V8 3.0 :

 

Ile pali to pojęcie względne na 100 km po mieście 15-17,6 gazu lub 12-13,5 benzyny ,około 3 Marlboro mentolowe , pare gramów oleju . Czasem pali za mnie "głupa" awaryjnymi gdy wciskam się w korkach w Wawie , pali też oświetleniem zewnętrznym gdy jest ciemno .

Gumy oszczędzam bo mam nowe dlatego nie pali .

 

Także całkiem sporo pali .....

 

Pozdrówa dla miłośników marki :D

MarioBigRed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten stary BC do 1984 roku tez sie ustawia ??

 

Mi wylicza w prawdzie spalanie bezblednie ale tak z ciekawosci i ewentualnie na przyszlosc....

 

w naszych (OBC II) możesz ustawić jedynie prawidlowośc wskazań pochodzących ze zbiornika paliwa i ewentualnie ten parametr można dostroić.

 

mianowicie jak wciśniesz równocześnie 1000 i 1 pojawi ci się liczba litrów paliwa jaka została w zbiorniku. Teraz musisz udać się do manuala i przeczytać przy jakiej ilości paliwa załącza się kontrolka rezerwy

 

i w momencie kiedy kontrolka sie zapali sprawdzić poprawność ze wskazaniem komputera, jezeli sie nie zgadza, to po lewej stronie na dole masz taką dziurke, coś jak po prawej do ustawienia godziny które naciskasz długopisem albo czymś cienkim, tyle ze zaślepione malutkim plastikiem

 

i to po lewej stronie to pokrętło do regulacji tego ustawienia, musisz wyjąć tą małą plastikową zaślepke, np szpilką i pokręcić aby uzyskac prawidłową wartość

Czarna Eta (SOLD)................Granatowy Mieczysław (LIVE!).......................Czarna Szmata

http://www.gimnastycy.pl/avatar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... :think:

 

jest juz wiosna... i moje autko... :D

 

srednio pali 12,7 l na każde 100 km przejechane... :cool2:

 

i jest to 50% na 50%... czyli 50 % trasy i 50 % głównie Warszawa... :mrgreen:

 

no i jesli mam byc szczery... to pali tyle ile wleje... nic wiecej... :mrgreen:

 

pozdrawiam

cosmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz musisz udać się do manuala i przeczytać przy jakiej ilości paliwa załącza się kontrolka rezerwy

 

Z tego co pamiętam to w E23, E24 i E28 kontrolka rezerwy zapala się jak zostaje 8 litrów benzyny w baku. Dane te są dla baku 70l. A czy dla 100l jest tak samo to nie wiem

OO==ll==OO


www.bmwauto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to tak oczywiste, ja słyszałem 2 wersje 4.5 oraz 6.5l dla E28 (70l)

masz to z oficjalnego podręcznika jakiegoś?

bo chciałbym to sprawdzić u siebie ale nie wiem właśnie jaka to dokładnie powinna być liczba

 

kiedy u mnie kontrolka sie zapala to pokazuje mi 5l przeważnie

Czarna Eta (SOLD)................Granatowy Mieczysław (LIVE!).......................Czarna Szmata

http://www.gimnastycy.pl/avatar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zrobiłm trasówkę prawie 500km z 4 osobami na pokładzie i wyszło mi 12,5 gazu (wątpliwej jakości, bo wyjeżdżałem bardzo rano i moja ulubiona gazownia była zamknięta).

Prędkość przeciętnie 120-130, do 150 przy wyprzedzaniu. Wyprzedzanie dynamiczne do 5tys dociągane, całość trasy średnio dynamiczna.

Powrót odcinkiem autostrady chyba z 60kilometrów - prędkość 180-190.

Dodam, że instalka bez elektroniki 1 generacja na śrubkę ;)

Uważam, to za przyzwoity wynik, chociaż mam w planach jeszcze trochę pogrzebać w gazie, bo jest co poprawiać :)

 

Analogicznie w mieście paliła mi 13-15 gazu przy dość dynamicznej jeździe, ale przed tą trasą wymieniłem filtr gazu i przeregulowałem ją, także może maksymalne wartości spadną.

Z ciekawostek maksymalne spalanie zanotowane w zimę, sprinty po mieście około 18litrów:) wszystko LPG!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.