Skocz do zawartości

'przeprogramujemy auto i będzie dobrze'


krecik5

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ho, nadal nowy w temacie... druga wizyta w aso,

 

zadanie - usunąć falowanie obrotów przy jednostajnej równomiernej jeździe i zacinający się czasami szyberdach, przy okazji falowanie pewnie wpływa na obecność turbodziury której zasadniczo w 535d być nie powinno

 

 

odpowiedź - po całym dniu testów - 'trzeba zaprogramować jeszcze raz komputer i wszystkie sterowniki bo teraz jest tam oprogramowanie sprzed dwóch lat'

 

Ktoś się z tym spotkał ?

Ten typ faktycznie tak ma ze oprogramowanie w pewnym momencie stwierdza że trzeba je zaktualizować ?

 

bo operacja programowania wg. cennika aso do tanich nie należy więc niechętnie będę eksperymentował na zasadzie 'może wcelują'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To klasyka - jak ASO BMW (niewazne, czy w PL, DE, USA czy gdzie indziej) nie wie, co robic dalej to wgrywa nowy soft. Ta czynnosc faktycznie trwa pare godzin, tyle, ze to nie jest dla nich zadna praca-po prostu podlaczaja kompa i soft sie aktualizuje.

Pomysl aktualizacji byc moze wcale nie jest taki glupie, bo wiekszosc problemow z E60 jest softwarowych, a nie hardwarowych :) Powiedz tylko ASO, zeby policzyli tyle, ile nakazuje BMW (sa normy ile moze maksymalnie trwac dana czynnosc) - u mnie byl wgrywany nowy soft i kosztowalo to 70 czy 80€.

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500zł mi pan serwisant zawołał...

 

jakoby 5 godzin wgrywania, w co jestem w stanie uwierzyć... ale cena cokolwiek duża

 

Jedź do de tam zabulisz 90 ojro.

 

nawet z paliwem tam i nazad to wyjdzie połowa ceny ;)

 

 

 

ktoś może coś więcej nt. tych 'norm cenowych' które ma bmw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wgrywanie softu polega na podpięciu łącza do wtyku serwisowego i zapisywaniu nowego softu na ECU samochodu po uprzednim skasowaniu? Jeżeli tak to taka kwota powinna być symboliczna bynajmniej dla stałych klientów.
(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec ja tez mam pytanie,moze troszeczke glupiutkie ale tak z ciekawosci.Czy np.mozliwe jest wgranie nowego ,innego oprogramowania do sterej bumki z 92 roku?Silnik m50 2,5 litra 192 ps.Czy to wogule jest realne?Cel tej operacji jeszcze nie znany,pytam tak tylko teoretycznie....Pozdrawiam Martin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze powiedziec, kreatywnosc tego pytania jest naprawde godna podziwu (powaznie mowie, bez ironii)

 

Ale mysle, ze w 99,(9)% jest to niemozliwe. I bezcelowe (nie masz nawet hardware'u, ktory ten software mialby obslugiwac. Bez urazy, ale czy na komp. z procesorem 286 i 4 MB RAMu bedziesz probowal nagrywac XP cz Viste? :lol:

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko skoro nie wiesz co to jest to skąd wiesz że chcesz się skusić? Może najpierw po tym jak się zalogowałaś na forum poczytaj a później zacznij się kusić. Tymczasem Tora ma propozycje ale nie dla ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krecik5

 

ja mam ten sam problem w 535d, jak spokojnie przyśpieszam z 120kmh to obroty falują +/- 300 obr/min nie zawsze w prawdzie ale trochę to wkurzające że coś nie gra. Diagnozowałem to we wroclaiu u znajomego ktory specjalizuje się w BMW i też powiedział że należy wgrać update softu, i powinno być git. U ciebie przy jakich obrotach się to falowanie pojawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaram sie odpowiedzieć po koleji ;)

 

 

 

no więc byłem w A_S_O...

 

oni wiedzą jak zniechęcić klienta ;) lata selekcji panów serwisantów...

no cóż, kiedyś miałem opla corse, poziom serwisu podobny ;)

potem miałem toyote, było zdecydowanie lepiej, a potem miałem hyundaja, nooo, tu było super, ale też pewnie dlatego że do serwisu przez dwa lata nie trzeba było jeździć. niestety a_s_o beemwe sie nie załapało do bycia fajnym.

