Skocz do zawartości

Czy patrol pieszy może zatrzymać i wlepić mandat kierowcy


Rekomendowane odpowiedzi

Czy patrol pieszy może zatrzymać i wlepić mandat kierowcy? ostatnio zatrzymało mnie dwóch policjantów, zamachali świetlnym mieczykiem no to sie zatrzymałem, oczywiscie mandat za brak pasów, nie przyjąłem bo uwazalem ze nie mają uprawnien, ze tylko drogówka moze to zrobić, a oi nie byli z drogówki, jak to jest?? Oczywiscie spraa skierowana do sadu grodzkiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:

Policjant umundurowany w warunkach dostatecznej widoczności podaje sygnały tarczą do zatrzymywania pojazdów lub ręką (...) Jest on uprawniony do zatrzymania każdego pojazdu w każdym miejscu i czasie bez względu na to czy dysponuje radiowozem czy też nie; istotna dla uprawnień jest jego łatwa rozpoznawalność, czyli umundurowanie (art. 6 ust. 2 Ustawy Prawo o ruchu drogowym).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy patrol pieszy może zatrzymać i wlepić mandat kierowcy?

tak

nie przyjąłem bo uwazalem ze nie mają uprawnien

mają

spraa skierowana do sadu grodzkiego

to teraz oprocz mandatu zaplacisz jeszcze koszt postępowania karnego

 

w ustawie o policji nie ma nigdzie sformułowań typu "policjant z drogówki ma prawo do...". Są tylko sformułowania "policjant ma prawo do..."

 

nie ma rozdzielania uprawnień wg przynależności do jakiejs jednostki organizacyjnej. Policjant to policjant - każdy ma prawo ci mandat dać za brak pasów.

 

Ustawa: http://www.ifp.pl/html/ustawa/ustawa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw podobno mam dostac wezwanie na komende w celu presłuchania, ciekawe czy moglbym to odwrocic, czlowiek czasem jest głupi jak baran :mad2:

 

jesli tak to nie ma problemu. przyznasz sie, przeprosisz, przyjmiesz mandat i po klopocie - sprawy w sądzie nie bedzie jesli to zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, zwlaszcza ze mam taką pracę, że sprawa w sadzie zaszkodzilaby mi bardzo:(

 

Nie bój żaby. Policja nie ma interesu w tym zeby kierowac sprawe do sądu. Policjant musialby leciec na rozprawe, spedzic pare godzin w sądzie a swoją robote i tak musi wykonac oprócz tego. Jesli sie przyznasz i wezmiesz mandat, nic wiecej sie nie bedzie dzialo. Wierz mi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jak dostales jaki kwit to idz z tym na komende i powiedz ze chcesz przyjac mandat.

Jest kilka dni na zmiane zdania i mozna to wyprostowac. Gdyby byl tylko 1 policjant to jeszcze szlo by ugrac ale 2 to lipa bo Twoje slowo przeciwko 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matoły, nie matoły - Kolega popełnił wykroczenie, a oni mieli prawo go ukarać - grunt, żeby udało mu się odkręcić całą sprawę.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety matoły mają takie prawo.

 

dlaczego matoły? Dla mnie matołem jest (nie obrażając nikogo) osoba nie zapinająca pasów.

 

Zresztą skąd ta pogarda? Taką mają pracę. Jeśli musisz obrażać i wyzywać, możesz się pastwić nad przepisami, ewentualnie nad władzą która je wymyśliła. Policja tylko egzekwuje prawo - nie tworzy go, więc twoj pogardliwy tekst jest co najmniej dziwny.

 

PS nie pracuję w policji ani nawet nie znam osobiscie nikogo kto tam pracuje - żeby nie było że bronię swoich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, ale nigdy nie zapinam pasów, i nie pisze tego zeby sie chwalic swoja głupotą tylko po propstu nie lubie ich zapinac bo mi bardzo przeszkadzają i krepuja ruchy. W sumie to moje bezpieczenstwo i skoro na wlasna odpowiedzialnosc nie zapinam narażając sie tym samym na niebezpieczenstwo to moja sprawa i nic do tego innym. Ale cóz takie prawo. Nie dostalem zadnego kwitka, policjant mowila ze w ciagu paru dni zostane wezwany na komende tylko w celu zlozenia zeznac jako podejrzany o wykroczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, ale nigdy nie zapinam pasów, i nie pisze tego zeby sie chwalic swoja głupotą tylko po propstu nie lubie ich zapinac bo mi bardzo przeszkadzają i krepuja ruchy. W sumie to moje bezpieczenstwo i skoro na wlasna odpowiedzialnosc nie zapinam narażając sie tym samym na niebezpieczenstwo to moja sprawa i nic do tego innym.

