Skocz do zawartości

523i - drgania silnika na luzie.


Apex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przegladalem forum i nie znalazlem nic co by pasowalo do moich objawow.

 

Od jakiegos czasu wyczuwam w aucie lekkie wibracje. Dzieje sie tak gdy silnik kreci sie na luzie, nie mam wrzuconego zadnego biegu. Wystarczy ze dodam lekko gaz i wibracje ustaja. Dzieje sie tak nie zaleznie od nagrzania silnika. W czasie jazdy tez nie ma zadnych drgan.

 

Czy to moga byc poduszki silnika lub skrzyni ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Raczej wypadanie zapłonów na którymś cylindrze.

Powodów może być kilka.

Cewki , świece , fajki , lewe powietrze , przepływomierz , uszkodzony wtryskiwacz , spadek ciśnienia sprężania i pewnie jeszcze kilka innych.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli tylko na postoju to pewnie poduszki, specjalistą nie jestem ale mialem takie drgania, wymienilem poduszki pod silnikiem i problem znikl, ewentualnie jeszcze moze masz uszkodzony wiatrak przy wiskozie ten za chłodnicą... jak są powyłamywane łopatki ze śmigiełka to dostaje troche wariacji w czasie jego pracy i te wibracje przenoszą się z silnika na karoserię, a jesli chodzi o moje doswiadczenie z przebiciem na swiecy fajkach itd.... to jak dodawałem gazu np na 4biegu przy 45 głębiej wciskając to szarpał bardzo, ale to nie ma nic wspolnego z tym ze obroty za male i chcial gasnac albo cos... to wlasnie miałem wtedy przebicie na piatym cylindrze, wymieniłem wtedy swiece i fajki, swiece v-line30 te drozsze 99r. ok 220zł i fajki BERU ok 200zł i problem zniknął i auto odżyło znacznie, ale nie o tym miało byc;) mam nadzieje ze troche pomoglem ;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Poduchy pod silnikiem wymienialem 1,5 roku temu na oryginalne.

Czy to mozliwe ze sa juz do wymiany ?

 

Według mnie to mało prawdopodobne.

Sprawdzaj podzespoły o których wcześniej wspomniałem.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie nowa poduszka padła po tygodniu, przez co wydałem kupę kasy między innymi na dwumas i inne nietrafne diagnozy. Ponowna wymiana poduchy (uznana reklamacja) i jak ręką odjął. Jedź do mechanika i niech obejrzy poduszki. U mnie było widać że się wylała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.