Skocz do zawartości

dlaczego kolor oleju jest taki


jedynakk

Rekomendowane odpowiedzi

moje pytanie jak w temacie dlaczego kolor oleju jest juz metny i tak szybko sie zabrudzil ja go dopiero dwa dni temu wymienialem dodam ze cala pompa byla wyczyszczona tz cala byla rtozebrana i przegladnieta i umyta z maglownicy ten olej usunolem tyle ile sie dalo skrecaniem kola do oporu i dodam jeszcze ze znieniam olej juz 5 raz w tym miesiacu jaka moze byc pruczyna moze ktos z Was koledzy wie prosze o konkretne porady ni takie (zmieniaj az sie wyczysci) bo teoretycznie to tam nie powinno byc tyle tego oleju zeby tak juz sie szybko zabrudzil mieszajac z nowym pozdrawiam
jedynakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może wcześniej był zalany nie właściwy olej który dość mocno osadził się na wewnętrznych elementach i stąd to mętnienie.

Kiedyś w VW zalałem wspomaganie czerwonym HIPOLEM (byłem w trasie a innego nie miałem). Jeździłem na nim z pół roku lecz zimą okazał się za gęsty. Postanowiłem wymienić na taki jaki był poprzednio (zielony mineralny). Po zalaniu olej od razu zmieniał barwę na czerwoną. Również zmieniałem olej kilka razy ale nadal robi się czerwony. Dałem już sobie z tym spokój - przejechałem 60tys km i nic się nie stało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jak dawna masz auto? jaki olej lejesz i na jakim jezdziło wcześniej?

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 rok mam samochod tej marki wczesniej byl zalany atf i teraz tez leje mobila podobno to dobry olej a jakies rady sam wpadlem na pomysl zeby dolac srodka do czysczenia silnika od srodka moze on wyczysci mi uklad i juz nie bede mial takiego koloru oleju co o tym myslicie tylko prosze powazne odpowiedzi
jedynakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 rok mam samochod tej marki wczesniej byl zalany atf i teraz tez leje mobila podobno to dobry olej a jakies rady sam wpadlem na pomysl zeby dolac srodka do czysczenia silnika od srodka moze on wyczysci mi uklad i juz nie bede mial takiego koloru oleju co o tym myslicie tylko prosze powazne odpowiedzi

 

Przy okazji taki środek rozszczelni co się da.

 

Nie wiem, czy olej ma znaczenie - ja wlałem Valvoline - Dexron III ATF i po dwóch latach dalej wygląda normalnie - i wszelkie piski itp ustały.

 

Jeszcze jest opcja, że ktoś tam syfu jakiegoś wlał wcześniej i teraz tak olej farbuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej pisze-ja bym takich tam wynalazków nie wlewał, może się zabarwia właśnie po jakimś syfie co już ktoś wcześniej wlał ale to nie znaczy że traci on od razu swoje właściwości. Prędzej sobie biedy narobisz wlewając jakieś tam środki czyszczące niż jeżdżąc normalnie i zapominając o tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...sam wpadlem na pomysl zeby dolac srodka do czysczenia silnika od srodka moze on wyczysci mi uklad i juz nie bede mial takiego koloru oleju co o tym myslicie tylko prosze powazne odpowiedzi

 

no to sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie :mrgreen:

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja po regeneracji maglownicy zalałem mobila 220 ATF.

Po pół roku jest czysty jak nowy.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.