Skocz do zawartości

kopcenie


grzeniu208

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Bmw E60 530d 2004,zrobiłem nią po wymianie olejów około 500km i dosyć często kopci mi na niebiesko gdy dodaje gazu lub sciągam noge z gazu a rano po odpaleniu przy zimnym silniku też okpci na niebiesko

 

witam

czy auto ma DPF?

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w BMW, ale ostatnio na warsztacie u szwagra stało A6 z turbiną do wymiany, bo niewymieniona od nowości odma + przeglądy rozciągnięte przy naszych drogach i naszym jeżdżeniu ją zabiły (140 tys przebiegu).

 

Wymieniajcie odmy, bo zapominanie o tym może się źle konczyć, a 3.0d to nie byle jaka niewrażliwa na czynniki zewnętrzne jednostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a co to może być jak lecąca para jest zabarwiona na lekko niebiesko?

Tylko rano. Jak sie rozgrzeje, to nic nie kopci. Dzisiaj np. przy malej wilgotnosci powietrza nic nie leciało z rury.

 

Odma wymieniona jakies 5tyś km temu. Dzieje się tak chyba od czasu, kiedy odma sie przypchała i zaczynało ubywać oleju z silnika. Po wymianie odmy nie bierze w ogole. Spadku mocy nie odczułem.

:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie, jedno co 3cią wymiane oleju, inni co 2gą, ja myśle że co 2gą / 30 tys jest OK.

witam

ja dzisiaj też odstawiłem auto do ASO na duży przegląd olejowy i wymieniam separator oczywiście między innymi

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chłopaki a co to może być jak lecąca para jest zabarwiona na lekko niebiesko?

Tylko rano. Jak sie rozgrzeje, to nic nie kopci. Dzisiaj np. przy malej wilgotnosci powietrza nic nie leciało z rury.

 

Odma wymieniona jakies 5tyś km temu. Dzieje się tak chyba od czasu, kiedy odma sie przypchała i zaczynało ubywać oleju z silnika. Po wymianie odmy nie bierze w ogole. Spadku mocy nie odczułem.

:?:

 

czytalem, ze to moga byc uszczelniacze - zaznaczam, ze nie znam sie na tym, info tylko wyczytane

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie jest zalecenie BMW co ile wymieniać separator?

Wiesz petersen oby ci tylko wymienili na nowy w czasie tego przeglądu

hej

powiedzieli że co trzecią wymianę oleju zalecają wymianę separatora.

Ale właśnie moje auto ma 141 tys.,wymienili wszystkie filtry,olej i separator ,przeszedł gruntowny przegląd i nic więcej nie trzeba było wymieniac :D

Zostało mi tylko dokończyc przeprogramowanie jezyka i czekac aż śniegi stopnieją żeby założyc letnie buty :D

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega ma sterowanie głosem, auto z niemcowni to pewnie chce angielski mieć.

dokładnie z niemieckiego na ang. i nie musimy już jeżdzic do de.........

Biały2005 Ty masz nowego dealera w Lublinie ale oni nie prowadzą jeszcze takich usług jak upgrade czy programowanie ale za to w Rzeszowie tak i koszt ok200zł powiem więcej nie obarczają klienta obawą wyczesania się któregoś ze sterowników ,twierdzą że jeśli przeprowadzi się to w sposób właściwy nie ma prawa nic się uszkodzic i zaznaczają jednocześnie że dotyczy to aut z Europy (USA są obarczone dużym ryzykiem uszkodzenia)

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a co to może być jak lecąca para jest zabarwiona na lekko niebiesko?

Tylko rano. Jak sie rozgrzeje, to nic nie kopci. Dzisiaj np. przy malej wilgotnosci powietrza nic nie leciało z rury.

 

Odma wymieniona jakies 5tyś km temu. Dzieje się tak chyba od czasu, kiedy odma sie przypchała i zaczynało ubywać oleju z silnika. Po wymianie odmy nie bierze w ogole. Spadku mocy nie odczułem.

:?:

 

czytalem, ze to moga byc uszczelniacze - zaznaczam, ze nie znam sie na tym, info tylko wyczytane

Wydaje mi się, że miałby kłopoty z odpaleniem, kopciłby w czasie jazdy... Ale też sie nie znam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.