Skocz do zawartości

M3 - jakie rzeczywiste koszty utrzymania ??


kiloff

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Pewnie lepiej kupić M3 i przerobić na gaz. :mad2:

 

P.S. Sory za forme posta ale żaden prawdziwy fan nie pozostanie niewzruszony na samo stwierdzenie o gazie w eM-ce. ŻENADA!!!

 

Proste, że lepiej. I tak pewnie koszty paliwa wyjdą mniejsze w M3 + gaz niz w 316 benzyna. Zasadniczo jestem przeciwnikiem gazu, ale jestem także realistą i wiem, że wiele osób musi założyć gaz to swojego auta.

 

Poza tym autor wątku prosił, aby tego nie roztrząsać. Na forum zresztą było już o tym wiele dyskusji i jak zawsze była to jedna wielka kłutnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym gazem to wiem ze przegiecie, ciekawila mnie reakcja, tylko cos wolno zareagowaliscie ;) no ale ;)

 

a tak na serio to popoczytaniu waszych wypowiedzi oraz forum na www.mpwr.prv.pl stwierdzam ze jak narazie (jak tylko bok pomaluje bo mi wredna baba maluchem przetarla a pozniej sprzedam 320 - zapewne bedzie to trwalo przy obecnym nasyceniu pare miesiecy) to sie chyba zaczne rozgladac za 328 w kombiaku i m-pakiecie (trudniej znalezc niz emke) .. stwierdzam ze chyba jednak M-ka dopiero jak bedzie mnie faktycznie stac na ta za 50-60 tysiakow a nie na ta za 30-35 ;)

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Proste, że lepiej. I tak pewnie koszty paliwa wyjdą mniejsze w M3 + gaz niz w 316 benzyna. Zasadniczo jestem przeciwnikiem gazu, ale jestem także realistą i wiem, że wiele osób musi założyć gaz to swojego auta.

 

Do eMki nie zakłada się gazu!!!

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę wtrącić swoją opinię to moje podejście jest nastepujące.

Otóż uważam że jeżeli kogoś stać na M-ke i chce sobie założyć gaz to bardzo proszę.Każdy decyduje o swoim samochodzie.Nie mamy prawa aby komuś mówić czy słusznie robi że zakłada gaz czy nie.

Pozatym jak ktoś niedawno ładnie powiedział ,,samochód to nie laurka" to ma jeździć i służyć a nie widze sensu aby niepotrzebnie podnosić sobie koszty jeżdząc na benzynie tłumacząc sobie że do M-ek nie zakłada się gazu....

 

Przepraszam bo wypowiedz nie dotyczy się tematu dyskusji ale trochę dziwie się że dla niektórych samochód to niewiadomo co jest.Ja nawet mając e65 pewnie założyłbym sekwencje i jeździł zdecydowanie taniej bo po co miałbym niepotrzebnie przewalać pieniądze, chociaż pewnie gdyby było mnie stac na takie auto to być może nie myślałbym o gazie bo nie robiłoby mi to żadnej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie nie schodzmy na temat gazu ..

 

ciekawi mnie to w jakim faktycznie stanie sa te najtansze na rynku ?? kupil ktos kiedys taka i byl z niej zadowolony ??

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jakim stanie mogą byc te najtansze na rynku ??? ZŁOMY !! jak M3 to najlepiej z niemiec od jakiegos pedanta- ceny 3.0 nadajacych sie do jazdy zaczynają sie od 10 -11 tys E , 3.2 to juz wydatek rzedu 15000..chyba , ze wolisz kupic zakatowane //M do stania w garażu i chwalenia się na forum

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli mogę wtrącić swoją opinię to moje podejście jest nastepujące.

Otóż uważam że jeżeli kogoś stać na M-ke i chce sobie założyć gaz to bardzo proszę.Każdy decyduje o swoim samochodzie.Nie mamy prawa aby komuś mówić czy słusznie robi że zakłada gaz czy nie.

Pozatym jak ktoś niedawno ładnie powiedział ,,samochód to nie laurka" to ma jeździć i służyć a nie widze sensu aby niepotrzebnie podnosić sobie koszty jeżdząc na benzynie tłumacząc sobie że do M-ek nie zakłada się gazu....

 

Hehehe w sumie czemu nie, ciekawe czy właściciele 'konkurencyjnej marki' od ich firmowego tunera AMG wpadli by na równie głupi pomysł.

To raczej tłumaczenie cienkiego portfela i przerost ambicji nad możliwościami finansowymi, niż kwestie oszczędności. eMki to są auta dla topowego usera z portfelem, a nie boroka co kombinuje żeby zaoszczędzić na gazie. Chyba że ktoś podchodzi do auta jako pudła na kółkach do przemieszczania się tyle że taki ktoś, primo powinien się zastanowić nad sensem kupowania wersji 'M', secundo nie wiem czego szuka na forum miłośników BMW, bo raczej montując gaz auta stanowiącego wizerunek marki BMW nie zasługuje na miano miłośnika marki.

