Skocz do zawartości

M52 Straszny jazgot przy odpalaniu na zimnym.


Kylo WR

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Może rozrusznik po odpaleniu się WYDZIERA?

Czasem tak bywa.

Pewnie bendix ma zbyt duży luz na wałku.

 

Ale bez " przesłuchania " to jest tylko strzał w ciemno.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rozrusznik po odpaleniu się WYDZIERA?

Czasem tak bywa.

Pewnie bendix ma zbyt duży luz na wałku.

 

Ale bez " przesłuchania " to jest tylko strzał w ciemno.

 

dokladnie tak!! Ja mam ten sam problem. Pare razy opisywalem go na forum bylem tez u mechanika - zawiesza sie bendix. nie ma sie czym martwic ja mam tak od kupna (czyli 20 lata i ponad 50 kkm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rozrusznik po odpaleniu się WYDZIERA?

Czasem tak bywa.

Pewnie bendix ma zbyt duży luz na wałku.

 

Ale bez " przesłuchania " to jest tylko strzał w ciemno.

 

dokladnie tak!! Ja mam ten sam problem. Pare razy opisywalem go na forum bylem tez u mechanika - zawiesza sie bendix. nie ma sie czym martwic ja mam tak od kupna (czyli 20 lata i ponad 50 kkm)

 

Dzięki. Rozumiem że wymiana samego bendiksa rozwiąże problem :?:

Cały rozrusznik jest ok :?:

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja bym zmienił bendix.

Ale trzeba sprawdzić stan wirnika.

Jeśli luz jest zbyt wielki to bym wymienił całość.

 

A może być tak , że wystarczy wyczyścić wnętrze rozrusznika i przesmarować ośkę wirnika i piastę bendixu olejem przekładniowym.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego dyzio 255 bardzo mi przykro zwracać ci uwagę ale niestety jestem zmuszony a mianowicie nigdy ale to nigdy nie smaruje się żadnych elementów rozrusznika żadnego typu smarami ,a dlatego że tulejki rozrusznika same w sobie zawierają smar :!: :D po smarowaniu mamy posty typu ,cos mi zmyka bedel , coś robi wiiiii i nie chce zapalić .a skat to wiem przez swoich lat kilka zjadłem na tym zęby nie raz . wiec nie smarujcie rozruszników a będzie :cool2: :cool2: pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hmm...

 

 

No to wszystkie moje instrukcje napraw mogę wywalić do śmieci.

A szkoda mi bo już nie raz mi się przydały.

Dodam , że nie jeden rozrusznik naprawiałem i nie trzeba było poprawiać.

Najdłuższy przebieg po mojej naprawie < jakiego jestem pewny >ma rozrusznik w mojej byłej e36.

Obecnie to auto mojej siostry i po naprawie przejechało już ponad 80 000km odpalając ZAWSZE na dotyk. Większość po mieście.

 

Smarujemy olejem < w oczywiście niewielkiej ilości > wielowypust wirnika i współpracującą część w bendixie. < ten taki jakby gwint >

 

Nie mówię tu o smarowaniu tulejek < zwłaszcza , że prawdopodobnie on tam ma łożyska wałkowe zamiast tulejek.>

 

A tuleja bendixu nie wymaga smarowania ale w oryginale.

Zamiennik czasem jest wykonany z takiego materiału , że długo na sucho nie pochodzi.

 

I nie pisz , że absolutnie niczego się nie smaruje w rozruszniku bo jak zapewne wiesz są rozruszniki z wewnętrzną przekładnią zębatą która nie lubi pracy na sucho.

 

Ale oczywiście nie będę się o to upierał.

Bez posmarowania też pochodzi < wystarczy , że wyczyści >

Edytowane przez dyzio255
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego dyzio 255 bardzo mi przykro zwracać ci uwagę ale niestety jestem zmuszony a mianowicie nigdy ale to nigdy nie smaruje się żadnych elementów rozrusznika żadnego typu smarami ,a dlatego że tulejki rozrusznika same w sobie zawierają smar :!: :D po smarowaniu mamy posty typu ,cos mi zmyka bedel , coś robi wiiiii i nie chce zapalić .a skat to wiem przez swoich lat kilka zjadłem na tym zęby nie raz . wiec nie smarujcie rozruszników a będzie :cool2: :cool2: pozdrawiam
tak przekładnia satelitarna też musi pracowac ''na sucho'' ciekawe czemu fabrycznie jest nakładany smar właśnie do owej przekładni i na oś wirnika pod bendix ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Niema sensu otwierać nowy temat , u mnie problem jest bardzo prosty , odpalę ale delikatnie rozrusznik przeciąga nie zawsze , pytanie, czy zabieg czyszczenia pomoże ? czy kwalifikuję się bendisk do wymiany ?????? :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
było e32 735 automat e34 524td automat, e36 320i , e36 323i perełka ;( automat, e38 740 i automat , e32 735 automat , e39 528i automat :) ,obecnie e39 520 i e39 523i e65 730d individual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.