Skocz do zawartości

730 i, 2004 , dziwne szmery z silnika i jeszcze cos.help


piotrbbr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

posiadam bmw 730i, 2004 rok, model e65,przebieg 146000km.

 

autko super

mam dwa problemy i jedno pytanie:

 

1. po zapaleniu silnika, slysze dzwieki, podobne do konczoncego sie napinacza. moglby byc to napinacz, ale wydaje mi sie , ze czasami dzwieki te dochodza z pod spodu silnika na wysokosci laczenia skrzyni.

jak zapale samochod, skrzynia jest na p - cos tam sobie kwiczy delikatnie, jak wlacze d lub r kwiczy troche inaczej. Moze to cos w skrzyni, przeczytalem , ze w tych modelach konczy sie szybko lozysko igielkowe na sprzegle hydrokinetycznym.

prosze o rade.

 

2. jak sprawdzic wersje oprogramowania w systemie e-drive, chodzi glównie o navi, oraz jak ja zaktualizować , i skąd pobrać aktualizacje, czy ewentualnie serwis takie posiada, jesli nie, lub niewiedza, to kto to moze zrobic

 

 

3. czy posiadajac w aucie dtc, oznacza to , że stabilizatory posiadaja zmienna geometrie? czy jesli to wylacze to stabilizatory sa na sztywno?

 

 

pozdrowionka piter

:norty:

BMW RULEZ !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ciekawi mnie jak brzmi konczacy sie napinacz? Tu Ci nie pomoge bo niestety R6 mialem krotko.

 

2. Moga to zrobic w serwisie (autoryzowanym lub nie), ale w E65 to spory problem i w Polsce przynajmniej tam gdzie pytalem robia Ci po podpisaniu papieru ze nie odpowiadaja za ewentualne usterki. Wysypywanie sie radia czy navi to standard przy tej operacji.

 

3. DTC to standard w serii 7. W modelu z Twojego rocznika istnieja dwa dodatki związane z zawieszeniem:

a) EDC, pneumatyczne zawieszenie, mozna sobie zmieniac twardość.

b) Dynamic Drive, masz pompy hydrauliczne w stabilizatorach ktore maja chronic Cie przed przechylaniem sie auta na boki podczas manewrow czy zakretow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje.

 

Może wiesz skąd można pobrać aktualizacje softwaru?

 

A propo tych dziwnych dzwięków, ciężko jest mi opisać, to jest coś jakby lekkie terkotanie połączone z delikatnym popiskiwaniem.

 

 

pozdrawiam Piotr

BMW RULEZ !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.