Skocz do zawartości

prostownik rozruchowy


amigo-s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w ogóle chyba zły dział wybrałem, ale za bardzo nie było do jakiego wsadzić tego tematu :/

 

No, ale wracając do pytania? Jaki prostownik lub inne urządzenie do rozruchu samochodu?

 

Najlepiej żeby było zasilane bezpośrednio z prądu żeby można było długo "kręcić" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym problem, że nie chodzi o sam akumulator... Samochód mi w ogóle nie odpala (ale to już inna sprawa, już chyba dochodzę do tego co jest przyczyną), tylko właśnie jak tak sprawdzam po kolei to zaraz mi akuś leży i co znowu mam ładować :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się wypowiadać bo nie miałem przyjemności co najwyżej nieprzyjemność wkurzania się gdy mechanicy podłączali swoje gówna i twierdzili, że z aku jest coś nie tak bo po rozładowaniu i ładowaniu przez 10 min nie mogli odpalić auta! Jak widziałem te ich badziewia to od razu mówiłem, że niech nie walczą jak nie będą go trzymać minimum pół godziny. Z tym prostownikiem nie ma problemów. Podłączasz na 10 min na minimum lub ok 5 maximum mocy i rozruch nie ma problemu, zwykłe samochody po 2-3 min można dawać na rozruch. Oczywiście aku max rozładowane. Gdy chcesz naładować akumulator wyciągasz go do domu i podłączasz na 24h na minimalne ładowanie (gdy masz korki odkręcasz je) ten prostownik ładował aku tak mocno jak pewnie są naładowane nowe. A takie byle jakie to... powodzenia :) szału na prawdę nie ma. Ale może poszukaj czegoś od właśnie tego producenta. Zapewne wersje tylko 12V są tańsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez nie odpalał bo był zalany i padał aku jak dłuzej kreciłem, wiec podłaczałem te kable "rozruchowe" http://www.allegro.pl/item528882470_profi_kable_przewody_rozruchowe_1200a_3_5m_35mm_2.html do swojego aku i samochodu stojacego obok który oczywiscie chodził w tym momencie i chechłałem do bulu... nie musisz podłaczac bezposrednio pod aku przy silniku masz miejsce na podłaczenie + ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O... przez takie kable to może rzeczywiście da się tak od samochodu stojącego obok...

Bo jak ja próbowałem kablami za 20zł (niestety innych nie było) to w ogóle zero, tylko jakby się ładował aku, ale to tez z 10min czekania

 

Jesteś pewny, że to tak na pewno jest? Może rzeczywiście warto kupić porządne kable...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale warunek, że to tylko ratowanie i masz drugi samochód zawsze kiedy jest potrzebny. Te auta odpala się ciężko :/ ja mam jakieś z zestawu (walizka) niby jakość zawartości bardzo dobra ale kable podłączam tylko do aku i czekam spokojnie z 15 min :D czyli tragedia. Pod maską się nawet nie podpinam bo nie ma sensu.

 

Na tych kablach co podajesz możesz odpalić auto już po kilku minutkach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys zakupiłem coś takiego - http://www.allegro.pl/item493460161_black_decker_ladowarka_bdv1085_promo.html ( tylko ze teraz jest sezon i na allegro sa po ok 400-500zł ) ...

 

zakupiłem go pod kątem ładowania akumulatorów bezobsługowych . ale mialem okazje wspomagac nim rozruch w dużym dieslu i dał sobie świetnie rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.