Skocz do zawartości

Czy patrol pieszy może zatrzymać i wlepić mandat kierowcy


Rekomendowane odpowiedzi

nie walcz... (widzę, że powrót na forum udany bo znowu ja ;))

 

Nie pochlebiaj sobie. Po prostu na tym forum nie tolerujemy pisania 'gliniarze i paly to samo zlo', szczegolnie dlatego, ze wlepili komus (oczywiscie nieslusznie) mandat. Kapewu, czy znowu trzeba duzymi drukowanymi?

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi na PW kiedy planujesz przerwę na forum to w tedy przyjdę pogadać trochę z ludźmi. Póki co już się poddaję i przestaję pisać.

 

PS. Przepraszam, że wyzwałem od matoła biednego Policjanta który nie musząc czegoś czynić musiał się wyżyć na biednym człowieku, a może to jeden z Chuck Norris-ów naszych polskich ulic :D

 

W ogóle bardzo przepraszam, że wyzwałem naszą wspaniałą i zawsze pomocną obywatelowi policję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi na PW kiedy planujesz przerwę na forum to w tedy przyjdę pogadać trochę z ludźmi.

 

Koncert zyczen?

 

Póki co już się poddaję i przestaję pisać.

 

PS. Przepraszam, że wyzwałem od matoła biednego Policjanta który nie musząc czegoś czynić musiał się wyżyć na biednym człowieku, a może to jeden z Chuck Norris-ów naszych polskich ulic :D

 

W ogóle bardzo przepraszam, że wyzwałem naszą wspaniałą i zawsze pomocną obywatelowi policję

 

No widzisz, jak chcesz, to potrafisz :twisted: .

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Przepraszam, że wyzwałem od matoła biednego Policjanta który nie musząc czegoś czynić musiał się wyżyć na biednym człowieku...

 

Wiesz, jeżeli jesteś przedstawicielem handlowym i sprzedajesz podpaski (bez urazy, to tylko przykład) to Twoim zadaniem jest sprzedaż możliwie dużej ilości podpasek - czyli MUSISZ to robić, bo taka masz pracę. Zadaniem Policji (jak realizowanym, to sprawa na odrębne forum, ja nie jestem z tej realizacji zadowolony) jest m.in. pilnowanie przestrzegania prawa, ustalanego przez parlament. Jednym ze środków jest karanie tych, którzy tego prawa nie przestrzegają. To jest ich praca i oni MUSZĄ to robić. Czy jest to forma wyżycia - nie sądzę. Nie wiesz również jak ten który prawo złamał, zareagował na ich kontrolę.

Więc czasem pomyśl zanim coś napiszesz. Ja osobiście wolę państwo w którym ktoś pilnuje przestrzegania prawa - powtarzam: jak to robi, to jest odrębny, nieprzyjemny temat. Zasada jest jednak prosta: łamiesz prawo = musisz liczyć się z karą.

 

Tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym obowiązek zapinania pasów w Polsce jest obowiązkiem na tyle długo obowiązującym, iż jeśli ktoś go przestrzega powinien wyrobić już sobie pewien automatyczny odruch - wsiadam do auta - zapinam. Jeśli więc ktoś pasów nie zapina robi to raczej z premedytacji, wygodnictwa - generalnie świadomie - nie zaś z gapiostwa czy zapominalstwa - a lekarstwem na to jest ukaranie delikwenta.

Niemniej nadal żywię nadzieję, że Koledze uda się załatwić sprawę na policji bez potrzeby włóczenia się po sądach i wyciągnie z tej przygody wnioski :)

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przesluchaniu cie policjant zapyta czy nie chcesz przyznac sie do winy i pewnie zasugeruje ze najprosciej bedzie tak wlasnie zrobic.. spisze twoje zeznanie ze sie przyznajesz i chesz dobrowolnie zaplacic wlasciwa kare, do sadu nie bedziesz musial nawet isc.. przyjdzie ci najpierw wezwanie nieobowiazkowe a potem decyzja o karze - na 99% taka jaka sobie 'sam' wymierzyles na zeznaniu (w twoim wypadku suma mandatu) + koszty sprawy

 

ja tak przynajmniej mialem 2 razy, przy stluczkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potem decyzja o karze - na 99% taka jaka sobie 'sam' wymierzyles na zeznaniu (w twoim wypadku suma mandatu) + koszty sprawy

 

jakiej sprawy, jesli wczesniej piszesz że nie pojdzie to do sądu?

to ze nie idzie nie znaczy ze sie rozprawa nie odbywa. obecnosc nieobowiazkowa i nie-przyjscie to po prostu oszczednosc czasu obu stron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw podobno mam dostac wezwanie na komende w celu presłuchania, ciekawe czy moglbym to odwrocic, czlowiek czasem jest głupi jak baran :mad2:

 

dostaniesz wezwanie na komende i tam wykroczeniowiec może zaproponować ci mandat karny. jeżeli go nie przyjmiesz to wtedy sąd.

możesz nawet 100 dostać a nawet więcej. zależy od gościa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, ale nigdy nie zapinam pasów, i nie pisze tego zeby sie chwalic swoja głupotą tylko po propstu nie lubie ich zapinac bo mi bardzo przeszkadzają i krepuja ruchy. W sumie to moje bezpieczenstwo i skoro na wlasna odpowiedzialnosc nie zapinam narażając sie tym samym na niebezpieczenstwo to moja sprawa i nic do tego innym.

