Skocz do zawartości

swap,wymiana,zamiana,przekładka silnika M50 B20 na M50 B25


szymon 520

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie jestem na finiszu tej operacji (przynajmniej taką mam nadzieję) ale mam wątpliwości dotyczące złącza X20 (połączenie wiązki kompa z elektroniką auta).Wątpliwości wynikają z faktu że B20 pracował na sterowniku SIEMENSA a B25 chodzi na BOSCHU i na przykład różniło się rozmieszczenie sygnałów na wtyczce samego kompa (chociaż wtyczki obu sterowników są takie same.Czy złącze X20 też się różni czy nie.

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

A jak skończę to opiszę swoje perypetie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda to nie problem.Wrzucam graty z całej drugiej buni,wszystko co się różni.

Chcę mieć tylko pewność że sygnały w okrągłym złączu obok złącza diagnostycznego (wtyczka łącząca wiązkę od kompa silnika z resztą elektryki auta) są takie same.

Będę wdzięczny za pomoc,podpowiedź,jakiś schemat,kontakt do kogoś kto się na tym zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

WDS by tu pomógł. Niestety u mnie coś się ostatnio z nim pokopało i nie chce chodzić.

Ale jeszcze popróbuje.

 

Korekta.

 

Przykro mi ale w moim WDS nie ma modelu e34.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oczywiście bunia nie odpaliła

według autodaty wszystkie sygnały zasilające DME są,dlatego podejrzewam EWS.Rozrusznik kręci więc sam EWS działa ale nie budzi kompa .Ztego co wygrzebałem w schematach to do EWS oprócz kodu z kluczyka idą jeszcze sygnały z modułu generalnego (przynajmniej tak to się zwie w schematach które posiadam) oraz z OBC.Te same sygnały idą do "starter immobilisation relay" w moim 525 które nie ma EWS.Czy sygnały z "general modul" i z OBC to tylko ON,OFF czy jakieś dane (bo zastanawiam się czy mogę założyć "starter immobilisation relay" podłączając równolegle synały wejściowe a na wyjściu sygnałwzbudzenia kompa).

 

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.