Skocz do zawartości

e39 problem prawdopodobnie z czytnikiem navi MK4


Grabosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów!

 

Mój problem wygląda następująco:

Po uruchomienie auta ekran nawigacji migocze tak jakby uruchamiał się na ułamek sekundy i za chwilę gasł i tak w kółko. Zauważyłem, że zjawisko nasila się wraz ze spadkiem temperatury otoczenia. Latem zdarza się to dość rzadko, natomiast w okresie zimowym zjawisko to pojawia się prawie zawsze i zazwyczaj ustępuje po dłuższym rozgrzaniu wnętrza auta. Podejrzewam, że problem tkwi w czytniku od nawigacji, ponieważ w czasie gdy na ekranie widać migotanie jest problem nawet z wyjęciem płyty CD.

Po rozgrzaniu wnętrza auta gdy wyświetlacz już "zaskoczy" funkcje nawigacji działają bez zarzutu.

Dodam że moja nawigacja to MK4 i mam czytnik DVD.

Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem na 100% ale czytałem, że jeżeli jest podłączony czytnik to on przejmuje generowanie obrazu na wyświetlaczu.

 

A co do mrygania to czytnik może złapał gdzieś wilgoć albo coś, rozbierz go i zobacz jak wygląda w środku innego pomysłu nie mam, zostaje ewentualnie oddanie do jakiegoś specjalisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem na 100% ale czytałem, że jeżeli jest podłączony czytnik to on przejmuje generowanie obrazu na wyświetlaczu.

Też tak słyszałem dlatego właśnie wydaje mi się, że to wina samego czytnika.

A może ktoś zna jakiegoś speca elektornika w Warszawie lub okolicach który specjalizuje się w podobnych przypadkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.