 

Kolego, to jest Twoja sprawa tak długo jak długo nie przyp.... w szybę przy 40 km/h i nie pójdziesz do szpitala, gdzie będą cię leczyć za NASZE pieniądze. Swoja drogą, wielu początkujących kierowców uważa że pasy krępują im ruchy. Ciekawe z czego to wynika - z nieumiejętności ich ustawienia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety matoły mają takie prawo.

 

dlaczego matoły? Dla mnie matołem jest (nie obrażając nikogo) osoba nie zapinająca pasów.

 

Zresztą skąd ta pogarda? Taką mają pracę. Jeśli musisz obrażać i wyzywać, możesz się pastwić nad przepisami, ewentualnie nad władzą która je wymyśliła. Policja tylko egzekwuje prawo - nie tworzy go, więc twoj pogardliwy tekst jest co najmniej dziwny.

 

PS nie pracuję w policji ani nawet nie znam osobiscie nikogo kto tam pracuje - żeby nie było że bronię swoich.

 

kiedyś nie zapinałem... dziś nie ruszam bez zapięcia. Pasy już mi uratowały życie! Matoły bo byli chamscy dając mandat. Tak jak i u nich tak i wszędzie są ludzie i ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

isys nie tyle uważają, że krępują, tylko jest to zależne od producenta samochodu. W firmie mamy nowe KIA dostawcze. W tych samochodach nie da się ich zapinać bo się udusisz! Moim wynalazkiem są klamry na pasy kupione przed laty w Brico marche producenta Type R. Świetna sprawa gdy ktoś tego nie lubi. 7er jest pierwszym i jedynym samochodem który ma tak świetne pasy, że nie korzystam w nim z takiej klamry, bo pasy w ogóle nie uwierają i nie ciągną. W każdym innym korzystam z klamry. Minus to po odpięciu trzeba rzucać pas na fotel ale cóż, coś za coś ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

isys nie tyle uważają, że krępują, tylko jest to zależne od producenta samochodu. W firmie mamy nowe KIA dostawcze. W tych samochodach nie da się ich zapinać bo się udusisz! Moim wynalazkiem są klamry na pasy kupione przed laty w Brico marche producenta Type R. Świetna sprawa gdy ktoś tego nie lubi. 7er jest pierwszym i jedynym samochodem który ma tak świetne pasy, że nie korzystam w nim z takiej klamry, bo pasy w ogóle nie uwierają i nie ciągną. W każdym innym korzystam z klamry. Minus to po odpięciu trzeba rzucać pas na fotel ale cóż, coś za coś ;)

 

Tak, tak, rozumiem. Ileż to ja się różnych powodów nasłuchałem..... I podtrzymuję swoje twierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, ale nigdy nie zapinam pasów, i nie pisze tego zeby sie chwalic swoja głupotą tylko po propstu nie lubie ich zapinac bo mi bardzo przeszkadzają i krepuja ruchy. W sumie to moje bezpieczenstwo i skoro na wlasna odpowiedzialnosc nie zapinam narażając sie tym samym na niebezpieczenstwo to moja sprawa i nic do tego innym.

 

Nie. Pasy zapina sie nie tylko po to, zeby samemu przezyc, ale rowniez po to, zeby nie zabic swoim cialem wspolpasazerow siedzacych w samochodzie. Szczegolnie dotyczy to osob jadacych z tylu, ktore w momencie zderzenia czolowego poleca do przodu i albo wyleca przez przednia szybe, albo uderza w przednie fotele i zmasakruja osoby jadace z przodu.

 

Niestety matoły mają takie prawo. Maiłeś pecha bo z reguły oni tacy nie są. Nie raz wyjeżdżając np. z parkingu taki policjant potrafił mi pokazać abym zapiął pasy. Nie zawiną mnie od razu. Takie proste, a takie ludzki...

 

Policjanci wlepiaja mandaty, taka maja prace. Czasem, jak kazdy urzednik panstwowy, sa mniej lub bardziej zlosliwi.

Ale nazywanie ich matolami tylko dlatego, ze wlepili komus mandat, swiadczy zle o Tobie, Coboss730d, a nie o nich.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie walcz... (widzę, że powrót na forum udany bo znowu ja ;)) Od początku jest rozmowa, że to nie drogówka tylko zwykły krawężnik, wyżył się na kimś bo pewnie od rana musiał latać po osiedlu w mrozie. Nie spotkałem takiego (dzielnicowego) policjanta który wlepia mandaty bo nie od tego taki policjant jest, z reguły tacy policjanci są dużo sympatyczniejsi. Skoro koleś był taki to nie będę go szczędził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.