Skocz do zawartości

webasto e65


bakster29

Rekomendowane odpowiedzi

Kazdy diesel w E65 ma.

 

Są 2 rodzaje webasta:

1. Dogrzewajace tylko silnik.

2. Ogrzewajace silnik oraz na żądanie środek auta.

 

W dieslach standardowo występuje opcja #1. W benzynie jej nie ma w ogóle.

 

Opcja #2 jest dostepna jako wyposażenie dodatkowe (nie wiem czy razem z przewietrzaniem, ale chyba tak, bo ja to mam jako jedna opcje). Jeśli masz ten dodatek, powinienes miec również pilot zdalnego sterowania. Dziala to mniej wiecej tak, że jeśli jest temp. na zewnatrz mniejsza od 16 stopni, to pilotem aktywujesz system i webasto dogrzewa srodek do temperatury jaka zostawiles ustawiona na climatronicu. Jesli jest wiecej niz 16 stopni, to diala analogicznie, tylko schladza srodek wpuszczajac powietrze z zewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm a jak się to ma z E38 po lifcie? :) też mam webasto i też mam przewietrzanie itd. Ale nie dostałem pilota, wydaje mi się że powinien być :/ póki co jak sprawdzałem to jedyne co zrobił to rozładował mi aku (bo akurat było słabe) wiać wiało ale tylko chłodne powietrze. hmmm nie wiem jak je sprawdzić czy działa lub czy jest podłączone. Gdybym wiedział gdzie takie coś można serwisować to bym podjechał bo ani elektryk ani mechanik nie mają pojęcia o czymś takim jak webasto :/ a są to na prawdę dobrzy fachowcy. Nie znają też żadnych ludzi co się tym zajmują.

 

PS. względnie jak komuś to coś da to mogę podać numery z tabliczki znamionowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez mam webasto dogrzewajace silnik. Z tego co slyszalem mozna je przeprogramowac tak aby dogrzewalo rownież wnetrze pojazdu tylko jak to zrobic nie mam pojecia.

Było quattro jest tył - i jak tu przeżyć zime? :)


Moja pasja nr 1 BMW http://robertokrak.fotosik.pl/albumy/564123.html


Moja pasja nr 2 Projekty wnętrz www.meritumstudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez mam webasto dogrzewajace silnik. Z tego co slyszalem mozna je przeprogramowac tak aby dogrzewalo rownież wnetrze pojazdu tylko jak to zrobic nie mam pojecia.

 

Samo przeprogramowanie nie wystarczy, trzeba podpiac jeszcze pare innych rzeczy. Wiem że w E39 montowali kiedys webasta ktore dalo sie przerobic, ale kolega ma w 730d E65 webasto do silnika i nic nie da sie *przeprogramowac*, by dogrzewalo srodek.

 

EDIT: Ale podobno moga dolozyc pare rzeczy w serwisie i dzialac bedzie, moga zrobic nawet zdalne sterowanie.

Edytowane przez Zodiac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam większą zagadkę ponieważ mogę ustawić sobie w manu 2 różne godziny w których ma się uruchamiać albo przewietrzanie albo grzanie. I tu właśnie mam zagadkę czy mam jakąś okrojoną wersję czy mimo wszystko powinienem mieć pilota. Nie będę ukrywał że wolałbym nacisnąć przycisk na pilocie podchodząc do okna niż wychodząc z domu 10-15 minut wcześniej po to aby odpalić auto. Paliwa webasto nie zjadło by mi więcej a ja nie mam zamiaru oszczędzać paliwa po to aby męczyć zimny silnik i wsiadać do zimnego samochodu zimą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mimo temp ponizej 16 stopni webasto sie wam nie wlacza jak wlaczycie je przez opcje dogrzewania w aucie - warto sprawdzic modul przez komputer. Moze miec awarie (padla np jego swieca zarowa, czy webasto sie wylaczylo przy slabym aku i jest w trybie awaryjnym - nie wlaczy sie samo bez wykasowania bledu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.