Skocz do zawartości

MK4 - problem z pokazywaniem radia i komputera jednocześnie


ltCobigt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dziś zrobiłem upgrade nawigacji, wymieniłem monitor z małego na 16:9, czytnik płyt z mk2 na mk4 i odpowiednio tuner tv, wszystko poszło gładko i działa, nawet wgrałem bezproblemowo nowszy soft v32. A jedna rzecz mi się nie podoba, mianowicie nie mogę zrobić tak aby na ekranie jednocześnie wyświetlały mi się wskazania komputera i radio u góry tak jak miałem wcześniej na małej navi. Mogę jedynie przełączać między radiem, a komputerem. Nawet w ustawieniach nie ma tej funkcji aby radio było pokazywane razem z komputerem :( Może zna ktoś jakiś sposób jak to zrobić?

Pozdrawiam!

Paweł


Kiedyś było: e36 325i, e39 540i, e38 740i, e53 3.0d, e65 745i, e39 M5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie tym przyciskiem, u mnie wygląda to tak, wchodzę przez menu do komputera i naciskam ten przycisk, wtedy przełącza się na radio ale znika komputer, ponowne wciśnięcie przełącza z powrotem na komputer ale bez radia (oczywiście muzyka gra dalej) i tak wkoło, za godzinkę będę przy aucie to spróbuje szybko nacisnąć dwukrotnie ten przycisk może wtedy zadziała.

Pozdrawiam!

Paweł


Kiedyś było: e36 325i, e39 540i, e38 740i, e53 3.0d, e65 745i, e39 M5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc bawiłem się na wszelkie sposoby tym przyciskiem i nic, split włączałem i też nic to nie dawało. Ponadto zauważyłem jeszcze brak takiej funkcji względem mk2 że po włączeniu świateł monitor się przyciemnia ale to akurat nie jest ważne.

Pozdrawiam!

Paweł


Kiedyś było: e36 325i, e39 540i, e38 740i, e53 3.0d, e65 745i, e39 M5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zobrazowania problemu pstrykałem fotki jak to wygląda:

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img220.imageshack.us/img220/8812/dscn4057we5.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img220.imageshack.us/img220/7576/dscn4058al7.jpg

 

Może problemem który uniemożliwia wyświetlanie jednocześnie kompa z radiem na jednym ekranie jest stary tuner radiowy, który jest w moim aucie, o taki?:

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img180.imageshack.us/img180/753/1002101ko5.jpg

 

Czy jeśli wymienił bym na nowszy, np. bm24 to będzie wszystko działało i czy w bm24 wtyczki są takie same i jest to tylko kwestia wypięcia wtyczek i podpięcia pod nowy tuner, czy muszę coś przerabiać?

Pozdrawiam!

Paweł


Kiedyś było: e36 325i, e39 540i, e38 740i, e53 3.0d, e65 745i, e39 M5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w fabrycznym MKIV split tez nie daje rady. Pokazuje NAVI/KOMP lub NAVI/RADIO.

 

Czyli w mk4 w ogóle nie ma takiej opcji żeby radio z kompem wyświetlał?

 

PS. czujnik temp. masz ok? -40C to chyba na syberii :D

 

hehe :D Mam uwalony czujnik tem.

 

Mam jeszcze pytanie odnoście tunera radiowego, czy po wymianie mojego na model bm24 pojawi się funkcja wybierania z listy stacji radiowych lub utworów na płycie cd, obecnie nie mam tego i na starym mk2 też nie miałem, a chciałbym mieć tak jak na poniższym zdjęciu.

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img217.imageshack.us/img217/5324/c47381479lr9.jpg

Pozdrawiam!

Paweł


Kiedyś było: e36 325i, e39 540i, e38 740i, e53 3.0d, e65 745i, e39 M5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc bawiłem się na wszelkie sposoby tym przyciskiem i nic, split włączałem i też nic to nie dawało. Ponadto zauważyłem jeszcze brak takiej funkcji względem mk2 że po włączeniu świateł monitor się przyciemnia ale to akurat nie jest ważne.

 

Stary... a nie zauważyłeś, że kolory i całe manu są zupełnie inne?? Więc właśnie to manu i fakt że się nie podświetla to sprawa softu. Te kolory są zawsze dobrze widoczne i czytelne, przy czym nie rażą jak poprzednia np. niebieska szata graficzna. Tak jest u wszystkich co mają soft np v32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.