Skocz do zawartości

Wysoka temperatura


kubaap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kiedys gdy utknolem w korku na jakies 30 min wskaznij temperatury podskoczyl na czerwone pole.

 

Dzisiaj przy postoje okolo 20-30min z zapalonym silnikiem temperatura znowu podskoczyla do czerwonego pola. :(

 

Nic takiego sie nie dzieje podczas jazdy na autobanie lub w miescie. Zdarzylo mi sie to 2 razy i to tylko podczas gdy auto stalo w miejscu. :|

 

Co moze byc tego przyczyna ??

 

Na co mam zwrocic uwage?? :?:

 

Dodam ze zmienialem visco i termostat jakis miesiac temu. poniewaz mechanicy podczas wymiany visca uskodzili mi termostat.

:mad2:

 

Z gory dziekuje.

MOD EDIT:

Proszę przeczytać regulamin - zwłaszcza fragment, który mówi o stosowaniu pogrubień czcionki, itd. (usunąłem pogrubienie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Powodów może być kilka.

 

Visco

termostat

pompa wody

zapowietrzony

 

Tak wypisałem w kolejności jakiej bym ja sprawdzał.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawił na odpowietrzenie jezeli to mechanior przy wymianie visco rozwalil termostat to nawet jak go wlozyl to mysle ze nie odpowietrzyl dobrze bo wiadomo jak sie ciezko odpowietrza te silniki ktos wprawiony to zrobi to raz dwa, ja mialem podobny objaw jak u ciebie tylko niedoszedl na czerwone pole i zimne powietrze mi lecialo z nawiewow na wolnych obrotach jak odpowietrzylem wg. instrukcij co jest podana na forum wszystko wrocilo no normy.

 

Zreszta nie wiem czemu nie poszukałeś postów na ten temat jest odgroma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli wstawili nowy termostat to nie ma co się tego czepiać.

A pompa wody? dobra? sprawdzałeś? ostatnio wymieniałem u siebie...w korku lekko podskoczyla temp. W mojej wirnik byl plastikowy..a teraz stalowy z duzymi lopatkami.Jeżeli twierdzisz,że pompa wody jest OK.

To jJak koledzy wyżej...spróbuj dobrze odpowietrzyć uklad.

link

http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=101732&sid=922c3b4ef62b384e19786f29574d4d4f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.