 

Frank: dobrze gadasz, najlepiej żeby poszukali sobie wersji 'M' już z gazem. :roll2: Odpadną im koszty instalacji będą mogli oszczędzać już bez niepotrzebnych wkładów własnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bax nie rób już z tej M-ki niewiadomo czego.Ludzie kupują nowe auta za troche wiecej niz stara uzywana M-ka i zakłądają do nich gaz i jeżdzą i jakoś nikt nie ma problemu że ktoś założył sobie gaz do Golfa V.

Trzeba jasno powiedzieć że M-ka e36 to już nie jest auto do tego aby wyróżniać się.Jeżeli ktoś chce sobie akurat ją kupić bo lubi tą marke to jego wybór i niech jeździ nią na takim paliwie na jakie go stać.Sam pewnie jakbyś miał do wyboru paliwo za 4 zł a za 2 zł to wybrałbyś to tańsze.35 tys - przyjmujac srednia cene M-ki to nie jest kosmicznie drogie auto.-auto w cenie uzywanego samochodu sredniej klasy.

Ciesze sie ze jestes Fanem,ale każdy niech ma swoje zdanie i ze swoim autem robi to na co ma ochote.Jak Ty sobie kupisz M-ke kiedys a ja E38 to także zrobimy co będziemy uważali za stosowne.Ja osobiscie nie widze nic złego jeżeli ktoś sobie założy sekwencję.Pozatym widze ze chyba uwazasz ze jezeli ktoś montuje gaz to szuka maxymalnych oszczednosci na aucie.Ktoś jeżdząc duzo i montując sekwencje przy obecnych cenach paliwa zaoszczedzi sobie w przeciagu 2 lat na niezłe felgi lub sprzet car-audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bax nie rób już z tej M-ki niewiadomo czego.Ludzie kupują nowe auta za troche wiecej niz stara uzywana M-ka i zakłądają do nich gaz i jeżdzą i jakoś nikt nie ma problemu że ktoś założył sobie gaz do Golfa V.

Trzeba jasno powiedzieć że M-ka e36 to już nie jest auto do tego aby wyróżniać się.

 

Trzeba jasno powiedzieć że czegoś po prostu nie rozumiesz. To że dupowóz typu golf kosztuej więcej niż M3 nie zmienia faktu że pozostanie zawsze tylko dupowozem. Porównywanie M3 do golfa to nieporozumienie i cena nie ma tu kompletnie znaczenia. Z mojej strony EOT bo widzę, że i tak się nie dogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,kiedys uważałem tak jak Ty że gazowanie M-ki to anomalia, ale ostatnio zaczeło mi to coraz mniej przeszkadzac latego ze samochody nie są moim najważniejszym priorytetem w życiu co nie znaczy ze o nie nie dbam.

A swoją drogą czytając temat wątku a to o czym gadamy to aż śmiać mi sie chce :) ze kolejna pogadanka dotyczy sie tematu czy gazowac czy nie :wink:

Szkoda zaśmiecać forum bo i tak każdy zrobi to co bedzie uważał za stosowne w tej kwestii.

 

Pozdrawiam i miłego wieczorku życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewyobrazam sobie M3 w gazie. Stalbym na swiatlach i bym sie zastanawial: zgasnie czy nie zgasnie, a moze jak bede ruszal to wystrzeli :?: Zenujace. Gaz to mozna w fso zamontowac, a nie w samochodzie ktory ma sluzyc do przyjemnosci. No koncze bo za 25 minut umowilem sie z kolesiem od M3 :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe dlaczego nie wkładają gazu do samochodów WRC i F1 ??? Przecież to nie niszczy silnika a jest zdecydowanie taniej.

O ile jestem w stanie zrozumieć ludzi wkładających nowoczesną instalkę do np. V8 o tyle seria M z gazem to jest chory pomysł. Każdemu kto na niego wpadnie życzę porządnego strzału w kolektor pierwszego dnia jazdy na tanim i ekologicznym paliwie.

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem niezle wypracowanie...ale pomyslalem, ze i tak to nic nie zmieni...i nie bede sie zwierzal...powiem tylko tyle do przeciwnikow gazu.

To Wy profanujecie BMW...jak mozecie tym genialnym samochodem poruszac sie po tak dziurawych i brudnych drogach jakie sa w Polsce? Jak mozecie dopuscic do tego zeby kolektor zasysal to syfiaste, zabrudzone polskie powietrze? Niszczycie wierunk marki!! Katujecie te cudy techniki!!! Mysle ze argumentacja na podobnym poziomie do waszej...pozdrawiam i nie bede zyczyl chrzczonego paliwa bo wykaze sie [mimo mlodego wieku] pewnym poziomem...

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Wy profanujecie BMW...jak mozecie tym genialnym samochodem poruszac sie po tak dziurawych i brudnych drogach jakie sa w Polsce? Jak mozecie dopuscic do tego zeby kolektor zasysal to syfiaste, zabrudzone polskie powietrze? Niszczycie wierunk marki!! Katujecie te cudy techniki!!! Mysle ze argumentacja na podobnym poziomie do waszej...pozdrawiam i nie bede zyczyl chrzczonego paliwa bo wykaze sie [mimo mlodego wieku] pewnym poziomem...