 

panowie zrobili... test GT1, notabene robili go tydzień temu również, nadal zero błędów, kolejne 366,04zł

 

panowie nie sprawdzili parametrów które melduje komputer w czasie jazdy, 'bo oni tego nigdy nie robią'. wiec ciekawe po co w tych systemach komputerowych podgląd parametrów ? dobrze że choć przejechali sie kilka kilometrow po okolicy, pytanie czy tylko na myjnie czy sprawdzić 'co klient zgłosił'

 

panowie na wszystkie moje problemy jedyne rozwiązanie widzą w wymianie softu (za wspomniane wyżej 1500zł). zapytałem czy na skrzypiący szyberdach też to pomoże, dowiedzialem sie że nie, zapytałem czemu w takim razie tego nie naprawili skoro było zgłoszone w zleceniu serwisowym "a bo to trzeba całą kasete rozebrać". Ręce mi opadły. no tak, trzeba by było wykonać cos wiecej poza kliknięciem "Test GT1"

 

no cóż, tym panom podziekujemy :/

i pomyslec ze to ponoc najlepszy serwis w stolicy

 

 

 

BQZ - zluzuj, całego świata nie uzdrowisz ;)

 

AnnaO - nie masz HUDa, gdybyś miała to byś wiedziała cototo ;) zaprogramowanie funkcji jest oczywiscie możliwe, ale trzeba mieć duuużo elementów zainstalowanych w samochodzie wiec dorobienie tego to - tu strzelam - pewnie koszt 20 tyś zł

 

maar79 - u mnie czuje fale przy 1300-1500km, jadąc równomiernie na 6biegu około 90kmh, ale nie jest o 300 obrotów, raczej 50-100, 300 obrotów to jak bieg zmienisz skacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaram sie odpowiedzieć po koleji ;)

 

 

 

no więc byłem w A_S_O...

 

oni wiedzą jak zniechęcić klienta ;) lata selekcji panów serwisantów...

no cóż, kiedyś miałem opla corse, poziom serwisu podobny ;)

potem miałem toyote, było zdecydowanie lepiej, a potem miałem hyundaja, nooo, tu było super, ale też pewnie dlatego że do serwisu przez dwa lata nie trzeba było jeździć. niestety a_s_o beemwe sie nie załapało do bycia fajnym.

 

panowie zrobili... test GT1, notabene robili go tydzień temu również, nadal zero błędów, kolejne 366,04zł

 

panowie nie sprawdzili parametrów które melduje komputer w czasie jazdy, 'bo oni tego nigdy nie robią'. wiec ciekawe po co w tych systemach komputerowych podgląd parametrów ? dobrze że choć przejechali sie kilka kilometrow po okolicy, pytanie czy tylko na myjnie czy sprawdzić 'co klient zgłosił'

 

panowie na wszystkie moje problemy jedyne rozwiązanie widzą w wymianie softu (za wspomniane wyżej 1500zł). zapytałem czy na skrzypiący szyberdach też to pomoże, dowiedzialem sie że nie, zapytałem czemu w takim razie tego nie naprawili skoro było zgłoszone w zleceniu serwisowym "a bo to trzeba całą kasete rozebrać". Ręce mi opadły. no tak, trzeba by było wykonać cos wiecej poza kliknięciem "Test GT1"

 

no cóż, tym panom podziekujemy :/

i pomyslec ze to ponoc najlepszy serwis w stolicy

 

Moja rada, opisz to po angielsku/niemiecku i wyślij do działu obsługi klienta BMW w Monachium. Adres znajdziesz na stronie www.bmw.de.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu aktualizowałem soft tak przy okazji załozenia adaptera do ipoda i koszt był ok. 600 pln (musałbym zerknąć do fvt). Jestem już umówiony na ponowne wgranie softu i też cena ma być ca 600-700pln. Mnie obroty nie falują. pozdrawiam

p.s a który to jest najlepszy serwis w stolicy?.

ja z każdym mam złe doswiadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chipie, ale nie polecam, gdyz sie nie wyrobili w jeden dzień (mały serwis), i musiałem wziąć 3 zastepcza za 180pln (zdzierstwo). Poza tym nie wgrali mi mp3 zasłaniając się, że muszą sciągnąć kody z DE i ble ble ble. Unikam ten sewis z daleka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaram sie odpowiedzieć po koleji ;)

 

 

 

no więc byłem w A_S_O...