 

Kolego, to jest Twoja sprawa tak długo jak długo nie przyp.... w szybę przy 40 km/h i nie pójdziesz do szpitala, gdzie będą cię leczyć za NASZE pieniądze. Swoja drogą, wielu początkujących kierowców uważa że pasy krępują im ruchy. Ciekawe z czego to wynika - z nieumiejętności ich ustawienia??

 

Kolego po pierwsze:

 

- również płacę podatki i inne świadczenia na rzecz państwa ( społeczeństwa) więc również za moje pieniądze , a nie za Wasze - czytaj miedzy innymi Twoje,

po drugie:

- Nawet nie wyobrażasz sobie, tj, pewnie nie masz takiej wiedzy, z ilu dobrodziejstw korzystasz z tak zwanych " Naszych pieniędzy", ale to mniejsza z tym,

po trzecie:

- nie wiem skąd wywnioskowałeś, ze jestem młodym i niedoświadczonym kierowcą ( zapewne dośc prostolinijnie skojarzyłeś mój nick = lukas23 z wiekiem 23 co jest dość znacznym błędem z Twojej strony, ale każdy ma prawo w prosty sposób rozumować i wyciagac wnioski,

po trzecie:

- zadałem proste pytanie oczekujac odpowiedzi a nie moralitetów i nauk ( szkołę skończyłem dośc dawno ( chociaż człowiek uczy się całe zycie i głupim umiera)

po czwarte:

- pozdrawiam i życze powodzenia w ruchu drogowym i nie tylko

 

 

A co do dalszych wypowiedzi: Policjant poinformował mnie, ze dostane wezwanie na komende, więc zapewne cos bedę musiał tam powiedzieć, jesli będzie mozliwość przyjęcia mandatu przeprosze i przyjme mandat, lepsze to niż koszty postepowania sądowego, dzieki koledzy za info, dam znać jak to się rozwiązało. Cóż, człowiek czasem się uniesie głupim honorem i wydaje mu sie, że jest madrzejszy od innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadałem proste pytanie oczekujac odpowiedzi a nie moralitetów i nauk

 

Jezeli piszesz cos takiego:

 

W sumie to moje bezpieczenstwo i skoro na wlasna odpowiedzialnosc nie zapinam narażając sie tym samym na niebezpieczenstwo to moja sprawa i nic do tego innym.

 

to chyba spodziewales sie czegos wiecej, niz tylko odpowiedzi na swoje pytanie.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadałem proste pytanie oczekujac odpowiedzi a nie moralitetów i nauk

 

Jezeli piszesz cos takiego:

 

W sumie to moje bezpieczenstwo i skoro na wlasna odpowiedzialnosc nie zapinam narażając sie tym samym na niebezpieczenstwo to moja sprawa i nic do tego innym.

 

to chyba spodziewales sie czegos wiecej, niz tylko odpowiedzi na swoje pytanie.

Nie, nie spodziewałem się czegoś więcej, tylko spodziewałem się odpowiedzi, czy to takie dziwne, że jest pytanie i jest odpowiedź, czy to stanowi problem dla niektórych, chyba jednak stanowi, ze trudno powstrzymać się od komentarzy, zwlaszcza, że sprawa nie dotyczy w sumie mojego bezpieczeństwa, ale cóż.... . Dziekuje wszystkim, którzy rzucili mi nieco światła na sprawę, narazie czekam na wezwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli uważasz ze niezapinanie pasów to tylko twoje bezpieczeństwo to nastepnym razem weź swoją ksiażeczkę zdrowia/ubezpieczonego i jeśli bedziesz miał kolizję , zasłoń sie nia żeby nie zrobić krzywdy pasażerowi, wpadajac na niego.

Na szkoleniu pokazujemy niedowiarkom film z kamery wewnatrz kabiny co się dzieje z kierowcą bez pasów, i z pasażerem w pasach, podczas dachowania. Po krótce, najpierw kierowca łamie sobie kark, potem wpada na pasażera i łamie mu rece, potem wysiada przez przednią szybę. Ale nie bój sie, to prezentacja na manekinach...

