Skocz do zawartości

Drgania kierownicy


Kasiekd2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z drganiami kierownicy.

 

Kierownica drga zarówno przy hamowaniu jak i przy zwyklej jeździe, przy różnych prędkościach. Koła są wyważone (drgania pojawiają się zarówno na stalowych felgach z oponami zimowymi jak i na alusach z letnimi). Drgania NIE ZAWSZE występują, czasami mogę jeździć 2 dni i nie odczuwa się drgań a czasami kierownica lata jak szalona :(

 

No i 2 sprawa lekko ściąga kierownice w lewą stronę przy hamowaniu. Tarcze i klocki niedawno wymieniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kopnij i poruszaj kolami przód i tył,jak są luzy to masz tuleje na wahaczach do wymiany,te co łączą się z kolumną Mc'persona(koszt wzmacnianej koło 100zł sztuka) - u mnie tak było.Ewentualnie łączniki stabilizatora powodować to mogą,ale te tuleje bardziej.No tarcze również ale musisz sprawdzić.
"Nieudana Operacja To Połowa Udanej Sekcji"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień koła z przodu stronami.

Jak zacznie znosić na drugą stronę to będziesz tanim kosztem miał pewność że to nie zawiecha tylko coś z kołami.

 

A jak wymieniałeś tarcze to porzadnie papierem oczyściłeś piastę w miejscu gdzie przylega do tarczy???

Nawet najmniejszy paproch spowoduje że po dokręceniu tarcza nie będzie wycentrowana. (Czesty błąd mechaników).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie tak było że drgała kiera i znosiło w lewo,a przy chamowaniu np z 160 drgała kiera.KUpiłem niedawno aluski i śmiga jak ta lala :norty:
http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Koledzy sugerujecie, ze przyczyna drgan kierownicy moga byc zuzyte tuleje przednie oraz laczniki stabilizatora.

A ja mam przypadek dokladnie odwrotny - niedawno mechanik mowil, ze tuleje i laczniki sa do wymiany. Ale kierownica mi nie drzala.. wszystko bylo ok. jedynie na koleinach rzucalo.. ale to pewnie przez opony 225.

I 2 dni temu wymienilem przednie tuleje na meyle hd oraz laczniki i wlasnie po wymianie kierownica zaczela mi latac. Zamiast byc lepiej mam wrazenie jakby teraz bylo gorzej. Podjechalem do goscia jeszcze raz, ale on twierdzi ze jest ok. Z kolami nic nie robilem i jest malo prawdopodobne by nagle cos im sie stalo...

A moze to tak ma byc, ze jak nie ma luzow i zawieszenie jest sztywniejsze to drgania przenosza sie na kierownice? Chociaz nie bardzo chce mi sie w to wierzyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Koledzy sugerujecie, ze przyczyna drgan kierownicy moga byc zuzyte tuleje przednie oraz laczniki stabilizatora.

A ja mam przypadek dokladnie odwrotny - niedawno mechanik mowil, ze tuleje i laczniki sa do wymiany. Ale kierownica mi nie drzala.. wszystko bylo ok. jedynie na koleinach rzucalo.. ale to pewnie przez opony 225.

I 2 dni temu wymienilem przednie tuleje na meyle hd oraz laczniki i wlasnie po wymianie kierownica zaczela mi latac. Zamiast byc lepiej mam wrazenie jakby teraz bylo gorzej. Podjechalem do goscia jeszcze raz, ale on twierdzi ze jest ok. Z kolami nic nie robilem i jest malo prawdopodobne by nagle cos im sie stalo...

A moze to tak ma byc, ze jak nie ma luzow i zawieszenie jest sztywniejsze to drgania przenosza sie na kierownice? Chociaz nie bardzo chce mi sie w to wierzyc...

Może Mechanior pomylił przednie koła z tylnymi. Tylne mogą być nie wyważone odpowiednio. Zamień laczki przód - tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tp moze byc nawet maglownica, najlepiej wez auto na szarpaki i zobacz, ale pomecz troche diagnostow bo u mnie na poczatku nie widzieli ani kuli wybitej ani malo.
Nie ma rzeczy niemożliwych, tylko ludzie którzy nie chcą tego zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.