Skocz do zawartości

wezyk odprowadzajacy wode z klimy


ruti

Rekomendowane odpowiedzi

a powiedz mi kolego. jak wlacze klime i np na zewnatrz jest 5-7 stopni na plusie. wchodze do auta mokry z deszczu i zaparuja mi szyby. wlaczam klime i niestety nie odparowuja mi szybko szyby. niewazne czy mam klime wlaczona czy nie szyby odparowuja tak samo. klima sie zalacza, filtr kabinowy nowy, wentylator klimy tez nowy z tym ze przy takiej temp sie nie wlacza. w innych autach jak wlaczylem klime to szyby moment odparowywaly.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W e39 są dwa takie wężyki.

Są one pod podłogą przy skrzyni biegów.

Po obu stronach skrzyni.

Bez kanału lub podnośnika nie zobaczysz.

 

Dodam , że u mnie też nigdy nie widać wody a klima działa prawidłowo.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie tez niby wszystko dziala ale denerwuje mnie to ze nie odparowuja szyby jak ja wlacze a przeciez powinny bo to tez jest osuszacz. a jak ma byc ustawiona kratka srodkowa???? na cieplym czy na zimnym czy jak/???/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie tez niby wszystko dziala ale denerwuje mnie to ze nie odparowuja szyby jak ja wlacze a przeciez powinny bo to tez jest osuszacz. a jak ma byc ustawiona kratka srodkowa???? na cieplym czy na zimnym czy jak/???/

 

Kratka środkowa służy do regulacji temperatury powietrza "na twarz" niezależnie od temperatury ustawionej na klimatroniku (im cieplejsze powietrze na twarz, to tym chłodniejsze na pozostałe kratki, aby ogólna temp w aucie dążyła do takiej jaka jest ustawiona na klimatroniku)

 

pozdrawiam

 

thenygoos

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kurde sprezarka sie zalaczyla i rura co idzie do auta jest lodowata a ta co na chlodnice ciepla wiec klima dzialala. wlasnie o to mi chodzi dlaczego nie odparuja szyby. w kazdym aucie jakie mialem to byl moment tu niestety nie. generlnie szyb nie mam zaparowanych tylko tak jak pisalem ze w momencie jak wsiade z mokra kurtka czy z nart jak wracalem i buty byly ze sniegu to tyl mielem caly zaparowany i wlaczylem klime i zadnej roznicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Włącz nawiew na szybę a jak to nie pomoże to sprawdź czy filtry pyłkowe są czyste i sprawdź czy działają przysłony sterujące przepływem powietrza.

 

No bo nie masz chyba włączonego obiegu zamkniętego?

Wtedy zaparują momentalnie.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.