Skocz do zawartości

Demontaż centralnej kratki nawiewu


sebav340

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie jak bezpiecznie wymontować środkową kratkę nawiewu. Muszę się do niej dostać ponieważ przypuszczam, że jej mechanizm jest nie do końca sprawny, dokładnie chodzi o regulację na jej środku (zimno/ciepło). Pokrętło to chyba nie odchyla prawidłowo klapek lewej strony nawiewu, w efekcie czego po ustawieniu na ciepłe z prawej strony ze wszystkich kratek leci prawidłowo ciepłe powietrze, a z lewej centralnej + z lewej strony kratki na górze i z kratki w drzwiach kierowcy leci zimne. Może już ktoś przerabiał ten problem. Proszę o sugestie na co ewentualnie mam zwrócić uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze to raczej kwestia klimy dwustrefowej?

 

Jesli ow przelacznik w ogole cos zmienia (prawa strone np.) to znaczy ze on dziala.

 

Nie dzialac moga wiec zaworki po lewej stronie lub sterowanie klimy dla lewej strony.

 

Sprobuj tez ustawic lewy suwak temperatury na "full max" powinien "kliknac" przy samym koncu - jest to ustawienie awaryjne - zobacz co sie wtedy stanie.

---------------------------------------------

Stereo install build progress - 40% (jest plan, kable leza, wzmaki wisza, sub juz gra, radio siedzi, slupki maja ksztalt, tweetery graja...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawie pewien, że przyczyna niesprawności tkwi w centralnej kratce, tj. regulacji ciepło/zimno, ponieważ normalnie ciepłe powietrze leci z lewej strony kabiny ale tylko wylotem na szybę czołową, wylotem na szybę boczną kierowcy i na nogi kierowcy i pasażera za kierowcą. Więc wydaje mi się, że strefy są w porządku. Zresztą to pokrętło na centralnej kratce jest, jak odnoszę wrażenie mechaniczne (tj. nie podłączone do żadnego serwomechanizmu odpowiedzialnego za uchylanie klap nawiewu?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kratkę jest wyciągnąć bardzo ciężko, ja przy wyjmowaniu połamałem i musiałem kupić nową.Według mnie nie jest to wina kratki ale właśnie elektrozaworków.Kratka ma tylko jedna linkę która idzie od regulacji ciepło zimno i idzie ona do dżwigni ,którą możesz zobaczyć demontując schowek i małą osłonę.Jeżeli by to była wina kratki regulacja nie działała by na obie strony,Przyjrzyj się zaworkom .

Żeby wyjąć kratkę trzeba pod nią wcisnąć coś cienkiego ,są tam ząbki i wtedy pociągnąć - mi się nie udało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.