Skocz do zawartości

woda pod dywanikiem


kiko

Rekomendowane odpowiedzi

witam . wczoraj puszczalem instalacje na car audio no i po podniesieniu dywanika z tylu za pasazerem okazalo sie ze jest sporo wody - cala gabka nasiaknieta - woda jest czysta - wydaje mi sie ze to woda z opadow - nie wiem czy dlugo tam jest bo wczesniej nie sprawdzalem no i poprzedni wlasciciel tez nie sprawdzal. czy sa jakies miejsca w ktorych moze cieknac woda - oczywiscie nic nie widac z zewnatrz - podsufitka sucha - boczki suche

 

 

mial ktos cos podobnego ?

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam . wczoraj puszczalem instalacje na car audio no i po podniesieniu dywanika z tylu za pasazerem okazalo sie ze jest sporo wody - cala gabka nasiaknieta - woda jest czysta - wydaje mi sie ze to woda z opadow - nie wiem czy dlugo tam jest bo wczesniej nie sprawdzalem no i poprzedni wlasciciel tez nie sprawdzal. czy sa jakies miejsca w ktorych moze cieknac woda - oczywiscie nic nie widac z zewnatrz - podsufitka sucha - boczki suche

 

 

mial ktos cos podobnego ?

 

Tak jak kolega wczesniej napisał sprawdź odpływy w drzwiach,powyciagaj koreczki i sprawdź czy z drzwi nie wycieka woda. Potem uszczelki do sprawdzenia i jeszcze zajrzyj pod odpływ znajdujący się pod lewym filtrem kabinowym może być zatkany,zbierająca woda przedostaje się po kablach do wnętrza auta

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czasami odklejona membrana pod tapicerka drzwi też puszcza wodę do środka.

Sama się nie odkleiła a to oznacza , ze ktoś tam grzebał.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak jak kolega wczesniej napisał sprawdź odpływy w drzwiach,powyciagaj koreczki i sprawdź czy z drzwi nie wycieka woda. Potem uszczelki do sprawdzenia i jeszcze zajrzyj pod odpływ znajdujący się pod lewym filtrem kabinowym może być zatkany,zbierająca woda przedostaje się po kablach do wnętrza auta

 

 

dzisiaj posprawdzam - poprzedni wlasciciel jednak tez zauwazyl cos mokrego przy tylnych drzwiach lecz glebiej sie w to nie "mieszal" ( dzisiaj dzwonilem do niego)

 

A przyciemniałeś szyby?

nie - nie przyciemnialem

 

 

Czasami odklejona membrana pod tapicerka drzwi też puszcza wodę do środka.

Sama się nie odkleiła a to oznacza , ze ktoś tam grzebał.

 

chodzi Ci o ta folie ?

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo w e34 tylko że moczy mi się gąbka pod tylną kanapą na wysokości błotników . Dodam ze sprawdzałem szyberdach i odpływy są szczelne i drożne . Czy w e34 też są te odpływy w drzwiach?

BMW


Bayerische Motoren Werke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odplywy mam suche - drzwi nie ruszane w srodku - jeszcze pod tym filtrem - ale jak sie tam dostac ?

 

Ja mam to samo w e34 tylko że moczy mi się gąbka pod tylną kanapą na wysokości błotników . Dodam ze sprawdzałem szyberdach i odpływy są szczelne i drożne . Czy w e34 też są te odpływy w drzwiach?

 

 

moze sprawdz nadkola czy nie ma jakiejs dziury - a co do drzwi to chyba kazde maja odplywy

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odplywy mam suche - drzwi nie ruszane w srodku - jeszcze pod tym filtrem - ale jak sie tam dostac ?

 

1 Otworzyć maskę

2 Otworzyć pokrywę filtra i ją zdemontować,wyciągnąć wkład

3 Zdjąć uszczelkę z dolnej częsci obudowy filtra,wyciągnąć zawleczkę zabezpieczającą i odłączyć gumowy łącznik od nawiewu

4 Poźniej trzeba troszkę zakombinować i wyciągamy dolną obudowę filtra

Następnie trzeba wcisnąć łapkę i sprawdzić czy otwór odprowadzający jest drożny(zresztą zobaczysz czy nagromadziła się tam woda)

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze trzeba wyciagnac cala obudowe tego filtra. ta zawleczka jest z przodu ?? i nie ma zadnych wkretow ?

