Skocz do zawartości

znowu sie grzeje przy -7st na trasie


karolr

Rekomendowane odpowiedzi

dziś droga z pracy (25km) trwała od 20:30 do 22:00 a i tak samochód został na parkingu przy wlocie do miasta,:mad2: ale do rzeczy..

 

jakiś czas temu wymieniłem chłodnicę i wisko, wszystko było ok dopóki nie nadeszły mrozy, po przejechaniu 10km temperatura skoczyla do pierwszej kreski za połową, zjechałem na przystanek temp. wróciła do normy, ruszyłem i po 200m to samo i tak w kółko, czasem przejechał 1km dodam, że jak zaczął się grzać przestało działać ogrzewanie. :duh: Wąż od chłodnicy był ciepły i miękki. Czy to może być wina termostatu czy raczej zapowietrzony układ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis Twojego problemu wskazuje zarowno na termostat jak i zapowietrzenie, sklaniam sie do tego pierwszego. Z reszta w tego typu silnikach uklad powinien odpowietrzac sie sam. A druga sprawa, dlaczego mialby sie zapowietrzyc? Masz nieszczelnosci, dolewasz plynu? Pozatym jak bedziesz tak dalej eksperymentowac to skonczy sie uszczelka lub glowica.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak by się nie zamknął to by się raczej nie nagrzał. A już na 100% nie przegrzewał.
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw sprawdził czy nie jest zapowietrzony układ. Wymieniłem ostatnio termostat i objaw był podobny bo układ się zapowietrzył i naprawde ciężko później go było odpowietrzyć. Czemu? -niewiem.

Po odpowietrzeniu temperatura rośnie wystarczająco szybko i wewnątrz auta po przejechaniu około kilometra zaczyna lecieć ciepłe powietrze co przy temp około -12 jest zadowalające.

ŚREDNIO 11L/100km (LPG)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to możliwe, że ot tak sam z siebie się zapowietrzył? jak dla mnie jeżeli się zapowietrzył tzn. że łapie lewe powietrze czyli jest nieszczelny, może jakiś przewód pękł :worried: dzisiaj zostawie u mechaniora

Pozdr

Podobno tak. Były już opinie o samoistnym zapowietrzeniu, ale sprawdź płyn. Jeśli znika to szukaj skąd. Problemy z zapowietrzaniem często pojawiają się podczas zimy :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.