Skocz do zawartości

Układ chłodzący - warto "odświeżyć" zanim się sypn


Tomek01

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Takie mnie ostatnio myśli nachodzą - moje auto ma 12 lat i 270tyś na karku. Zbiorniczek wyrównanawczy już wyrażnie nie trzyma "pionu" i co jakiś czas troszkę płynu muszę dolać ale to normalne (0,5l/10tyś km). Nic się złego poza tym w układzie nie dzieje, ale wiadomo że już w każdym momencie może się coś wysypać. I tu moje pytanie - czy przezornie wymienić już chłodnicę/pompę wody/visco/przewody czy jeździć aż coś walnie? Z jednej strony to parę złotych będzie kosztować i trochę szkoda póki się nic nie dzieje, natomiast jak się wydarzy to pewnie w trasie więc holowanie, nie daj Boże pójdzie uszczelka pod głowicą albo się przegrzeje i już nawet po remoncie nie będzie to ten sam silnik. A jest w świetnej kondycji... Jakie macie Paniowie (i Panie :D ) zdanie w tym temacie? Ciekaw jestem ilu was coś takiego zrobiło a ilu czekało i teraz żałuje :?:

Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wiem jak inni ale ja miałem tak , że kiedyś zmieniałem termostat < bo wysiadł > i wsadziłem starą obudowę termostatu.

Za jakiś niedługi czas w trasie zobaczyłem za sobą < w lusterku > potężną chmurę.

Obudowa się rozpadła i wywaliło prawie cały płyn.

Na szczęście ja często spoglądam w lusterko i nic złego się nie stało.

 

Ale pobocze , telefony , zimny wiatr , i do domu daleko.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie [rocznik 99 i niby 200 tys km] przy zmianie filtra i inych pierdol mechanik znalazl przeciekajacy króciec od ukladu chlodzenia wiec od razu zostal wymieniony ponoc jest to czesta sprawa w m57

 

kazdy moze sprawdzic bo widac to golym okiem + latareczka :)

 

http://bmwfans.info/original/E39/Lim/530d-M57/ECE/L/M/1999/09/mg-11/ill-11_2842/

 

czesc nr 10

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.