Skocz do zawartości

Czy systemy EML i ASC w e32 750iL współpracują ze sobą ?????


mikaksopak

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

 

dzisiaj pierwszy raz od tygodnia jeździłem swoją e32 750il i moja bunia mnie zirytowała. w ciągu całego dnia jazdy po mieści ( w sumie około 100 km) kilka razy pojawił się ten sam problem, a mianowicie:

 

auto uruchomiło się normalnie, po jakimś czasie jazdy przy ruszaniu ze świateł ( lub jazda w korku) zapaliła się kontrolka EML oraz na wyświetlaczu w zegarach pojawia się napis ASC disativate ( czy coś ) i gasła lampka ASC na guziku ( ASC nie daje się włączyć ) oraz silnik tracił moc.

Po ponownym uruchomieniu silnika znów wszystko jest OK, mam wrażenie, że jak po uruchomieniu silnika od razu wyłącze ASC to auto zachowuje się dużo lepiej i jest bardziej dynamiczne, nie szrpie.

 

Auto nie ma instalacji gazowej, wszystkie problemy opisane wyżej miały miejsce przy włączonym ASC, w związku z tym mam kilka pytań:

 

1. czy da się na stałe wyłączyć ASC ?

2. co to jest EML i gdzie tego szukać w aucie ?

3. czy jest jakaś zależności między ASC i EML ?

 

z góry wielkie dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EML tak jak napisal kolega wyzej to w twoim przypadku DWIE elektronicznie sterowane przepustnice

 

opisywany przez ciebie problem to poslizg kol przy ruszaniu na sliskiej nawierzchni - system ASC ogranicza otwarcie przepustnic

 

po nacisnieciu przycisku ASC wszystko powinno wrocic do normy o ile ASC dziala poprawnie

 

ASC da sie wylaczyc, jesli juz teraz jest z tym problem polecam reset, jesli problem wystapi znowu wypada zdiagnozowac przez interfejs

...

http://images.google.pl/url?source=imgres&ct=img&q=http://www.after-hours-japan.com/forum/download/file.php%3Favatar%3D2927_1256015996.jpg&usg=AFQjCNHOPvQjuY6a3NonAqZpEu-c86ARiw w benzynie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Auto nie ma instalacji gazowej, wszystkie problemy opisane wyżej miały miejsce przy włączonym ASC, w związku z tym mam kilka pytań:

 

1. czy da się na stałe wyłączyć ASC ?

2. co to jest EML i gdzie tego szukać w aucie ?

3. czy jest jakaś zależności między ASC i EML ?

 

z góry wielkie dzięki za pomoc

 

 

1. na stałe nie wyłączysz ASC ponieważ po uruchomieniu auta ten ukłąd jest zawsze włączony , no chyba że jest uszkodzony...

2. EML to jest zespół elektronicznych przepustnic , na który nie tylko składają się elektroniczne przepustnice ale też sterownik...i parę innych rzeczy nie związanych z ASC...

3. tak jak koledzy pisali wcześniej ASC działa właśnie przez EML który przymyka przepustnice...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

 

na dzień dzisiejszy problem znikł samoczynnie - ciekawe czy powróci :) - chyba moje auto miało jakąś głupawkę, natomiast w weekend zaobserwowałem, że jazda z wyłączonym ASC jest bardziej płynna i dynamiczna, auto nie szarpie i lepiej przyspiesza. Ponieważ z wykształcenia jestem elektronikiem wnioskuję że w 21-letnim aucie elektronika niestety nie będzie działała idealnie, spowodowane to jest starzeniem się elementów elektronicznych, utlenianiem przewodów i styków elektrycznych co prowadzi do zaburzeń komunikacji między systemami oraz do tego dochodzi nasz kiepski klimat, więc generalnie użytkownicy kochający stare auta luksusowe muszą się liczyć z różnymi wariacjami elektroniki i powinno to być dla wszystkich oczywiste. Grunt to się nie poddawać.

 

P.S.

jeśli jednak ktoś miał podobny problem przy współpracy systemu EML i ASC i udało się go rozwiazać to prośba o przedstawienie go na forum

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.