 

 

mam nadzieje ze nie trzeba demontowac wycieraczek

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam problem

 

z moich obserwacji wynika że problem tkwi w uszczelkach drzwi i pojawił się po regulacji rygla zamka kiedy próbowałem usunąć stukanie drzwi

 

efekt jest taki że po wizycie w myjni lub w deszczowy dzień po otworzeniu tylnych drzwi leje się woda, jak drzwi nie otworzę to woda dostaje się do kabiny, tylko którędy ?

 

prawdopodobnie woda dostaje się pomiędzy wewnętrzną a zewnętrzną uszczelkę i stoi w miejscu plastikowych nakładek na progi w przestrzeni pomiędzy progiem a drzwiami i jak nie znajdzie ujścia na zewnątrz to wsiąka w dywaniki

 

problem znika jak poluzuję rygiel zamka ale wtedy drzwi zaczynają klepać

 

pytanie tylko dlaczego woda z kanałów odpływowych w drzwiach nie odpływa na zewnątrz auta ?

http://img23.imageshack.us/img23/2096/7copytif.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze trzeba wyciagnac cala obudowe tego filtra. ta zawleczka jest z przodu ?? i nie ma zadnych wkretow ?

 

 

mam nadzieje ze nie trzeba demontowac wycieraczek

 

Nie nic nie trzeba demontować, wyciągasz tą zawleczke co jest z przodu i nic więcej nie przytrzymuje tej obudowy żadne wkręty

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam problem

 

z moich obserwacji wynika że problem tkwi w uszczelkach drzwi i pojawił się po regulacji rygla zamka kiedy próbowałem usunąć stukanie drzwi

 

efekt jest taki że po wizycie w myjni lub w deszczowy dzień po otworzeniu tylnych drzwi leje się woda, jak drzwi nie otworzę to woda dostaje się do kabiny, tylko którędy ?

 

prawdopodobnie woda dostaje się pomiędzy wewnętrzną a zewnętrzną uszczelkę i stoi w miejscu plastikowych nakładek na progi w przestrzeni pomiędzy progiem a drzwiami i jak nie znajdzie ujścia na zewnątrz to wsiąka w dywaniki

 

problem znika jak poluzuję rygiel zamka ale wtedy drzwi zaczynają klepać

 

pytanie tylko dlaczego woda z kanałów odpływowych w drzwiach nie odpływa na zewnątrz auta ?

 

 

no i jak to rozwiazac ?

 

 

 

rozumiem ze trzeba wyciagnac cala obudowe tego filtra. ta zawleczka jest z przodu ?? i nie ma zadnych wkretow ?

 

 

mam nadzieje ze nie trzeba demontowac wycieraczek

 

Nie nic nie trzeba demontować, wyciągasz tą zawleczke co jest z przodu i nic więcej nie przytrzymuje tej obudowy żadne wkręty

 

 

no i udalo mi sie to wyciagnac lecz tam jest puszka z kompami - no a ogolnie gdzie ma byc ten odplyw ? bo jak na dole pod puszka to jak ja wyciagnac :)

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przyciemnione tylne szyby, a co? Szybą przelatuje?

 

Może szyba rzadka...? :duh:

Jeżeli ktoś przyciemniał szyby jest duże prawdopodobieństwo że woda dostaje się do wewnątrz auta przez źle przyklejoną izolacje (cienką gąbkę) wewnątrz drzwi. Nie widać tego na pierwszy rzut oka, u mnie dopiero oderwanie i powtórne przyklejenie załatwiło sprawę.

 

Najlepiej to jechać na myjnie po wcześniejszym zaopatrzeniu się w gruby ręcznik (żeby było co podłożyć :D ) siedzieć w środku podczas mycia i obserwować. Jak woda przedostaje się pomiędzy progiem a drzwiami na bank izolacja, jeżeli wody nie widac to....to ja już nie wiem.

Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i udalo mi sie to wyciagnac lecz tam jest puszka z kompami - no a ogolnie gdzie ma byc ten odplyw ? bo jak na dole pod puszka to jak ja wyciagnac

 

Zdemontowałeś nie z tej strony co trzeba :duh: pisząc pod lewym filtrem kabinowym miałem na myśli widok z za kierownicy

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to jechać na myjnie po wcześniejszym zaopatrzeniu się w gruby ręcznik (żeby było co podłożyć :D )

 

Po myjni nic nie przecieka, dopiero po dluzszym deszczu. I jak otwierajac drzwi wylatuje woda, jestem juz pewien, ze mam dywanik mokry.

Więc sie ona zbiera miedzy spodem drzwi a progiem. Nie odpływa stamtad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.