Skocz do zawartości

olej do bmw e46


Rekomendowane odpowiedzi

Więc Prokop i Grzechturz chyba was posłucham z tym olejem. Jezeli mowicie ze bez problemu moge przejsc z polsyntetyku na pelny syntetyk to tak zrobie tylko doradzcie mi ktory kupic. Castrol moze byc chyba tak? skoro na korku jest nawet napis Castrol. I wymieniac ten syntetyk co ile ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz przejść z półsyntetyka na pelen syntetyk.Jestem właśnie po takiej wymianie,nabyłem auto i wczesniej właściciel zalewał 10w40 (samochód ma ponad 200.000,stan z licznika :wink: ) ja postanowiłem to zmienic i zalałem bez wachania 5w40 i nie ma zadnych przeciwskazań,silniczek pracuje tak samo ładnie,bez wycieków i jak nie brał oleju tak też pozostało.Zalałem Castrola 5W40 do diesli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy pisza, spokojnie mozesz przejsc z semisyntetyka na fullsyntetyk, ktory ma chociazby wieksza wytrzymalosc na rozrywanie filmu olejowego, oraz przy nizszych temperaturach bedzie samoczynnie splywal do smoka pompy olejowej. Tak wiec rozprowadzenie takiego oleju na zimnym motorze bedzie trwalo zaledwie kilka sekund 2-3, a w przypadku gestego oleju ( mowie tu o mineralnym ) moze trwac nawet 50sek.

 

Sam przeszedlem z mineralnego na pol syntetyk motula 6100synergie i znaczna poprawa, szklanki chodza duzo ciszej po rozruchu w mrozy, a wlasciwie to ich nie slychac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mialem problem typu jaki olej??Wczesniej nie mialem pojecia co bylo lane ale bez wachania i kombinacji wlalem zalecany syntetyk wymieniam co 22tys i jest jak najbardziej ok :wink:

 

ja tak samo. kupilem i nie wiedzialem co bylo lane a nie szlo sie dowiedziec wiec od razu zmiana na syntetyk bez wahania. i jezdzi dalej i nie sadze by mialo byc jakies ryzyko zniszczenia silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie do madrych....:) czym sie rozni LL98 od LL01 i od LL04:)? Ja jezdze na LL98 i wymieniam co 10tyskm no moze teraz mi wyjdzie jakies 12tys bo aura niebardzo do jazdy na podnosnik:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.