Skocz do zawartości

NIVO, specjalna regulacja ?


Mlodzik18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam pytanie odnosnie NIVO. Szukalem ale nigdzie nie moglem znalezc. Ostatnio padl mi amorek, wywalil olej, wjechalem w duza dziure. Teraz musze wymienic. Zamowilem juz oryginalny z poziomowaniem (taki mialem wczesniej). Czy kiedykolwiek ktos z was juz wymienial amorek z NIVO ? Czy po zamontowaniu jest potrzebna jakas specjalna regulacja ? Czy mechanik bedzie potrafil to zrobic ? Czy potzrebne jest do tego jakies specjalne urzadzenie ? Mam nadzieje, ze nie. Bardzo prosze o pomoc.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Amorki może daj do regeneracji - gdzieś na pomorzu to robią i nie za taka kasę co nowe - poszukaj w postach było o tym.

 

Wymiana nie jest skomplikowana - wymieniają, zalewają płynem bo stary odpłynął i tyle. Regulować nie trzeba bo regulacja jest poza amorkami na takim regulatorze - popatrz pod spód, jest taka mała dzwignia tuż koło mostu - to właśnie to.

 

Krzysiek.

BMW E84 2.8iX

BMW E31 840Ci M60B40

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Z tego co podają wszelkie zalecenia, to amortyzatory należy wymieniać parami (chyba, że drugi jest w bardzo dobrym stanie)

2. O nivo sporo już było, np. :

http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=2852

http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=3591

i wiele innych ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorki może daj do regeneracji - gdzieś na pomorzu to robią i nie za taka kasę co nowe - poszukaj w postach było o tym.

 

Wymiana nie jest skomplikowana - wymieniają, zalewają płynem bo stary odpłynął i tyle. Regulować nie trzeba bo regulacja jest poza amorkami na takim regulatorze - popatrz pod spód, jest taka mała dzwignia tuż koło mostu - to właśnie to.

 

Krzysiek.

 

Wytlumacz mi dokaldnie. W poniedzialek bede mial amor i jade do znajomego mechanika. Stary amorek wywalil sie w kosmos. Poszedl olej i ma 9 % sprawnosci. Reszta po 80%. Gdy wymieni mi ten amorek to musze jeszcze dolewac jakis plyn? Mozesz mi powiedziec dokladnie jaki ? I ile litrow ? Na forum jest o NIVO, ale nic konkretnego. Wielkie dzieki.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorki może daj do regeneracji - gdzieś na pomorzu to robią i nie za taka kasę co nowe - poszukaj w postach było o tym.

 

Wymiana nie jest skomplikowana - wymieniają, zalewają płynem bo stary odpłynął i tyle. Regulować nie trzeba bo regulacja jest poza amorkami na takim regulatorze - popatrz pod spód, jest taka mała dzwignia tuż koło mostu - to właśnie to.

 

Krzysiek.

 

Jeszcze cos. To jest przedni amorek. Mam w przednim regulacje (poziomowanie)

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to wtedy nei jest NIVO, NIVO jest montowane tylko w tyle i o ile wiem to jesli to nie jest M5 to tylko w kombi ( ale widze że Ty masz kombi) . jeśli masz regulowane przednie zawieszenie to może to być EDC i jest to regulacja elektryczna i o ile wiem to nie chodzi w tym o poziomowanie a o zmiane charakterystyki/twardości zawieszenia w zalezności od warunków jazy (prędkości). Ja mam u siebie własnie NIVO na tyle i EDC na wszytkie cztery koła. co do NIVO to dolewa sie różnie ale masz to napisane na korku od tej czarnej metalowej puszki pod maską, powinien tam byc chyba CHF 11S do kupienia tylko w serwisie za ok 70 zł za litr.
535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to wtedy nei jest NIVO, NIVO jest montowane tylko w tyle i o ile wiem to jesli to nie jest M5 to tylko w kombi ( ale widze że Ty masz kombi) . jeśli masz regulowane przednie zawieszenie to może to być EDC i jest to regulacja elektryczna i o ile wiem to nie chodzi w tym o poziomowanie a o zmiane charakterystyki/twardości zawieszenia w zalezności od warunków jazy (prędkości). Ja mam u siebie własnie NIVO na tyle i EDC na wszytkie cztery koła. co do NIVO to dolewa sie różnie ale masz to napisane na korku od tej czarnej metalowej puszki pod maską, powinien tam byc chyba CHF 11S do kupienia tylko w serwisie za ok 70 zł za litr.

