Skocz do zawartości

xenony - dziwna sprawa


tasam

Rekomendowane odpowiedzi

panowie mam pytanko. otóż od pewnego czasu strasznie słabo mi świecą ksenony ( w nocy to jakbym ze zniczem jeździł). postanowiłem wymienić żarówki i niestety nic się nie polepszyło, skoro tak stwierdziłem to wrzuciłem spowrotem stare. przy podmianie żarówek te nowe przez chwilę jakby mocniej świeciły. pojechałem na serwis, sądząc że to przetwornice albo coś nie łączy a tam panowie doszli do wniosku że to na bank żarówki bo jakby przetwornica była walnięta to by albo nie świeciło w ogóle albo czasem nie załapywało.

i tu moje pytanie: miał ktoś tak kiedyś, co robić?

z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pytałem o to samo ze 2 tygodnie temu na forum to dostałem odpowiedz, że to wina brudnych kloszy od środka. Rozebrać wyczyścić wysluszysć i poskładać. Ja czekam do wiosny bo teraz to nie robota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam z lewą lampą. Wyczyściłem oba klosze z zewnątrz i od środka, wyczyściłem obie soczewki i... lewa lampa cały czas gorzej świeci.

Zajrzałem do środka i odbłysnik (czy jak to się tam zwie) jest brudny :? Sama soczewka jest ok.

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wiem jak to wygląda w e46 ale w e39 też miałem jedną stronę wyraźnie słabszą.

Wreszcie całkiem przestała się świecić.

 

Powodem był słaby styk na palniku.

Te blaszki co doprowadzają prąd nie są zbyt solidne.

 

Przeczyściłem , poprawiłem siłę docisku.

I pomogło.

 

Czyszczenie lamp też przerabiałem. To też wiele pomaga.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.