Skocz do zawartości

Ile pali twoja bemka


mpower01

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
heyka, qrde czytam te wasze wyniki z e36 1,8 i nie wierze oczom, jezdzilem tym autem 1,5 roku w trybie miejskim 10 to bylo max co brala, przy jezdzie spokojnej 120-130 km/h na trasie miescilem sie w 7-7,5 litra na setke! :cool2: jak jechalem naprawde szybko (600 km w 4,5 godziny) to spalila 11,5 litra. Mam dziwne odczucie ze wiekszosc polskich stacji benzynowych robi w ... swoich klientow. Wczesniej mialem e30 z tym samym silnikiem, spalanie identyczne, nawet moze mniejsze troszke czasami (ale byla obnizona i w ogole chyba e30 przez to ze nizsza jest lepsza ma aerodynamike, ale glowy nie dam ). Czy w Polsce sa jakies europejskie normy paliw? Wszyscy moi znajomi ktorzy byli w Polsce i mieszkaja na stale w Niemczech permanentnie narzekaja na jakosc polskiego paliwa(zwiekszone spalanie). Boje sie tankowac teraz moja 740 w kraju :worried: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek witam wszystkich ...to moj pierwszy raz.....tutaj :roll: od niedawna stalem sie przez przypadek uzytkownikiem E34.

stary rupiec 92r ale trudno na pare miechow musi byc.

niewiem czy to tak ma byc ale moja ruderka kopci pomiedzy 15-19 benz 95 w miescie. co prawda wiekszosc dnia spedzam w korkach ale mialem kiedys saaba 2.3 turbo 16 i przy naprawde ostrej piz.... nie ssal tyle co beemer.

mam silnik 2.0 na automacie, auto od nowosci serwisowane w bmw , pelna ksiazka 2 wlascicieli.

opony 225/16 moze to jest powod....

 

ogolnie nie to zebym sie uskarzal bo wali mnie w sumie kilka litrow w te czy we wte ale jestem ciekaw tylko czy to normalne w tym modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po primo lej tylko Pb98. Po sekundo i tak za dużo Ci pali, no chyba, że jeździsz po tym mieście tylko na dwójce :D Moja niunia przy dynamicznej na mieście (jeśli nie ma korków) pali max 17 l Pb98 / 100. Średnio mam 14 l /100, a jeżdżę gdzieś 80 % w mieście, w dużym mieście :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to niewiele jeszcze wiem o BMW. To moja 1 maszyna tej marki i jak narazie jakos jezdzi-odpukac.

spalanie ...coz...duze ciezkie auto , automat i 100% jazdy w miescie, czasami po kilka godzin w korkach...wiec nie wnikam pali tyle ile musi i juz.

Jednakze gdybym mial jeszcze kupic nastepne bmw w przyszlosci to zdecydowanie wiekszy silnik , 150 kucy na taka krowe to stanowczo za malo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc!

Moja E-30 kupilem jakies 6 miesiecy temu od znajomego.

Motorek 1.8 w automacie,wydaje mi sie,ze spali ok.11/100km na Pb95.

Po trasie przy 120-130km/h jeszcze kapke mniej.Niecierpie miasta -prawde mowiac,to nie wiem ile lyka.Na pelnym (55 litrow) zrobilem 620 km -dom,praca,dom(w jedna strone ok 40 km pod gorke!),a i rezerwe jeszcze mialem.Takze dobrze jest (chyba) :mrgreen:

Saludos!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dopisze, spalanie BMW 850 przy 200km/h ok. 17,5 litra (jazda na tempomacie, wynik z okolo 5 kilometrow), a jazda po trasie z predkosciami pod 160 - 180km/h okolo 13,5 litra, oczywiscie przy plynnej jezdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja E30 320i z 1990 roku kupilem okolo 6 miesiecy temu .

Tak jak mierzylem to w trasie na 45l przejechalem 600 km i jeszcze mialem troche rezerwy ale to bylo przy spokojnej jezdzie.

 

Spalanie:

 

- miasto kolo 11l

 

- trasa zaleznie od predkosci 7-9l

Pozdrawiam

Smykoo

Było: e30 320i & e36 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

525 silnik m20.

instalka I generacji mikser 32mm miasto od 14 l lpg (zalezy od nogi przy spokojnej jezdzie spokojnie 14 pali.)

trasa 10l lpg w 4 osoby...

 

przy doladowanym aucie 5osob + ciezka przyczepa 13l lpg.

 

na benzynie sprawdzalem tylko na poczatku miasto wyszlo okolo 11-12l beny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz...ja dzis po ponownym zalaniu praiwe 80 litrasow benzynki stwierdzilem ze mimo spokojnej, wrecz ekonomicznej jazdy moja padlinka pali srednio okolo 17 litrow,

Na pewno duzy udzial maja w tym londynskie korki, czasem wracam do domu przez miasto 3-4 godziny ...ale....

nidgy nie podobaly mi sie beemki, szczegolnie ze na warszawskiej pradze kojarzyly sie z lysymi drechami albo szpanerkami sciagajacymi stare strupy polamane z reichu zeby sie podbudowac przed ekipa...jestem duzy, lysy i nie chcialem byc podobnie postrzegany wiec wybieralem rozne inne marki ale....

to moja 1 bmw....co prawda kupiona przez przypadek i leciwa juz ale juz kombinuje jak ja puscic do ludzi i kupic e39 :mad2:

to chyba jakas zaraza he he jak juz wpadniesz w sidla bmw to po tobie

w kazdym badz razie pozdrawiam wszystkich posiadaczy i zycze milych niespodzianek na stacji paliw ...good luck :hand:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdze 325 M50 głównie poza miastem lecz nie są to trasy ze stałą prędkością. Jest to moje drugie auto powiedzmy dla dawania przyjemności z jazdy więc gazu nie oszczędzam no i średnie spalanie waha się pomiędzy 11,2-12,5 ( dane z komputera )

 

potwierdzam :cool2:

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój kompakcik - bardzo przyzwoicie: na autostradzie 2 osoby + wakacyjny ekwipunek (załadowany cały bagażnik i troche na tylnych fotelach) przy 140-150 km/h caly czas - 7,4-7,6 litra, po mieście - 8-9 l przy w miarę spokojnej jeździe.

Silnik M44 - 1.9, opony 225/50/16.

Duże znaczenie ma technika jazdy, pierwsze miesiące po kupnie palił mi ponad 10 a też starałem się jeździć oszczędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój 525 tds w automacie po mieście bierze ok. 12,13 l/100 jak wypuszcze się odrobinke za miasto czyli taki cykl mieszany powiedzmy 70/30% to spalanko schodzi już do ok. 10l. Niestety jeszcze nie miałem okazji przetestować autka stricte na trasie. Zużycie miejskie jest dość wysokie ale ja sobie to tłumacze specyfiką miasta (Cieszyn) czyli albo pod górę albo z górki, prawie wogóle nie ma równych odcinków. A może Wy macie inne odczucia i że jednak coś jest nie tak? Edytowane przez cieszyniok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.