Skocz do zawartości

Problem ze sprzęgłem - skrzynią - nietypowe


dorifto-man

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - zaznaczam ze użyłęm opcji szukaj, ale nie znalazłem podobnego przypadku :)

 

Otóż tak - przegło drapie podczas wciskania i ruszania, oprócz tego nisko bierze i w dodatku w bardzo krótkim zakręsie ruchu - trzeba precyzyjnie nogę puszczać. Dodatkowo biegi dziwnie wchodzą - z oporami i trudnościami - na zimnym silniku jest to bardzo odczuwalne, po rozgrzaniu jest lepiej. Czy to może być wina sprzęgła czy czego ? Dodam że olej w skrzyni był wymieniany 2 miesiące temu - i gosć z serwisu nawet mi mówił że nowy olej w skrzyni zawsze utrudnia wbicie biegu na zimnym a na ciepłym jest łątwiej i dlatego trzeba "pojeździć" - czy to prawda ?? - to taka dygresja, natomiast bardziej mi chodzi o to sprzęgło - czy ono też ma wpływ na wbijanie biegów i dlaczego "drapie" przy ruszaniu etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zaciera się Wyprzęgnik lub pompa lub zapowietrzony układ.

Kiedy był zmieniany płyn?

 

A jeśli nie to może być przegrzane i pogięte.

A jak na postoju wciśniesz sprzęgło i wsadzisz jedynkę to auto drgnie do przodu czy stoi w miejscu?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przegrzana , pogięta tarcza też da takie objawy.

 

Napraw szybko bo posadzisz skrzynię.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli pierwszy raz będziesz zmieniał płyn to radzę kupić płynu z zapasem.

Niby to nie jest trudne ale wiem , że kłopoty mogą być.

 

Poszukaj o odpowietrzaniu sprzęgła.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do szarpania to trzeba sprawdzic od najtanszych czesci a do oleju to masz najprostrzy atf wlej castrola tego z gornej polki a zobaczysz ze pomoze ja mialem to samo i walczylem z tym 2 lata teraz jest super oleje o tych samych parametrach a jak sie ruznia pozdrowienia :cool2:
jedynakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u znajomych beemiarzy co mają warsztat i rzeczywiście potwierdzili, że coś dolega sprzęgłu - w przyszłym tygodniu zrzucą skrzynie - może być wysprzęglik, tarcza lub inne elementy - jak się dowiem to podzielę się z wami informacjami - może się komuś przydadzą w przyszłości.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.