Skocz do zawartości

Ile pali twoja bemka


mpower01

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem tu nowy,ale jeśli chodzi o spalanie, to u mnie wygląda to tak: jestem posiadaczem E32 750iL rydwan pali średnio 21,7 litra na 100km. oczywiście przy moim stylu jazdy... Ale czego wymagać od top limuzyny...oszczędności??? To chore !!!! Gaz??? To chyba żarcik? Albo nas stać na limuzynę i palliwo,oraz pozostałe jej koszty, albo może lepiej kupić Fiata CC ?????????????? Ma 300 KM więc pali i proszę nie biadolić..! :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E32 750 iLa V12

 

trasa: 10-15 l

miasto: 18-25 l

tryb sportowy: 20-40 l

 

E28 525i R6 (automat)

 

trasa: 8-12 l

miasto: 14-19 l

Mam 750 iLA pali średnio ponad 20l/100 ale jak jej nie kochać????????

 

 

 

tryb sportowy :twisted: ..dobre powiedzenie, mój 320i 87 z silnikiem m20 pali 8,5 na autostradzie, 12 w miescie...noi 16-17 w "trybie sportowym" :twisted2:

 

swoją drogą ciekaw jestem ile paliłby e30 z silnikiem v12 i skrzynią od e32 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, E36 "Kupa" 2,5 spala znośnie przy normalnej jeździe, ale jak się chce te wszystkie osiołki i muły pod maską wyzwolić to wtedy nastaje smutna godzina...

ale kogo to obchodzi?! po to jest takie auto, aby cieszyć i dawać satysfakcję z jazdy. do "dychawicznego kruzingu" polecam 126p z naklejką Pioneer na tylnej szybie i ospojlerowany... :twisted:

18.11.2006

Forza evil!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

318i 93 rok m40 E36 - w trasie (1300km) srednia predkosc: 150km/h ! - 10/100, oczywiscie byly momenty gdzie fantazja szla do gory i sie jechalo 190 ! oponki to 235 tyl !!! 17 ` przod 215.

www.bmwproject.pl

www.szczyrbowski.pl

E36 TURBO 325i & E46 TOURING 330D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie mojej Beti to- Gaz na Blosie i parowniku dwu komorowym O.M.V.L r 90=od 16 do 26 po miescie a srednio to 18,Trasa 9 do 10. Na benzynie niewiem, bo zadko uzywam (glownie kombinacja "D+Sport)

 

9-10 w trasie? To jaka to trasa??

Przecież to 3 litry i kolubryna...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E23 735 automat.

 

Trasa przy spokojnej jeździe (do 110 km/h) 8-9 l\100 km

Miasto w zależności od ruchu i korków 14-22 l\100 km

 

Czy E23 ma prawo spalać mniej niż E32 z tym samym silnikiem?

 

 

Pozdrawiam

tak, bo

a) to nie ten sam silnik

b) e23 jest lzejsza

 

wyniki niezle, takie same miewalem przy 2.8 w manualu, z tym ze ta jazda w trasie nie musiala byc taka spokojna.. plynna, ale z wyprzedzaniem i roznymi predkosciami i w okolicach 10l/100km wychodzilo spalanie calej wycieczki wakacyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden tam gas czysta bęzyna,tak na marginesie to nie ma innych marek aut do zagazowania?

bęzyna :norty: :norty: :norty:

kolejny szejk z e36 :diabel_smiech: :diabel_smiech:

w odpowiedzi na pytanie... są całe mnóstwo, tylko nie wiem czemu nie BMW? One w czymś lepsze od innych? Rakiety jakieś?, złote silniki mają, czy o co chodzi bo nie rozumiem?

Ja tam wolę zagazowane V8 niż 4 cylindrowe kosiarki :twisted2:

a co do spalania, to... bierze tyle ile musi, choć jak czytam niektóre posty, to albo oszukujecie :mrgreen: , albo czas się przyjrzeć jej apetytowi...

może na początek katy wywalić?

- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj moim V12 zrobilem 436km. Trasa Darlowo - Sochaczew. Po drodze sporo przeszkod co nie sprzyja niskiemu spalaniu. Wynik z komputera 12.2 a z wyliczen pod dystrybutorem (spalilem 50.59 litrow paliwa) - 11.6L/100km :!: :!: Mysle ze jak na 5 litrow pojemnosci to wynik jest niezly :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie mojej Beti to- Gaz na Blosie i parowniku dwu komorowym O.M.V.L r 90=od 16 do 26 po miescie a srednio to 18,Trasa 9 do 10. Na benzynie niewiem, bo zadko uzywam (glownie kombinacja "D+Sport)

 

9-10 w trasie? To jaka to trasa??

Przecież to 3 litry i kolubryna...

 

 

Pozdrawiam

 

Hmm??? Patrzylem wlasnie w dowod rejestracyjny i nic tam nie pisze w stylu "kolubryna" tylko "sedan"!!!

"________ 730iA

/________\

(0o=[][]=o0)

[_]/'''''''''''\[_]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mojej pięknosci nie oszczedzam i nie daje innym satysfakcji co swiatla 300obr. dwujka 4500 obr a puzniej za 5000 :D

Jak powiedział ostatnio mechanik niezle ją wytresowałes niezle idzie :twisted:

Ale ona mnie tez nie oszczedza 9l/100 - 10l/100

:mrgreen: :cool2:

 

BMW TO BMW

-=BAWARKA TO DOBRA PARA DLA MNIE -=


http://img512.imageshack.us/img512/2996/333333333yq4.jpg


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=43306&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E23 735 automat.

 

Trasa przy spokojnej jeździe (do 110 km/h) 8-9 l\100 km

Miasto w zależności od ruchu i korków 14-22 l\100 km

 

Czy E23 ma prawo spalać mniej niż E32 z tym samym silnikiem?

 

 

Pozdrawiam

 

Żebyś mógł sobie porównać warunki jazdy bo od tego dużo zależy:

Co weekend pokonuję trasę Lubin-Wrocław (jakieś 80 km po 1 pasie w każdą stronę) i przed wyjazdem zawsze zeruję komputer. Jeśli jadę nocą, ze stałą prędkością, nie ma ruchu i praktycznie nikogo nie wyprzedzam najmniej udało mi się osiągnąć 8,3. Jadąc normalnie tą trasą w dzień przy sporym ruchu osiągam jakieś 9,5. Ta sama trasa na ostrej mańce z częstymi kick-downami 11.

Wskazania z OBC ale sądząc po tankowaniach raczej są dokładne.

http://img221.imageshack.us/img221/3032/clipboard02zn2.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :P ja musze powiedzieć ze jak wracałem z niemiec (1200KM) to stwierdzic musze ze moja czarnulka 535i z 1991r. spaliła według komputerka 10.8L/100km i komputerk prawde mowił poniewaz jak zalałem do pełna to pokazał ze benzyny starczy mi na 700 KM z chakiem, a gdy przejechałem polsko-niemiecka granice to spalanie wzrosło mi do 11.5L/100KM wiec mysle ze to jest dobry wynik jak na zędową szustke:) a w miescie nie sprawdziłem dokładnie ale komputerek pokazuje 16.8L/100KM wiec i takim wynikiem jestem zachwycony. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moja535i na trasie przy predkosci 130km/h spala 9.5-10litrow benzynki .sprawdzilem 3x na trasie Utrecht(Holand) - Olszyna(przejscie graniczne polsko-niemieckie) zalalem pod korek i przejechalem 102km i znowu zatankowalem(bo wiecie,komputerowi to ja nie wierze) i weszlo 9.5l przy stalej predkosci 130km/h. po miescie przy spokojnej jezdzie ,nie uzywajac 4tego biegu ,moja BECIA pali 14,5litra i nigdy nie spalila wiecej.(choc wiem,ze by mogla)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.