Skocz do zawartości

318ti nierowna praca silnika


qpsko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem w swoim 318ti m44, na bieglu jalowym silnik sie trzesie. Zaczyna sie dusic rowniez po przekroczeniu 5k obrotow, jak by brakowalo mu paliwa. Co to moze byc?? Dodam jeszcze ze jakos dziwnie smierdza spaliny Edytowane przez qpsko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Konieczne podłączenie do kompa.

Takie objawy może dawać kilka awarii < i może to być kilka jednocześnie >

 

To może być przepływomierz lub sonda lambda lub czujnik ciśnienia paliwa lub lejące wtryski lub ...

 

Podłącz pod kompa.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Błędy to nie wszystko.

Ale niestety teraz w naszym kraju utarło się , że podłączenie pod kompa = odczytanie błędów.

Są nawet tacy co sądzą , że podłączenie pod kompa = naprawa. I dziwią się , że nic nie pomogło. :duh:

 

A jak z odczytem parametrów pracy < live data >

 

Jak miałem uwalony przepływomierz to błędów nie pokazywał.

Ale w live data pokazywał o 100% większe wskazania niż powinny być.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo trzęsawka tylko jak się zatrzymam, obroty w porządku, wyczyściłem krokowca + wymieniłem jego uszczelkę (jest papierowa :shock: ) i było lepiej kilka dni a teraz znów powraca to samo coś czuje że mój krokowiec nie jest sprawny w 100%, jeszcze spróbuje go odłączyć i pojeździć z odłączonym i zobacze jaki bedzie efekt, Tobie polecam zrobić to samo :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem w swoim 318ti m44, na bieglu jalowym silnik sie trzesie. Zaczyna sie dusic rowniez po przekroczeniu 5k obrotow, jak by brakowalo mu paliwa. Co to moze byc?? Dodam jeszcze ze jakos dziwnie smierdza spaliny

tzn.jak śmierdzą?paliwem?bo jeżeli tak to sprawdź kable wn i świece,prawdopodobnie iskra jest słaba i nie spala wszystkiego paliwa.

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo trzęsawka tylko jak się zatrzymam, obroty w porządku, wyczyściłem krokowca + wymieniłem jego uszczelkę (jest papierowa :shock: ) i było lepiej kilka dni a teraz znów powraca to samo coś czuje że mój krokowiec nie jest sprawny w 100%, jeszcze spróbuje go odłączyć i pojeździć z odłączonym i zobacze jaki bedzie efekt, Tobie polecam zrobić to samo :cool2:

 

 

hmm jak odlaczylem to jakby zaczal dzialac lepiej, czy to moze byc to?

 

Witam, mam problem w swoim 318ti m44, na bieglu jalowym silnik sie trzesie. Zaczyna sie dusic rowniez po przekroczeniu 5k obrotow, jak by brakowalo mu paliwa. Co to moze byc?? Dodam jeszcze ze jakos dziwnie smierdza spaliny

tzn.jak śmierdzą?paliwem?bo jeżeli tak to sprawdź kable wn i świece,prawdopodobnie iskra jest słaba i nie spala wszystkiego paliwa.

 

moze i paliwem, taki dziwny smrod, wczesniej byl inny. Swiece mam nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam problem :/ Czasami silnik pracuje równomiernie, a czasami po wciśnięciu sprzęgła obroty spadają poniżej 1000 i wracają i tak przez jakiś czas , autem trzęsie, coraz bardziej mnie to denerwuje, jak ktoś już u siebie podobnego naprawiał to proszę o kontakt, z góry dziękuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na zimnym silniku jak odpalisz tez masz taki problem??

bo ja mam tak ze na zimnym oki jak sie rozgrzeje to lubia skakac na kompie mi wyszło ze lambda walnieta ale i lewe powietrze tez dawało w dupe

 

na zimnym dziala lepiej, bo obroty wyzsze. Jak tylko spadna do nominalnych jalowych silnik zaczyna sie trzasc. Sonde mam nowiutka, ale to nic nie dalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.