Skocz do zawartości

Padła żarówka od świateł postojowych e90 e91 RINGI


Andreas

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie odkopałem.. żeby nowego tematu nie tworzyć o żarówkach..

 

http://allegro.pl/item813337200_zarowki_led_bmw_ringi_e90_e91_biale_okazja.html coś takiego pojawiło się na alledrogo, pisałem do gościa maila, żadne błędy się nie wyświetlają.. może ktoś z Was zamawiał od tego gościa? Warto w ogóle.. bo tak się zastanawiam..

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Odpowiedź na pytanie jak świecą ringi po wymianie żarówek na LED. Żeby mieć święty spokój i nie wymieniać żarówek co jakiś czas wymieniłem je na zamienniki LED z allegro za 199.99 za kpl. Do wymiany trzeba niestety zdjąć koło i nadkole. POtem to już "mały pikuś". Z tymi zamiennikami nie montujemy już wkładki z szybką. Pozostaje tylko plastikowy koszyczek. Świecą biało i znacznie jaśniej. Czy to jest ładniejsze - rzecz gustu. Do mnie przemówiła raczej ich znacznie dłuższa żywotność. Podobno wydajność świetlna jest podobna do ringów po lifcie które są homologowane jako światła do jazdy w dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na pytanie jak świecą ringi po wymianie żarówek na LED. Żeby mieć święty spokój i nie wymieniać żarówek co jakiś czas wymieniłem je na zamienniki LED z allegro za 199.99 za kpl. Do wymiany trzeba niestety zdjąć koło i nadkole. POtem to już "mały pikuś". Z tymi zamiennikami nie montujemy już wkładki z szybką. Pozostaje tylko plastikowy koszyczek. Świecą biało i znacznie jaśniej. Czy to jest ładniejsze - rzecz gustu. Do mnie przemówiła raczej ich znacznie dłuższa żywotność. Podobno wydajność świetlna jest podobna do ringów po lifcie które są homologowane jako światła do jazdy w dzień.

 

To jak się wymienia to wiem ;) heh. Przez tą 'wkładkę z szybką' same problemy ale o tym pisałem w innym temacie. No własnie też działem po 199zł, a teraz promocja 50 taniej. Mógłbyś jakąś fotkę umieścić? Bo też się przymierzam.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem już o tym wcześniej, nie trzeba kupować całej gotowej oprawki za 130 zeta. Można wymontowac oprawke, lekko ją rozdłubac, jest zgrzana w 2 miejscach i wymienić tylko żarówke, koszt 10-15 zeta.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę niech ktoś zapoda zajęcia jak swiecą te ledy w dzień bez ksenonu i w nocy z ksenonem

bardziej by mi zależało żeby ringi swieciły na żółto z taką mocą jak w wersjach po livcie wtedy bym miał do jazdy

w dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak jest, prosimy o fotkę. Mnie również czeka wymiana i ewentualnie, bardzo ewentualnie rozważę zakup czegoś innego niż ori żarówki do ringów.

Fotkę zarówek, czy jak świecą? Jak świecą to mozna zobaczyć zdjęcia na allegro jest dokładnie tak samo. Wymiana po zdjęciu nadkoli jest prosta i niewiele jest do wyjaśnienia. Na youtube są fimy o wymianie. http://www.youtube.com/watch?v=bdvZ5iEDSQc, http://www.youtube.com/watch?v=JeN10kOHKmg. Co prawda na tym drugim filmie wymienili żarówki na czerone LED-y. ale montaz białych jest identyczny. Swoją drogą powinni takim samochody zabierać za takie zboczenie - czerwone ringi :duh: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

Z ciekawością czytałem ten temat wiedząc że i mnie kiedyś któaż żaróweczka zgasnie.

wa dni temu zgasły prawe ringi..już zakupiłem zaróweczki aż tu nagle po dwóch dniach ringi znów świeca..

Spotkaliscie się z czymś takim ?

 

pozdr.

Grzesiek e90, 320dA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

Z ciekawością czytałem ten temat wiedząc że i mnie kiedyś któaż żaróweczka zgasnie.

wa dni temu zgasły prawe ringi..już zakupiłem zaróweczki aż tu nagle po dwóch dniach ringi znów świeca..

Spotkaliscie się z czymś takim ?

 

pozdr.

