Skocz do zawartości

e39 - subwoofer zazmiast oryginalnego


j__a__r__o

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W nalbliższym czasie będę montował subwoofer zamiast oryginalnego w e39 touring.

Moje oryginalne nagłośnienie w touringu to;

Oryginalne radio Becker - BMW Business, 10 głośników, zmieniarka cd wzmacniacz i subwoofer.

 

Czytłem że potrzebne jest wyjście RCA i wyprowadzanie wyjść z oryginalego radia aby podłączyć dodatkowy wzmacniacz.

 

A co w przypadku gdy mam już oryginalny wzmacniacz. Czy wystarczy jak odepnę oryginalny subwoofer i z tej kostki podepnę się pod dodatkowy wzmacniacz zasilający subwoofer? Czy nadal będzie potzrebne wyjście RCA?

Sprzedam nową uszczelkę miski olejowej Elring do silników M50, M52 Vanos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do tego samego manewru. Można się podpiąć pod kable (widziałem na youtube), ale zastanawiam się na ich jakością (niewielki przekrój mają). Zastanawiam się też nad dolutowaniem RCA, ale najlepiej to chyba wstawić zestawi F.I.T od Alpine. Tylko nikt tego rozsądnie nie opisał i nie mam pojęcia jak to mądrze dopiąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co w przypadku gdy mam już oryginalny wzmacniacz. Czy wystarczy jak odepnę oryginalny subwoofer i z tej kostki podepnę się pod dodatkowy wzmacniacz zasilający subwoofer? Czy nadal będzie potzrebne wyjście RCA?

 

podpinam się pod pytanie j__a__r__o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim! :D

 

Rozumiem co chcecie podpiąć (sub+wzmak), tylko nie bardzo wiem pod co, bo nie znam tego typu wzmacniacza. Generalnie dodatkowy (następny) wzmacniacz da się połączyć z dotychczasowym tylko w dwóch przypadkach:

1. jeśli z tego pierwszego jest wyjście RCA (przedłużenie PRE OUT)

2. jeśli ten drugi akceptuje sygnał wysokopoziomowy (jeśli nie ma odpowiedniego wejścia, można ew. coś modzić przy pomocy konwerterów)

 

Może wstawicie jakieś fotki, albo opiszecie to urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim! :D

 

Rozumiem co chcecie podpiąć (sub+wzmak), tylko nie bardzo wiem pod co, bo nie znam tego typu wzmacniacza. Generalnie dodatkowy (następny) wzmacniacz da się połączyć z dotychczasowym tylko w dwóch przypadkach:

1. jeśli z tego pierwszego jest wyjście RCA (przedłużenie PRE OUT)

2. jeśli ten drugi akceptuje sygnał wysokopoziomowy (jeśli nie ma odpowiedniego wejścia, można ew. coś modzić przy pomocy konwerterów)

 

Może wstawicie jakieś fotki, albo opiszecie to urządzenie.

 

 

tak wygląda ten wzmacniacz u mnie w e39:

http://allegro.pl/item601808970_wzmacniacz_bmw_do_nawigacji.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.