Skocz do zawartości

umarła kierownica multi-funkcyjna


Kanap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój kolega ma problem ze swoją kierownicą mult...

Problem polega na tym że wszystko przestało działać po pierwszych mrozach a do tego przestał działać tempomat.

Powiedzcie co może być przyczyną i czy jest to jakoś razem połączone.

Bezpieczniki sprawdzone .

Dziki za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam Kanap.

Edytowane przez Kanap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie swieci sie kontrolka poduszki powietrznej przypadkiem ??? U mnie ten problem wystepuje okresowo, wtedy zwalniam blokade regulacji polozenia kierownicy, ciagne w miare mocno(z wyczuciem) do siebie az kierownica zrobi "łup" ustawiam z powrotem i wszystko dziala - mam spokoj na ~miesiac.
E38 735iA Sport Individual 99`
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poduszka powietrzna jest oki. tzn. nie świeci się kontrolka , wieczorkiem ''pomiziamy ''kierownicę zobaczymy czy coś to da. A jaka może być przyczyna awarii tempomatu ?.

Pozdrawiam Kanap.

 

nie wiem, ale u mnie zaczelo sie od niedzialajacego tempomatu, pozniej przestalo dzialac sterowanie radiem. Wygladalo to tak ze zapalala mi sie kontrolka od poduszki i przestawal po chwili dzialac tempomat pozniej przestawala dzialac eszta funkcji w kierownicy. Poki co dziala ok czasami tylko ma kaprys to trzeba jak z kobieta ... lekko trzasnac, hehe dobrze ze zona nie wchodiz na to forum :-D

E38 735iA Sport Individual 99`
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj to przerabiałem. Są dwie taśmy jedna od poduszki druga od reszty czyli (radia, telefonu, sygnału, tempomatu i klimy) i okazało się, że u mnie padła ta druga taśma. Na razie mam połączoną i wszystko działa. W serwsie nowa (cześć nr 3) ok 350 zł i jest to nawet niedrogo w porównaniu do innych marek którę mają klawiaturkę w kierownicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

miałem dokładnie to samo. na mrozach wysiadła cała kierownica: sterowanie radiem, tempomat, podświetlenie kierownicy, zapaliła się kontrolka od poduszki, zgasł telewizor, telefon i przestała działać nawet roleta tylnej szyby. problem częściowo rozwiązalem zupełnie pzypadkiem. u mnie przyczyną było zwarcie w układzie podświetlania lusterek na osłonach przeciwsłonecznych tuż nad głową kierowcy. spróbuj na zapalonym silniku przy tych wszystkich błędach otworzyć przeciwsłonecznik i odsłonić lusterko, tak aby zapaliło się podświetlenie. u mnie manipulacja tą osłonką lusterka powodowała pojawianie się i znikanie ww błędów.

marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat żeby nie zakładać podobnego (sorki)

 

BMW e46 328Ci

 

Ja mam podobną przypadłość tylko ze poza niedziałającymi funkcjami na kierownicy (sterowanie radiem [tempomatu nie sprawdzałem] ) podczas włączania kierunkowskazów, zapalają się na zewnątrz ale na tablicy rozdzielczej nie pokazuje ze "mryga" no i nie słychać tego "tykania"

 

Poza tym podczas tej "chwilowej" awarii nie mogę zamykać ani otwierać samochodu z pilota w kluczyku :(

 

Kiedyś miałem taki przypadek ze jak się trzasnęło prawymi drzwiami to "awaria" mijała i wszystko działało jak należy ...gdzie mogę szukać przyczyny takiego wybryku ??

"A Pan 9mm Jest Pasterzem Chroniącym Moją Sprawiedliwą Dupę W dolinie Ciemności..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.