 

U mnie tak było :), nawet tydzień nie świeciła po czym zaświeciła ponownie na 2 tygodnie a potem padła całkowicie. Wymeiniaj dwie :)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

Z ciekawością czytałem ten temat wiedząc że i mnie kiedyś któaż żaróweczka zgasnie.

wa dni temu zgasły prawe ringi..już zakupiłem zaróweczki aż tu nagle po dwóch dniach ringi znów świeca..

Spotkaliscie się z czymś takim ?

 

pozdr.

 

 

...nie przejmuj sie (i tak bedzie juz w najblizszym czasie wymiana) tak wyglada zywtnosc typowego zrodla halogenowego (zamontowanego m.in. w "ringach"), jak zywot sie konczy to jeszcze wystepuja "drgawki"...pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Włókno żarówki halogenowej jest krótkie i wykonane z dość grubego drutu. Przepalenie najczęściej polega na tym że w okolicach środka włókna pojawia się niewielka przerwa. Od drgań w czasie jazdy końce włókien także drżą i zdarzy się że zbliżą się na tyle, że przeskoczy iskra i sklei (zgrzeje) je ze sobą. Żarówka znów swieci, ale niestety na krótko. A zatem należy wymienić. Z uwagi na dość dopracowaną technologię ich produkcji sugeruję wymianę kpl. żarówek, bo druga ulegnie przepaleniu w krótkim czasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
14) z racji tego, ze wszystko bylo juz rozkrecone na miejscu orginalnego zrodla halogenowego zamontowalem zrodlo ledowe o temp. 5000K, najbardziej "zolte" z wszystkich dostepnych mi ledow

 

Mozesz podac jakie kupiles LEDy i gdzie? uper by bylo zobaczyc zdjecia tych najbardziej "zoltych". Dzieki!

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

powracam do tematu, ponieważ może się komuś przydać przy następnej spalonej żarówce w ringach, mianowicie u mnie nie dało się rozebrać plastiku - zaczął się kruszyć. Mechanik wpadł na pomysł delikatnego wyjęcie żarówki poprzez jej zniszczenie, następnie maleńkim pilniczkiem zrobił w odbłyśniku dwa rowki, tak że teraz można żarówkę bez problemu włożyć od przodu odbłyśnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

 

U mnie tez pojawil sie problem przepalonej postojowki. Chce zamontowac LED-y http://allegro.pl/show_item.php?item=2298956349.

Czy ktos juz zakladal podobne LED-y i czy nie bylo problemu z zalozeniem? Na aukcji jest napisane ze nie powoduje bledu spalonej zarowki.

Z gory dzieki za opinie posiadaczy LED-ow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zapytalem goscia z allegro czy takie zarowki http://allegro.pl/postojowka-ba9s-t4w-h6w-4-smd-can-bus-bmw-audi-vw-i2298956349.html

beda pasowaly do E91 z xenonem to odpisal ze prawdopodobnie mam ringi :D i do nich stosuje sie ponizsze zarowki:

http://allegro.pl/ringi-zarowka-led-bmw-e90-e91-marker-angel-eyes-fv-i2315393616.html

 

Czytalem wczesniejsze posty i bylo jasno napisane ze mozna same zarowki wymieniac bez koniecznosci wymiany calosci.

Czy taka zarowka bedzie pasowala "POSTOJÓWKA BA9S T4W H6W 4 SMD CAN BUS BMW", gdzie BA9S to jest trzonek a T4W i H6W?

 

Z gory dzieki za pomoc!

 

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt chyba jeszcze tego nie próbował . Ja ze swojej strony mogę Ci powiedzieć że te białe markery wyglądają super tylko trzeba się trochę wykosztować . http://img717.imageshack.us/img717/1004/obraz002mw.jpg

Shot at 2012-05-21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samą żarówkę led możesz włożyć do oryginalnego źródła światła - teraz kwestia jak to światło led będzie rozpraszane w odbłyśniku co za tym idzie napędzało ringi ;)

 

Pzdr.

 

 

[edit] u mnie Mtec v3 świeci tak. Ostatnio po namowie Klagosza :wink: użyłem je jako DRL i nikt mi nie mrugał.

 

http://images37.fotosik.pl/1491/960af175488a5a86med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzięki Panowie za pomoc!

Z białymi markerami na razie dam sobie spokój, jeszcze muszę zapłacić 500zł za radość z jazdy :) o 10pkt już nie wspomnę heh.

Puki co spróbuję z żarówkami LED z allegro :).

Po zamontowaniu zamieszczę fotkę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.