Skocz do zawartości

520 24v pompa paliwa kiedy dziala.


piotr520

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam.Mam problem tego typu że zapalając na pb co jakiś czas zdarza mi sie że autko ciężko zapala(musze kręcić dlużej) a jak zapali to nie ma sily ruszyć,silnik się dusi musze odrazu przeżucić na gas i jedzie bez problemu(sekwencja).Podejrzewam pompe paliwa bo gdy przekręce kluczyk tak by zapalily się kontrolki to nie slychać pompy paliwa.

Pytanie kiedy pompa zaczyna pracować;

-czy po zapaleniu się kontrolek i powinna caly czas pracować czy tylko podpompować i stanąć(jak w niektorych autach)

-czy zaczyna prace gdy zalączamy rozrusznik :?

Na zimnym tylko raz mialem taki problem.Pozdrawiam.

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pompa załącza się dopiero jak zaczyna kręcić rozrusznik, a objawy które opisujesz u mnie spowodowane były (a raczej są, bo jestem w trakcie wymiany) uszkodzonym przepływomierzem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego a jaką masz instalacje gazową i jak auto jezdzi na lpg przy uwalonej przeplywce bo u mnie na lpg jest spoko.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przy sekwencji przepływka MUSI być sprawna bo będą cuda się działy.

Ja zmieniałem przepływkę bo auto źle pracowało na benzynie.

Na gazie było lepiej.

Komputer nie pokazywał żadnego błędu przepływomierza.

Zmieniłem tylko dlatego , że jak ją odpinałem to się trochę poprawiało.

Kupiłem nówkę oryginał i dosłownie nie ten samochód.

Na benzynie zaczął pracować idealnie.

A na gazie się pogorszyło. Tego się spodziewałem bo gaz był regulowany na uszkodzonej przepływce.

Gaz poszedł do regulacji i pomogło.

Teraz i na pb i na gazie jest idealnie.

 

Dodam , że rozregulowana instalacja gazowa może powodować kłopoty z uruchomieniem silnika i jego pracą gdy jest zimny.

 

Można się przekonać czy to wina instalacji robiąc reset i patrząc czy po resecie przez jakiś czas jest lepiej.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że powinieneś iść po kolei: pampa paliwa,filtr poliwa,wtryski.

 

Ja już to wszystko przerabiałem:

pompa paliwa: jak miałem włożoną nieodpowiednią to samochód tylko zapalał ale nie miał siły ruszyć. (pompka musi mieć ok5 bar ciśnienia.

Czy chodzi to możesz odkręcić metalową pokrywę na dnie bagażnika (kilka malutkich śróbeczek), wypiąć węzyk i polecić komuś aby tylko przekręcił zapłon (wężyk włożyć do słoika bo chluśnie benzyną!). Po przekręceniu zapłonu pompka powinna podawać paliwo.

 

filtr paliwa:mała puszka od spodu samochodu w okolicy zbiornika po prawej stronie: jeśli długo nie wymieniany może być niedrożny. Lepiej wymienić. Ja za Knecht dałem 40zł. (jak był zapchany - jeszcze ogryginalny firmy KAYSER to jak było zimno gasł i przy średnich obrotach już się dławił)

 

Wtryski: jak jest jeden przytkany to chodzi nie równo, nie wkręca siedobrze na obroty i trzęsie budą. (Ale nie sądzę by się zapiekły - dawniej miałem przez dwa lata zapsutą pompę paliwa, jeździłem tylko na gazie a po włożeniu pompy wszystkie chodzą jak nowe- dwa tylko dokupiłem bo miałem włożone z innego modelu razem z inną pompką przez mechanika cwaniaczka - oszusta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego DAN-LZfiltr paliwa zmieniony chodzilo mi tylko o to kiedy zalącza się pompa.Z tego co napisaleś wystarczy zalączyć kontrolki i powinna dzialać,a u mnie slychać ją dopiero jak auto pracuje.Bezpiecznik ok,przekażnik też chyba zostala wymiana pompy.A jakby co to orginal czy ktoś może polecić jakiś zamiennik.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że ja kupiłem używkę ale od pewnego człowieka który ma części do BMW i zamontował mi ją od razu. Pompka była z koszem plastkitowym i wszystkimi dodatkami. Zapłaciłem 300zł ale to było ze 3 lata temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.