Skocz do zawartości

NAVI - super sprawa i ile czasu oszczedza... ;-)))


Marc750

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy miał ktoś do czynienia z takim sprzetem do nawigacji : http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=55292396 . O ile tak proszę o opinie. Bardzo podoba mi się z wyglądu, funkcje nie najgorsze, ale zastanawiam się jak działa to w praktyce :?:

 

To sprzet oparty na TravelPilot DX a wiec "standardowy" - dobra

sprawdzona platforma, tyle ze opakowana przez innego producenta.

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

czyli mapy z Blaupunkta DX powinny na nim działać ?

 

To dokladnie te same mapy - produkt TeleAtlas. www.teleatlas.com

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mapy z Blaupunkta DX powinny na nim działać ?

 

To dokladnie te same mapy - produkt TeleAtlas. www.teleatlas.com

Jak zakupię ten sprzęt to pomczę cię trochę :roll: a na razie dzięki za info

 

Ja sprzedalem Merola z DX-compatible COMANDem, zostalo mi troche

plyt (glownie zachodnia europa. wlochy, chyba skandynawia).

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Oryginalna navi BMW, nie aż tak strasznie drogo wychodzi. Ale jak ktoś chce odrazu 16:9 z TV itd. to cena jest "lekko spora". Ale jak ktoś się zadowoli "małym" ekranem, bez TV, to przeważnie zmieści się w okolicach 3 tys. A przy tym ma wyświetlanie na ekranie funkcji komputera, wyświetlanie stacji radiowych, a nawigacja może stracić sygnał nawet na dowolnie długi czas i będzie wszystko działać ;)

 

SEBAST co sądzisz o takim temacie mam możliwość zakupu kompletnej nawigacji od gościa który handluje tylko częściami BMW. Zestaw jak twierdzi bardzo wypasiony.

Z tego co zapamiętałem:

monitor 16:9 z tunerem TV i dodatkowym (jakimś tunerem?) DVD do ogladania filmów DVD, zmieniarka, czytnik navi, wzmacniacze, anteny, cale kompletne okablowanie, nie pamiętam co jeszcze, ale wszystko co potrzebne do funkcjonowania za 6 tys.

Fajna rzecz, co o tym sądzisz?

Mnie chyba jednak na razie jeszcze na to nie stać! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nie najgorzej, ale skontaktujmy się na priv, to wypytamy go o szczegóły i zobaczymy na jakim elemencie go złapiemy ;) ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna navi BMW, nie aż tak strasznie drogo wychodzi. Ale jak ktoś chce odrazu 16:9 z TV itd. to cena jest "lekko spora". Ale jak ktoś się zadowoli "małym" ekranem, bez TV, to przeważnie zmieści się w okolicach 3 tys. A przy tym ma wyświetlanie na ekranie funkcji komputera, wyświetlanie stacji radiowych, a nawigacja może stracić sygnał nawet na dowolnie długi czas i będzie wszystko działać ;)

 

SEBAST co sądzisz o takim temacie mam możliwość zakupu kompletnej nawigacji od gościa który handluje tylko częściami BMW. Zestaw jak twierdzi bardzo wypasiony.

Z tego co zapamiętałem:

monitor 16:9 z tunerem TV i dodatkowym (jakimś tunerem?) DVD do ogladania filmów DVD, zmieniarka, czytnik navi, wzmacniacze, anteny, cale kompletne okablowanie, nie pamiętam co jeszcze, ale wszystko co potrzebne do funkcjonowania za 6 tys.

Fajna rzecz, co o tym sądzisz?

Mnie chyba jednak na razie jeszcze na to nie stać! :roll:

 

 

no czy ja wiem czy cena dobra !

 

ja dwa lata temu jak doposazalem E46 w navi 16:9

 

to calosc mnie wyniosla okolo 2500 zl

 

najdrozsze bylo podlaczenie wszystkiego bo dalem 500 zl elektronikowi !

 

Monitor 16:9 + TV Tuner + MK4 DVD + Radio Profesionall wynioslo mnie okolo 2 tys zl

 

6 tys to kupa kasy ! a navi i tak w polsce jeszcze cienko dziala

 

DVD tez mialem z TV Free specjalnie po modul jezdzilem do niemiec i

 

powiem szczerze ze moze jeden film ogladnolem

 

Takze radze zanim ktos wyda kase na Navi czy TV z DVD niech najpierw

 

sie zastanowi czy naprawde jest mu to potrzebne

Raz BMW / / / Zawsze BMW http://img528.imageshack.us/img528/4160/motorsporticon0ms.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - udało Ci się przypadkiem tafić na taki sprzęt w takiej cenie lub zaraz dopiszesz, ze Ci się pomyliło i to było 2500 eur ;) Za taki zestaw, "normalna" cena rynkowa to ok. 6-8 tys. zł. Znacznie poniżej tej ceny, to się domyślam jaki to gorący towar ... ;)

Nie mówiąc o tym, że 2 lata temu ceny były nieco inne i zróżnicowane ... teraz popyt jest bardzo duży na taki sprzęt.

 

PS Załatw mi takie zestawy w takiej cenie (oczywiście nie "gorące"), to pohandlujemy i dobrze na tym zarobisz ;) :cool2:

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - udało Ci się przypadkiem tafić na taki sprzęt w takiej cenie lub zaraz dopiszesz, ze Ci się pomyliło i to było 2500 eur ;) Za taki zestaw, "normalna" cena rynkowa to ok. 6-8 tys. zł. Znacznie poniżej tej ceny, to się domyślam jaki to gorący towar ... ;)

Nie mówiąc o tym, że 2 lata temu ceny były nieco inne i zróżnicowane ... teraz popyt jest bardzo duży na taki sprzęt.

