Skocz do zawartości

Duże spalanie Diesel 3.0


coboss730d

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam temat który nurtuje wielu. Dzisiaj mogę z pewnością powiedzieć gdzie tkwi problem bo moim autem przejechałem już kilka tysięcy km od czasu kiedy oddałem do sprawdzenia głowicę. Na próbach wyszło, że 3 zawory kompletnie nie trzymają a 6 kolejnych jest słabych. Po pracy silnika nie można było tego usłyszeć, różnice w hałasie były znikome a tym bardziej niesłyszalne w środku. Przebieg samochodu przed naprawą wynosił ok 340 tyś km i jest to prawdziwy przebieg.

 

Wymieniono mi 3 zawory na nowe, 6 zregenerowano.

 

Efekt:

Spalanie spadło z poziomu 12-15 litrów do 9-11 :) inwestycja zwróci mi się maksymalnie w przeciągu pół roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa głowicy w Głogowie. Byłem w szoku wzięli 350zł (liczyłem 600-700) oprócz w/w napraw była też minimalnie planowana, zawsze są bo są to głowice aluminiowe i takie zawsze delikatnie się krzywią przy użytkowaniu. Czy szczelna czy nie nie mal pewne jest, że choćby minimalnie ale ją splanują. Do tego oczywiście trzeba doliczyć wymianę oleju i filtrów.

Uszczelka pod głowicę wyszło ok 250zł pozostałe uszczelki nie pamiętam, pewnie ze 150zł starczyło. Uszczelki oczywiście markowe. Z robocizną zależy od regionu, ja robiłem inne rzeczy też przy aucie więc trudno powiedzieć ile skasował za same rozebranie góry silnika i zawiezienie głowicy do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.