 

oni wiedzą jak zniechęcić klienta ;) lata selekcji panów serwisantów...

no cóż, kiedyś miałem opla corse, poziom serwisu podobny ;)

potem miałem toyote, było zdecydowanie lepiej, a potem miałem hyundaja, nooo, tu było super, ale też pewnie dlatego że do serwisu przez dwa lata nie trzeba było jeździć. niestety a_s_o beemwe sie nie załapało do bycia fajnym.

 

panowie zrobili... test GT1, notabene robili go tydzień temu również, nadal zero błędów, kolejne 366,04zł

 

panowie nie sprawdzili parametrów które melduje komputer w czasie jazdy, 'bo oni tego nigdy nie robią'. wiec ciekawe po co w tych systemach komputerowych podgląd parametrów ? dobrze że choć przejechali sie kilka kilometrow po okolicy, pytanie czy tylko na myjnie czy sprawdzić 'co klient zgłosił'

 

panowie na wszystkie moje problemy jedyne rozwiązanie widzą w wymianie softu (za wspomniane wyżej 1500zł). zapytałem czy na skrzypiący szyberdach też to pomoże, dowiedzialem sie że nie, zapytałem czemu w takim razie tego nie naprawili skoro było zgłoszone w zleceniu serwisowym "a bo to trzeba całą kasete rozebrać". Ręce mi opadły. no tak, trzeba by było wykonać cos wiecej poza kliknięciem "Test GT1"

 

no cóż, tym panom podziekujemy :/

i pomyslec ze to ponoc najlepszy serwis w stolicy

 

 

 

BQZ - zluzuj, całego świata nie uzdrowisz ;)

 

AnnaO - nie masz HUDa, gdybyś miała to byś wiedziała cototo ;) zaprogramowanie funkcji jest oczywiscie możliwe, ale trzeba mieć duuużo elementów zainstalowanych w samochodzie wiec dorobienie tego to - tu strzelam - pewnie koszt 20 tyś zł

 

maar79 - u mnie czuje fale przy 1300-1500km, jadąc równomiernie na 6biegu około 90kmh, ale nie jest o 300 obrotów, raczej 50-100, 300 obrotów to jak bieg zmienisz skacze

 

Mam podobne odczucia co do ASo BMW (bawaria katowice)i nawet BMW Polska nie przejmuje sie zbytnio fatalna obsluga, a nie raz juz probowalem interweniowac.

Gdybys pisal skarge do Niemcow to ja podpisuje sie nogami i rekami.

Zachowanie serwisu, ktore opisales, jest najwyrazniej typowe.

 

Co do programowania, to u mnie zwykle cos pomaga. Ale raczej na krotko.

Po pierwszym programowaniu automat wycieraczek zaczal prawidlowo pracowac przez kilka dni. Drugie programowanie juz mu nie pomoglo, ale silnik ciszej o polowe chodzil - przez tydzien.

Spalanie tez spadlo o jakies 4 litry.

Mam wrazenie, ze soft sie sam wysypuje jak jakis daremny windows (juz nie pamietam ktory byl najgorszy bo z xp nie mam problemow)

Update softu nie powinien zaszkodzic, chyba , ze cos sie nie powiedzie i zrobia z kompa cegle. Cena za update jest wysoka bo proces trwa okolo 6h i chyba programowac musza cale auto (nie da sie jednego sterownika - chyba ze BMW tak kaze i w jakis sposob serwisowi udostepni taka opcje).

 

Szyberdach tez u mnie zaczal skrzypic i wlasnie wymieniaja caly mechanizm.

 

Jezeli musisz placic za update to zastanow sie za jakas sprawdzona niezalezna firma - moze byc i taniej, i lepiej.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.