Daniel

 

:lol: :lol: :lol: :clap: :clap: :clap: :clap:

Hahahahha , dobre :wink: :mrgreen: :mrgreen:

SPONSOREM MOJEJ NIEOBECNOŚCI SĄ BROWARY ŻYWIECKIE S.A. :)))



BMW-MADE BY WINNERS, MADE FOR FUN !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby miec caly czas noge w podlodze to przydalyby sie lepsze drogi. Koles kierujacy tym M3 zanim jej depnal to przez jakies 2 kilometry wypatrywal kawalka troche rowniejszej drogi :evil:

A poza tym nerwy, nieprzeciętne umiejętności, umiejetności i jeszcze raz umiejętnośći - chyba że piszecie o jeździe na wprost :P

SPONSOREM MOJEJ NIEOBECNOŚCI SĄ BROWARY ŻYWIECKIE S.A. :)))



BMW-MADE BY WINNERS, MADE FOR FUN !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiajace jest jak szybko czlowiek przyzwyczaja sie do mocy swojego samochodu... :) ja niedawno kupilem 320i i na poczatku myslalem ze to rakieta na kolkach, a teraz sam od czasu do czasu zastanawiam sie jakby to bylo miec emke... :mrgreen:
po co pic i jechac, jak mozna zapalic i odleciec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede zyczyl chrzczonego paliwa bo wykaze sie [mimo mlodego wieku] pewnym poziomem...

Daniel

 

To kup koniecznie M3 i wrzuć gaz na śrubę (bo taki był sens postu). Jak już to zrobisz to jeszcze podczep płytkę CD do lusterka wewnętrznego. To też obniża koszty...

 

Nie chciałem być złośliwy tylko wyraziłem swoje zdanie na temat gazu w samochodach klasy "M".

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m3 dla szpanu?? m3 to raczej dla wrazen i sportu

zwykly czlowiek nawet nie bedzie wiedzial ze macie jakas tam mke

pomysli ze macie zwykla wersje bmw 3

 

a jak chcecie zeby pomyslal ze macie mke, to kupcie sobie znaczek i zderzaki:)

 

 

dla szpanu to lepiej chyba inne auta sie nadaja - bmki oczywiscie :)

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiajace jest jak szybko czlowiek przyzwyczaja sie do mocy swojego samochodu... :) ja niedawno kupilem 320i i na poczatku myslalem ze to rakieta na kolkach, a teraz sam od czasu do czasu zastanawiam sie jakby to bylo miec emke... :mrgreen:

 

widzisz, ja wlasnie wpadlem na to samo ... pol roku temu (po przesiadce z TDI) tez myslalem ze 320 to rakieta .. a teraz wlasnie sie zastanawiam jakby tu sie tej 320 pozbyc i czy 328 to nie bedzie za malo .. ;) .. i dlatego sie zastanawiam ze moze jednak m-ka ??

 

hmmm m-ka dla szpanu ?? nigdy .. jesli bym jednak ja kupil to pierwsza rzecza jest znaczek 316 na klapie ... no ew. 318is .. ;) zreszta w chwili obecnej mam komplecik sznycla na mojej i wcale nie uwarzam zeby wygladala gorzej od M-pakietow ..

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat traktuje o kosztach utrzymania M3 i debata o gazie jest jak najbardziej na miejscu .

JA oczywiscie przychylam się do opinii ,ze gaz mozna montowac do wszystkiego, nawet MAybacha...tylko po co ??

żeby oszczedzac ??? to moze oprócz tego chodzmy ubrani w nylonowe worki - jest taniej, bez butów- tylko w gałganach ze szmaty i nie myjmy się - duże roczne oszczednosci.

pijmy wode z kranu cały rok - od sąsiada oczywiscie - no i siedzmy przy swieczkach o zmroku - ale nie za długo...

argumenty równie przekonywujące dla posiadacza nowej 760Li , co zamontowanie instalacji gazowej do auta....

Auta takie jak M3, 850Csi , M5 a także wśród konkurencji modele AMG, SL , Porsche 911, 928 , S4,6,8 , RS to samochody dla koneserów- w większości - i dla każdego z nich auto jest czymś wyjątkowym ....w takim wypadku montaż gazu jest nie tylko zniekształceniem oryginalnego stanu auta, ale zwykłym pozbawieniem "duszy"...

na szczescie , jesli jestes człowiekiem , który traktuje swoje auto jak sprzet do przemieszczania sie z punktu A do B , to na 99% nie kupisz jednego z ww aut ...

jasne - kazdy zrobi co chce ze swoim autem - to pewne - ale jestem przekonany ,ze M3 na gaz ( chocby była to najdroższa instalacja ) to już nie będzie M3...

Raz jeszcze- De gustibus non est disputandum ...ale chyba nie tylko o to tutaj chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.