Skocz do zawartości

Odprysk na szybie czołowej :(


zent

Rekomendowane odpowiedzi

W tym kraju nie da się normalnie żyć :mad2: Wczoraj wieczorem jadąc do Krakowa usłyszałem stuknięcie, myślałem że to kamień w nadkolu się zaplątał. Po dojechaniu na stację benzynową żona mi wskazała "coś" na szybie. I stało się jasne co to jest. Potem sobie uprzytomniłem że przez chwile jechałem za ciężarówką DHL'u która nie miała chlapaczy :duh: Panowie, mam oryginalną szybę, jak wymienię przy odsprzedaży będzie grymaszenie że beta miała dzwona itd, może można temu jakoś zaradzić? Odprysk ma razem z trzema małymi wąsami pęknięcia około 10mm i jest położony 13cm od uszczelki krawędzi szyby.

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images41.fotosik.pl/52/8c4fe40e0290b7d4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem szybę porysowaną przez wycieraczkę a raczej metal który powinien trzymać gumę. Nie wymieniałem szyby a moja rysa bardziej mi przeszkadzała niż Twój mały odprysk.

Czy koniecznie musisz wymieniać szybę ? Aż tak bardzo Ci przeszkadza ten odprysk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W ciągu kilku dni może pojawić się pęknięcie. Jedź jak najszybciej to zabezpieczyć - nawet ślad nie pozostanie jeśli zrobi to dobry warsztat (chyba że już zaczęła pękać), możesz też wymienić szybę na oryginał z logo BMW w praktycznie takiej samej cenie jak te nieoryginalne - jeśli wybierzesz drugą opcję to zadzwoń do Radka :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są pajączki to będzie się powiększało i trzeba będzie wymienić , jeśli diagnosta na przeglądzie to zobaczy nie podbije i trzeba będzie wymienić . Jeżeli jest to po stronie pasażera to można to spróbować zakleić w porządnej firmie ale nie wiem jakiej wielkości kleją odpryski i tylko jak jest uszkodzona wierzchnia warstwa szyby a jak nie to trzeba wymienić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż nową orginalną szybe i nie bedzie problemu. Tylko tyle że to koszta, chyba że zrobisz z AC.

 

Wiem że w okolicach Pruszkowa jest dobra firma która naprawia odpryski, lecz w Twoim wypadku, jeżeli oprócz odprysku poszły od niego pękniecia na boki, to wtedy chyba oni juz tego nie naprawią, pozostaje tylko wymiana.

 

Kilka dni temu mialem identyczną sytucje, kamień, odprysk, z kazdym dniem "pajączek" się powiekszał, i teraz mam peknienie przez całą szybe.

W poniedziałek wymiana.

 

Koszta do E60 w serwisie to ok 3500 zł. Tyle dobrze że ja to robie z AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Jest szansa na zabezpieczenie tego żywicą w połączeniu utwardzeniem lampą UV w firmie Autoglass Jaan. Dają gwarancję, a jak pęknie to wymienią szybę na ich koszt. Z tego co się dowiedziałem to min 10cm od krawędzi musi być odprysk i max jego średnica 20mm. Zobaczę co powiedzą na oględzinach w poniedziałek, póki co zalepiłem folią odprysk żeby wilgoć nie wchodziła. Na szczęście nie jest dziura na wylot. Jeśli trzeba jednak wymienić szybę, to zastanawiam się czy nie zrobić to na AC, tylko nie wiem czy się to opłaci bo jakieś zniżki polecą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz też wymienić szybę na oryginał z logo BMW w praktycznie takiej samej cenie jak te nieoryginalne - jeśli wybierzesz drugą opcję to zadzwoń do Radka :mrgreen:

 

:shock: Ciekawe na jakich zasadach, ale w końcu mamy styczeń wiec wszystko SALE? :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem w voyagerze odprysk na szybie i zakleiłem go w Autoglass Jann. Po paru tygodniach myjąc szybę mocniej docisnąłem przy odprysku i pojawiły się dwa pęknięcia ok. 10 cm w górę i w dół. Zadzwoniłem tego samego dnia i umówiłem się na wymianę szyby( koszt samej szyby to 750zł). Zajechałem, pracownik obejrzał czy pęknięcia odchodzą na pewno od naprawianego odprysku i bez słowa wymienili mi szybę. Dali nawet nową uszczelkę bo stara się już niezbyt nadawała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zent zadzwon i zapytaj sie - gwarantuje ze będziesz mile zaskoczony cena. W bmw nie ma oznaczen rocznika na szybie.

 

Wierzę, ale póki co spróbuję "zaleczyć" odprysk. Jak się nie uda to będę dzwonił. Dzięki za sugestie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej naprawić - potem przy ew. wymianie w tym samym serwisie jest zniżka. Niestety bardzo łatwo załatwić przednią szybę i czasem można żałować wymiany na nową. Ja miesiąc po zrobieniu odprysku złapałem pieszego na szybę - choć w serwisie nie chcieli uwarzyć, że sama pękła :) - ale tak to tylko koszt szyby + naprawa a nie dwie szyby w plecy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... możesz też wymienić szybę na oryginał z logo BMW w praktycznie takiej samej cenie jak te nieoryginalne... :mrgreen:

 

Nowa szyba w ASO 1600zł a taka sama tzn. ta sama firma, napis taki jak na oryginale tylko bez logo BMW to koszt w Szczecinie 420 zł z montarzem, to chyba znaczna różnica ? :hand: Wczoraj dowiadywałem się bo też muszę niedługo wstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Nowa szyba w ASO 1600zł a taka sama tzn. ta sama firma, napis taki jak na oryginale tylko bez logo BMW to koszt w Szczecinie 420 zł z montarzem, to chyba znaczna różnica ?

1600zł kosztuje wersja climate comfort i jest nie do dostania poza ASO. Niestety.

 

Zwykła szyba do E46 w ASO 1100zł.

 

Szkoda, że nie wiedziałem wcześniej o niejakim Radku, bo właśnie wymieniałem u siebie...

Ale mając moje szczęście do szyb, czuję, że zapiszę sobie tego posta...

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Szkoda, że nie wiedziałem wcześniej o niejakim Radku, bo właśnie wymieniałem u siebie...

 

Witaj

mógłbyś podesłać mi kontakt do Radka, albo ktoś tutaj z forum? Po nick'ach trudno się zorientować czy to ta osoba o której myślę :D

dzięki z góry !

Raf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.