 

to jest kobi 540i. W serwisie powiedzieli mi, ze to jest samopoziomowanie. Ale EDC to chyba jest ustawiane w kabinie, pod guzikiem AsC. Ja mam tylko ASC a EDC nie mam. Ale chodzi mi o to czy potrzebna jest specjalna regulacja po zamontowaniu amorka ?

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa różne wersje EDC z przyciskiem gdzie sa dwie pozycje i automatyczne bez przycisku, ja mam właśnie bez, auto samo reguluje. łatwo poznac amorki z EDC bo mają takie dwie gałki na dole i sa tam jakieś przewody, oryginalnie do BMW robił to BODGE. jeśli to przód i EDC to nie ma regulacji. a co do nivo to trzeba odpowietrzyc i tyle.
535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa różne wersje EDC z przyciskiem gdzie sa dwie pozycje i automatyczne bez przycisku, ja mam właśnie bez, auto samo reguluje. łatwo poznac amorki z EDC bo mają takie dwie gałki na dole i sa tam jakieś przewody, oryginalnie do BMW robił to BODGE. jeśli to przód i EDC to nie ma regulacji. a co do nivo to trzeba odpowietrzyc i tyle.

 

Czyli ja mam tak samo. To zawieszenie jest sportowe. Tak mi powiedzial w Olszowcu, ze jest Poziomowane. Skoro nie mam guzika to pewnie jest tak jak u Ciebie. Czyli problemu nie ma ? Po prostu montuje i jezdze, tak?

Bardzo dziekuje.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi sie wydaje, a tak naprawde jak masz mechanika który nei wie jak to zrobic to najlepiej zmień go na nowszy model hehehe. jak ktos sie zna na tym co robi to nie powino być problemu. Edytowane przez Tomas_M5
535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będę pomocny :)

Zależy o jakim poziomowaniu mówili u Olszowca - u mnie z przodu też jest poziomowanie - ale nie dotyczy to amorków (bo te, jak już napisał Tomas sa co najwyżej utwardzane "elektrycznie" - EDC), tylko xenonów. Jest tam mianowicie czujnik poziomu auta, a dokładniej wychylenia łapy wachacza w górę lub w dół - dokładnie taka sama dźwigienka, jakie dwie są z tyłu (i tamte sterują NIVO - nie wiem czy też położeniem xenonów). Osobiście rozbierałem to ustrojstwo parę dni temu, więc mam informacje z pierwszej ręki.

To tyle moich doświadczeń - może się przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E34 to raczej nie ma samopoziomowania xenonów ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW Olszowiec. Cena jednego 700 zl. Drugi mam w idelanym stanie wiec moge wymienic 1.

Hmm, 700 zł za amortyzator z EDC to bardzo tanio, tyle zdaje się kosztują zwykłe amortyzatory w ASO. Za przedni amortyzator z EDC do E32 we wrocławkim ASO chcieli ze 3000 zł, czyli gdzieś 700 ale euro ...

Sprawdź dobrze czy ci jakiś bajek nie naopowiadali w serwisie (mówili ci coś o poziomowaniu, co już mi brzydko pachnie w kontekście przednich amortyzatorów, a EDC to oczywiście zupełnie inna historia, jak znam życie chłopak lub dziewczyna w dziale obsługi klienta zobaczył na ekranie komputera w ETK że auto jest "mit Nivoregulierung" i od razu narobili hałasu...)

Pozdrowienia

Paweł

www.automobile-catalog.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę opcji EDC w ETK do Twojego samochodu - są 3 rodzaje zawieszenia : "zwykłe", sport/nivo oraz na wschodnią europę (wzmocnione) - ceny ok. 700-1000zł. (1000zł. wzmocnione)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.