Skocz do zawartości

NAVI - super sprawa i ile czasu oszczedza... ;-)))


Marc750

Rekomendowane odpowiedzi

Niby fajne ale jednak przypadki wydlubywania fabrycznych nawigacji

to rzadkie ewenementy (pod warunkiem ze nie jest to Ford czy Volvo

gdzie wyciaga sie bez uzycia praktycznie zadnych narzedzi).

 

A palm to dodatkowa rzecz do noszenia, chowania, pilnowania, ja np

nie cierpie dodatkowych rzeczy "naczepianych" na desce, jakies uchwyty

do palma, jakies podstawki do komorki,jakies wiszace wysuwane monitory - BRRR...!!!

 

Ale ogolnie co kto lubi....

Dokładnie !! Noszenie tego wszystkiego, pamiętanie o wymontowaniu itd. ...

A te uchwyty, podstawki, monitory !! - jeszcze w starszych samochodach gdzie nie było takich fabrycznych opcji ... to zniosę, ale w nowszych to już troszkę niezbyt pasuje. Albo też niefabryczne radio w E38/39/46 :? (w innych starszych, to jeszcze jakoś "ujdzie" ...) Ale może mam małe "zboczenie" oryginalnych elementów w BMW ;) Ale z drugiej strony zestaw navi z dużym ekranem itd. to już jest poważny wydatek ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wypowiadam się dokładnie za Palma, ale tyle to kosztuje chyba bez map(y) ... komplet z mapą Polski to chyba coś ok. 1800-2000zł.

 

Dokładnie samego plama można kupić za 600 - 800 zł ale oprogramowanie kosztuje 2 razy tyle. A sami wiecie że cracki są ale bardzo bardzo opóźnione.

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palm , to chyba najlepsza alternatywa dla NAVI.

 

- nie musisz sie martwic o zlodziei

- zabierasz ze soba i nawet w obcym miescie trafisz na parkink , gdzie

zostawiles swoje auto

- mozesz zaprogramowac jak dla piechura i np. smigasz po Berlinie czy

dowolnym innym miescie na skroty

 

a co do ceny , to o nowym palmie z oprogramowaniem mozna rozmawiac od 1600 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dołozyc jakies bardziej stacjonarne navi(sa takowe zestawy np blaupunkta),czy raczej kupowac plaptopa(zabawke)

Które w internecie sa bardziej dostepne mapy-do plamtopa czy na CD do stacjonarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz musisz sam zdecydowac. Dostepnosc oprogramowania jest w zasadzie taka sama. Dokladane Navi w formie radia samochodowego to taka alternatywa miedzy fabrycznym navi a palmtopem. Ta nawigacja w radiu jest bardzo prymitywna.

 

Nie bede sie wypowiadal na temat fabrycznego NAVI , bo wiadomo , ze jak jest i dziala to jest z klasą. zwlaszcza PLUS ( VW - Audi )

 

Nie chce tez zachwalac palmtopa ( bo mam taki i ktos powie , ze kazdy żyd swoj towar chwali )

 

Moge jedyni podpowiedziec , ze palmtop to nie tylko navi , ale cala gamma innych przydatnych rzeczy. To mini laptop z nawigacja w kieszeni.

Najbardziej boli , jak sie sprzedaje auto z navi. I co..? Znow szukasz z navi. A tak auto sprzedajesz a navi zostaje.

 

A co moze palmtop , to mozna poczytac w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem przez pewien czas Blaupunkta travelpilota DX, dobre prowadzenie (niestety nie w Polsce), świetna oryginalna płyta i ładny wyświetlacz. Koszt zestawu na allegro to ok.1000-1200 zł razem z płytami i oryginalną anteną, samo radio 700-800. Do tego super brzmienie płyt CD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w ofercie zabawki do GPSu PDA Asusa i MIO, bardzo atrakcyjnie cenowo wychodzi MIO w nawigacja głosowa europy po polsku MIO MAP. dla właścicieli BMW atrakcyjne rabaty :D

 

link do MIO

 

http://www.comes.com.pl/towar.php?s-ktm=PDA-MIO%20168&m-1c=l&m-1w===&m-11=Mio%20Digi%20Walker%20168%20z%20modułem%20GPS&d=12

535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary jak stary...w E39 to kładli :mrgreen: A jak wyglada z Padami, mozna tam jakąś nieoryginalną mape wgrać :?: czy jest to jakoś zabezpieczone??

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten blaupunkt chyba chodzi na DX to z tego co na biegu sie zorientowałem to mapy były,są i chyba beda narazie

 

TravelPilot DX to wciaz - sposrod samochodowych nawigacji - jeden

z najlepiej dopracowanych standardow (bo istnieje najdluzej) i najczesciej

robia do niego updates. Wiec chyba warto - mialem w dwoch autach.

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy chodzi na DX to juz nie jestem pewny,poszperałem troszke i cos mi sie nie zgadza,prawdopodobnie nazwa sprzetu to Blaupunkt Travelpilot RGN 08,a niedzie przy RGN nie widziałem DX. Czy wie ktos cos na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o tym sprzecie,jest dostem do map do niego

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53639380

 

stary model "nie-DX" jeszcze sa mapy ale nie spodziewal bym sie

ze beda kontynuowac updates - to zamierajacy standard

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy chodzi na DX to juz nie jestem pewny,poszperałem troszke i cos mi sie nie zgadza,prawdopodobnie nazwa sprzetu to Blaupunkt Travelpilot RGN 08,a niedzie przy RGN nie widziałem DX. Czy wie ktos cos na ten temat?

 

wlasnie napisalem - to nie jest jednak DX tylko jego "starsza" wersja

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zna ktos dobry szczegolowy program do wgrania do PC lub laptopa(i skad go sciagnoc),mam nawigatora europy po polsku,dobra sprawa,ale nie pokazuje szczegołowo miast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.