Skocz do zawartości

Czujnik połorzenia wału.


bialy-bawara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam następujący problem.Jakiś czas temu pojechałem swoją E36 320i Vanos do elektryka w celu diagnozy komputerowej,bo auto dziwnie szarpało i gasło na niskich obrotach. Pan elektryk stwierdził że padł czujnik połorzenia wału .Kupiłem nowiutki w ASO 400zł,wymieniłem i to samo te same objawy auto szarpie i gaśnie na niskich obrotach.Udałem się ponownie do elektryka,i zostawiłem auto do naprawy.Cały czas pokazywało ten sam błąd ,,czujnik połorzenia wału przerwa lub zwarcie do masy,,.Pdmieniliśmy kompa z drugiej identycznej numery kompa pasowały. I to samo. Okazało się że jest coś nie tak z przewodem od czujnika do kompa. Jest to trzy przewodowy kabel i do tego jest ekranowany coś w podobie jak do anteny telewizyjnej.Gość wymienił ten przewód n zwykły.Auto chodzi ale od tamtego czasu czasami dziwnie pracuje silnik jakby nieruwno chodził drży cała buda jak w czterocylindrowej jednostce.Silnik R6 powinien chodzić idealnie ruwno. Myśle że ten kabel łapie jakieś zakłucenia i dla tego tak silnik nie ruwno pracuje. Miał ktoś taki problem? Samego przewodu pewnie nie kupie pewnie całą wiązkę Ktoś mi pomorze rozwiązać ten problem? Co o tym myślicie kochani forumowicze na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja kiedyś w e36 zmieniałem przewód od sondy lambda < był uszkodzony a nie chciało mi sie szukać gdzie.>

znajomy elektryk powiedział mi , ze przewód ekranowany ma bezwzględnie być ekranowany.

A z kupnem nie miałem najmniejszego kłopotu.

W " elektroniku" mieli spory wybór.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.