 

PS Załatw mi takie zestawy w takiej cenie (oczywiście nie "gorące"), to pohandlujemy i dobrze na tym zarobisz ;) :cool2:

 

nie no 2500 eur to nie ! 2500 zl ! to tak !

 

masz racje dwa lata temu nikt nie wiedzial co to 16:9 i 4:3 do e46 bylo

 

malo tych aut i zapotrzebowanie na to bylo male !

 

teraz wiekszy popyt i cena odrazu wiekasza ! chodz i tak w porownaniu

 

do innych marek aut nawigacja do bmw jest bardzo droga ale to

 

chyba dla tego ze sklada sie z wielu elementow !

 

a zajmujesz sie moze doposazaniem w nowych modelach BMW !

 

Chcialem zmienic navi Bussines na Profesionall ! Narazie nie mam nikogo

 

u siebie kto by mi to zrobil ! kazdy sie boi podjac tego bo podobno po

 

pierwsze trzeba miec czyste elementy navigacyjne ! a po drugie trzeba

 

wgrywac oprogramowanie zeby wszytko poznie wspolpracowalo ?

 

czy to prawda >>??

Raz BMW / / / Zawsze BMW http://img528.imageshack.us/img528/4160/motorsporticon0ms.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E60 się nie zajmuje, to są inne systemy nawigacyjne niż w E39/38 ... i narazie popyt bardzo niewielki, może kiedyś ... Do E60 jedynie oferuję mapy naiwgacyjne.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E60 się nie zajmuje, to są inne systemy nawigacyjne niż w E39/38 ... i narazie popyt bardzo niewielki, może kiedyś ... Do E60 jedynie oferuję mapy naiwgacyjne.

 

 

a masz moze mape na polske do e60 ! ?

Raz BMW / / / Zawsze BMW http://img528.imageshack.us/img528/4160/motorsporticon0ms.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie to jeszcze nie ma żadnej mapy Polski ;), ale jest prezentacyjna w pełni działająca do E46/39/38 X5 itp (mimo, że niektórzy uważają, ze mają pełną wersje ... ;) ). Do E60 nie ma nawet prezentacyjnej :(

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie to jeszcze nie ma żadnej mapy Polski ;), ale jest prezentacyjna w pełni działająca do E46/39/38 X5 itp (mimo, że niektórzy uważają, ze mają pełną wersje ... ;) ). Do E60 nie ma nawet prezentacyjnej :(

 

To mnie troszke zmartwiles :( myslalem ze jest juz dostepna plytka dla Polski :duh: mam navi professional - Niemcy i zachodnia Europa to działa pięknie...U nas tylko punkt w nicości :mad2:

Znajomy kupił ów płytkę do X5 (800 PLN bodajże) i się chwali...myśałem więc że sprawa jest osiągalna a tu ktoś chyba :liar:

Łukasz

E30 316 BAUR TC (w renowacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do czego chcesz tą płytkę ? bo w profilu masz "3" ... - ja piszę, że do E60 (oraz np. E63) nie ma mapy Polski, a do pozostałych jest prezentacyjna, nieoficjalna, czy jak tam kto woli nazwać.

Kupił do X5, ale jaką płytkę na Polskę czy na jakiś kraj Europy ?

Na Polskę oficjalnie nie mógł kupić, nieoficjalnie można kupić za 50zł. Czyli albo strasznie przepłacił, albo kupił nie na Polskę ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to do E46, jest (nieoficjalnie) taka mapa - przecież wyżej napisałem ;)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do miłego wątku pożyteczności nawigacji :D

Jechałem sobie ostatnio z Suwalszczyzny w domowe pyrlandzkie pielesze i zapragnąłem odpocząć od śledzenia mapy, ustawiłem więc Poznań jako punkt docelowy i pozwoliłem sobie na wsłuchiwanie się w miły kobiecy głos i słodką bezmyślność. Krótko trwał jednak ten jakże miły duchowi stan, bo zorientowałem się, że zamiast jechać na Toruń to elektroniczna kobieta prowadzi mnie na Warszawę :shock: . W zasadzie nic nie mam przeciw odwiedzinom stplicy, ale jednak nie tego akurat dnia może :wink:

I tu dochodzę do sedna: przeryłem całą instrukcję do Navi i NIE MA w niej ani słowa o wstawianiu czegoś takiego jak punkty przelotowe (czy pośrednie - jak zwał tak zwał) :duh:

Czy to tylko moja wersja jest taka upośledzona :mad2: :mad2: , czy też Wielmożna Firma nadal po prostu nie uwzględnia takich fanaberii kierowcy, jak określanie, którędy chce jechać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli ktoś potrzebowałby jakiekolwiek mapy (Polska, Europa, USA ;)) niech się do mnie zgłosi na priv - pomogę mu ;)

2. Punkty przelotowe można wstawiać dopiero w czytnikach MK4 (DVD), czyli w samochodach od końcowych miesięcy 2002, we wcześniejszych modelach musimy zrobić małą prowizorkę - jeżeli nie podoba nam się wytyczona trasa, to najpierw ustalamy punkt docelowy do naszego wybranego punktu przelotowego, a potem po dotarciu do punktu przelotowego, zmieniamy punkt docelowy. Jest to trochę ułatwione przez to, że możemy sobie takie punkty docelowe zapamiętać w komputerze lub korzystać z historii ustawianych przez nas punktów ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla uzytkownikow PC / Laptopa posiadam najlepszy na swiecie program do nawigacji glosowej z mapa calej europy szczegolowa co do kazdej ulicy na jakiejs wiosce itp. Chetnie sie wymienie na AutoMapa Polska z kompletem miast. Info 508 434 110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.