Skocz do zawartości

Budowa wewnętrzna stacyjki (potrzebny skan z real oem)


PiotrWie

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem w poniedziałek o problemie ze stacyjką, po zdemontowaniu okazało się, że winny jest nie wkład, a następna część przekazująca przekręcenie z kluczyka do kostki. Potrzebuję żeby ktoś kto ma dostęp do realoem przysłał mi skan tego, co jest pomiędży wkładem stacyjki a plastikową kostką z połączeniami elektrycznymi, wenątrz takiej tulei.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się to udało znaleźć. Tej części tam nie ma, ale udało nam się ją wyjąć, a nawet uruchomić samochód. Tam jest taki ślimak, który pełni dwie funkcje - po pierwsze przesuwa haczyk który realizuje blokadę kierownicy, po drugie przekazuje obrót stacyjki do plastikowej kostki. po obcięciu bolca blokady kierownicy zapaliłem przy użyciu samej plastikowej kostki. Nie wiem czy tą część da się kupić - nie ma jej w realoem. Nie chcę zakładać używanej, bo znalazłem już w mojej okolicy drugiego człowieka któremu to pękło w E 34, jak nie dostanę nowej to będę kombinował z jakimś pokrętłem zamiast kluczyka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak kolego dobrze wykrakalem ze napewno pekl ci trzpien stacyjki laczacy wkladke z tym plastikowym potencjomerem. Ja szukalem najpierw w Inter Carsie ale tam czegos takiego niemieli. Nastepnie dzwonilem do serwisu BMW ale tam mi gosc powiedzial ze moga mi sciagnac albo sama wkladke z kluczykiem za 1200zl (bez sensu) albo cala stacyjke za ok 2500zl z Niemiec. tylko musze dojechac z dowodem rejstracyjnym i 2 dokumentami tozsamosci. Samych trzpieni nie sprzedaja. Kupilem uzywana stacyjke z angielskiego dawcy za 120zl i jezdzilem na tym trzpieniu 1,5roku. Pozniej auto sprzedalem i gosc ktory je kupil jezdzi rowniez bez zadnych problemow. Pozdrawiam

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to był za serwis, ale chyba chcieli się po prostu pozbyć klienta ( niektóre serwisy do dzisiej uważają że jak Ci odmówią naprawy samochodu to go oddasz na złom i kupisz u nich nowy :D . Wkładka z kluczykiem ( w ASO, konkretnie we Wrocławiu) kosztuje 124 zł , w poniedziałek będę dzwonił i się dowiem o ten trzpień, ale może nie występować jako część zamienna - nie ma go w realoem. Dzisiaj kupiłem śrubokręt którego wymiary są jakby wymierzone do zastąpienia wkładu stacyjki i trzpienia, jak pojeżdżę to się okaże czy nie wypada podczas jazdy, na razie sprawdza się idealnie. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam, podgrzewam temat, mam problem a nie będę zakładał nowego...

 

Padła mi kostka w stacyjce, nie mogę odpalić auta, ktoś ma pojęcie jak można go odpalić na krótko? Mam kluczyk, nie ma problemu z blokada kierownicy, ale sama cześć elektryczna jest rozsypana. Proszę o szybka pomoc, nie mogę auta zostawić tu gdzie jest, nowa kostkę będę miał dopiero jutro. Proszę o pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.