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podejmuje bezsensownej dyskusji z niektórymi krzykaczami umoralaniajacymi mnie i innych w zakresie przestrzegania prawa ( notabene ciekawe czy oni ( Ty również) tak przestrzegają/przestrzegasz prawa na każdym kroku??) Widze, że dyskusja przerodziła się w dyskusje typu : zapinac pasy lub nie??? Zatem, ku wyjasnieniu dla tych, którzy nie rozumieją słowa pisanego czytanego , mówionego, nie podjemuje dyskusji w tym zakresie, bo wiem, że pasy nalezy zapinac i nie kwestionuje słuszności decyzji Panów policjantów bo mieli rację, prawo jest prawo i tyle. Tak na marginesie jechałem samotnie, bez pasażerów, z tyłu nigdy nie wożę nikogo. Więc skończmy dyskusje na ten temat, który powoli zaczyna się robić nie na temat. Kolego przeczytaj tytuł wątku i spójrz na swoja wypowiedź, czy jest na temat i odpisz lub nie :) Powtarzam nie nagabuje na tych co zapinaja pasy i wiem, że tak nalezy robic tylk. Krótko i konkretnie. Nie wiem czy wystarczy takie wyjasnienie, jesli takowe nie jest zadowalające, trudno. W każdym ludzkim zachowaniu mozna dopatrzeć sie jakiegoś incydentalnego pierwiastka niezgodnego z prawem i podpiąc pod poszczególne paragrafy, więc zbedne informacje, których udzielaja mi niektórzy. Zdaję sobie sprawe z tego, wiec nie podejmuje dyskusji z pospolitym ruszeniem umoralniających krzykaczy, którym mówie stanowcze NIE, dziekuje za morały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

- również płacę podatki i inne świadczenia na rzecz państwa

mandaty też

więc zasilisz conajmniej stówką NASZ wspólny budżet- jeszcze kilka takich wpłat i pokryjesz z góry koszty swojego ewentualnego leczenia związanego z niezapinaniem pasów.

 

A sądząc po tonie twoich wypowiedzi to mandat dostałeś właśnie za to;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ci co nie chcą placić mandatów na koniec trafiają przed moje oblicze. :D I nie ukrywam, ze lubię jak ktoś sam wpadnie na pomysł, żeby już w czasie przesłuchania na Policji dobrowolnie poddać sie karze w trybie art. 58 par. 1 i 2 k.p.w.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podejmuje bezsensownej dyskusji z niektórymi krzykaczami umoralaniajacymi mnie i innych w zakresie przestrzegania prawa ( notabene ciekawe czy oni ( Ty również) tak przestrzegają/przestrzegasz prawa na każdym kroku??) Widze, że dyskusja przerodziła się w dyskusje typu : zapinac pasy lub nie??? Zatem, ku wyjasnieniu dla tych, którzy nie rozumieją słowa pisanego czytanego , mówionego, nie podjemuje dyskusji w tym zakresie, bo wiem, że pasy nalezy zapinac i nie kwestionuje słuszności decyzji Panów policjantów bo mieli rację, prawo jest prawo i tyle. Tak na marginesie jechałem samotnie, bez pasażerów, z tyłu nigdy nie wożę nikogo. Więc skończmy dyskusje na ten temat, który powoli zaczyna się robić nie na temat. Kolego przeczytaj tytuł wątku i spójrz na swoja wypowiedź, czy jest na temat i odpisz lub nie :) Powtarzam nie nagabuje na tych co zapinaja pasy i wiem, że tak nalezy robic tylk. Krótko i konkretnie. Nie wiem czy wystarczy takie wyjasnienie, jesli takowe nie jest zadowalające, trudno. W każdym ludzkim zachowaniu mozna dopatrzeć sie jakiegoś incydentalnego pierwiastka niezgodnego z prawem i podpiąc pod poszczególne paragrafy, więc zbedne informacje, których udzielaja mi niektórzy. Zdaję sobie sprawe z tego, wiec nie podejmuje dyskusji z pospolitym ruszeniem umoralniających krzykaczy, którym mówie stanowcze NIE, dziekuje za morały.

 

Dopiąłeś swego - brak mi słów = no comments

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy policjant może zatrzymać auto i nakladac mandaty.

 

Motor nr 6/2009 z 02.02.2009 artukuł o kontroli na drodze. Uprawnienia takie jak policja ma także straż graniczna, która może działać na terenie całego kraju, nie tylko w strefie przygranicznej. Straz graniczna może więc zatrzymywac kierowców, sprawdzać dokumenty, stan tech pojazdów, wyposażenie i zawartość bagażnika. Ma prawo wypisywać mandaty za łamanie przepisów, kontrolować trzeźwość i prędkość, a także kierować ruchem. Kontorolę przeprowadza tylko w mundurach i przy uzyciu oznakowanego radiowozu.

 

Natomiast żandarmeria wojskowa ma prawo zatrzymać każdy pojazd, wtedy żandarm pyta czy kierowca jest wojskowym, jesli kierowca oświadczy, że nie jest wojskowym, żandarm musi go puścić w dalszą drogę.

Żandarm może kierować ruchem, może też pilnować porządku na drogach razem z policjantem, czyli żandarm zatrzymuje pojazd, ale to policjant kontroluje i nakłada mandaty.

1 listopada na mocy rozporzadzenia, żandarmeria wojskowa ma uprawnienia policji łącznie z nakładaniem mandatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.