Skocz do zawartości

Ile pali twoja bemka


mpower01

Rekomendowane odpowiedzi

e30 316 (1.8IS m10 140 KM) zadziwia mnie ten silnik....średnio ok 10 l gazu/100 km... a jak jej odkręcam tak poważnie to nie więcej niż 11 :shock: jestem zdziwiony jak nie wiem...w trasie mi ok 9l pociągnął...

Bono20002 jeśli masz 318is i 136KM to jest to silnik M42, a nie jak piszesz M10 :8)

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa wroclaw->jaroslawiec (500km) 7.1 L / 100km

Silnik m42 srednia predkosc 120 . Jedyny bull to ze mi je olej mobil super s 10w40 i przy wymianie sproboje jakis inny.

http://www.bmwpasja.pl

Nowe foty w galerii


BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )

http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajac niektore odpowiedzi zauwazylem ze kierowcy BMW dziela sie na lepszych czyli tych z silnikiem powyzej 2 litrow i tych pozostalych-gorszych. Smutne to nieco bo co za roznica jaki silnik? Wazna chyba jest pasja i zamilowanie do marki, a moze sie myle? Najsmutniejsze ze nawet moderator stwierdzil ze bedzie mogl odpowiadac na glupkowate pytania kierowcow z malolitrazowych, piekny przyklad! Moje 316 zjada 13 litrow gazu w miescie przy dosc dynamicznej jezdzie, trasa 10 litrow... Zaraz rzesza przesmiewcow zagdera "jak mozna dynamicznie jezdziec 316", ano widzicie da sie ale trzeba umiec a nie braki umiejetnosci nadrabiac wiekszym litrarzem :twisted2: Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

E39 540i automat

 

nie sprawdzałem nigdy ile pali po mieście, ale chcąc nie chcąc sprawdziłem po trasie Londyn - Warszawa 1840km, paliwo wypalone - ok.175 litrów.

praktycznie same autostrady, prędkość 80-180km/h (więcej nie mogłem pojechać bo miałem "ogranicznik" w fotelu pasażera :nienie: który głośno krzyczał jak przekraczałem 180 :( )

 

reasumując, chyba nie taki najgorszy wynik :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
E39 540i automat

 

nie sprawdzałem nigdy ile pali po mieście, ale chcąc nie chcąc sprawdziłem po trasie Londyn - Warszawa 1840km, paliwo wypalone - ok.175 litrów.

praktycznie same autostrady, prędkość 80-180km/h (więcej nie mogłem pojechać bo miałem "ogranicznik" w fotelu pasażera :nienie: który głośno krzyczał jak przekraczałem 180 :( )

 

reasumując, chyba nie taki najgorszy wynik :roll:

O rety , biorac pod uwage prawie ta sama trase, wynik o niebo lepszy od mojego, a jechalem zwykle od 80 max 130-140 a mam silnik 2.0 :mad2:

Gdyby pan Bóg był za przednim napędem - chodzilibyśmy teraz na rękach ;)

http://miniurl.pl/becia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
mój 325 tds 1999 r.

miasto- 7,5-9 zima

cykl mięszany 7,5

trasa mieszane predkości 6,3

 

2,5tds nie zejdzie w mieście poniżej 8L, nawet w katalogu...a ta trasa mieszana to chyba pusta autostrada i ty sam jadący 90-100km/h non stop. Bez urazy ale ten silnik tyle nie robi nawet jak jest nowy, zmierz jeszcze raz bo coś źle policzyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5tds nie zejdzie w mieście poniżej 8L, nawet w katalogu...a ta trasa mieszana to chyba pusta autostrada i ty sam jadący 90-100km/h non stop. Bez urazy ale ten silnik tyle nie robi nawet jak jest nowy, zmierz jeszcze raz bo coś źle policzyłeś.

 

Twoja e36 w automacie ?

Kurde to w takim razie wychodzi ze duzo pali :/

Pomiar raczej jest wiarygodny w miescie moze spadnie do minimum 9,5 L/100km ale to jak jezdze naprawde powoli i deeeeeeeeeelikatnie.

za 50 zl robie prawie 120 km liczac ze ropa jest srednio po 3,90...

ZAZNACZAM ze to AUTOMAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja e36 w automacie ?

Kurde to w takim razie wychodzi ze duzo pali :/

Pomiar raczej jest wiarygodny w miescie moze spadnie do minimum 9,5 L/100km ale to jak jezdze naprawde powoli i deeeeeeeeeelikatnie.

za 50 zl robie prawie 120 km liczac ze ropa jest srednio po 3,90...

ZAZNACZAM ze to AUTOMAT

no to źle policzyłeś bo nawet jak zrobisz za 50zł 120 km to jak ropa jest po 3,9 to spalasz ponad 10,5L/100km a nie jak napisałeś 7,5L w mieście i to jeszcze automatem

:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to źle policzyłeś bo nawet jak zrobisz za 50zł 120 km to jak ropa jest po 3,9 to spalasz ponad 10,5L/100km a nie jak napisałeś 7,5L w mieście i to jeszcze automatem

:naughty:

 

KOLEGO ! Czy Ty czytasz co ja wogóle napisalem ??????????

Przeczytaj sobie mój wpis :shock: widzisz tam gdzieś 7,5 L ??? bo ja nie :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.