Skocz do zawartości

320 M52 - zdjecie airbagu - byl wystrzelony czy nie?


DJtackleberry

Rekomendowane odpowiedzi

Kontrolka wydaję się być ok. Gaśnie po czasie sama. Nie jest raczej podłączona pod inną. Łatwo obejść brak poduszki montująć rezystor zanmiast niej. Na diagnostyce car softem wywala tylko błąd 11 (niepodłączony prawy przedni crash sensor). Pan blacharz mógł zapomnieć go podłączyć albo tak dostał że nie było co z niego zbierać...

Pewnie trzeba błotnik ściągać żeby to zobaczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowy rozum to przy nie podłączonym czujniku zderzeniowym kontrolka nie powwina gasnąć! Przecież układ srs nie jest wtedy w pełni sprawny... Albo jest coś mocno nakombinowane w instalacji albo źle oceniłem błąd z car soft , który też jest badziewnym programem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czujnik padł a kontrolka gaśnie????

Ja bym był tu sceptyczny.

 

Prawdo podobnie jest prze-programowany moduł poduszek.

 

a bym wszystko rozebrał i zweryfikował dokładnie.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja bym się dobrał do tego czujnika.

To tak na początek.

 

Poza tym bym się starał zobaczyć wszystkie wtyczki przy wszystkich poduszkach w poszukiwaniu rezystorów lub innego badziewia.

 

I jeszcze bym poszukał dat produkcji na poduszkach.

 

Takie poduszki z rozbiórek to nie majątek i ja bym wymienił wszystko co budzi podejrzenia.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka od poduszki zaświeca się na pozycji kluczyka tej przed zapłonem czy na pozycji tej co zaświecają się wszystkie kontrolki-czyli zapłonie?

 

A co do wymian poduszek-po wypadku ponąć trzeba także wymieniać sensor ten który jest pod siedzeniem z tyłu, a kupno sensora z allegro to głupota bo może też z rozbitego auta pochodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka zaświeca się już na pierwszej pozycji. Zaświeca się i gaśnie po chwili. Niby wszystko tak jak powinno. W sumie zrobić prosty układ "czasówki" do kontrolki to nie problem... Może ja żle rozkodowałem kod błędu albo wspaniały Car Soft mi tak podał? Na początek podjadę chyba pod jakiś porządny komp do fachowca...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.