Skocz do zawartości

Spryskiwacze przed.ref. i komomunikat Reifendruckkontr.inakt


Maks RUS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie mam 2 tematy które nie moge poprostu ogarnąć. Od nie dawna mam zaszczyt jezdzić bmw 735i z 98 roku, ale nie działają mi spryskiwacze przednich reflektorówi i wyskakuje mi ciągle komunikat że mam sprawdzić ciśnienie w oponach (nie pamiętam teraz dokładnej nazwy komunikatu chyba coś takiego Reifendruckkontr.inaktiv). Napompowałem opony dokładnie tak jak powinne być a komunikat nadal wyskakuje. Czy ktoś miał podobny problem????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wentylki które mają czujniki?? Pewnie nie stąd ten komunikat.A jezeli chodzi o spryskiwacze. Silniczek w ogóle pracuje? Jeżeli tak to przytrzymaj go przez chwilkę i zobacz gdzie cieknie (jeżeli jest przerwany wężyk a przede wszystkim otwórz maskę i w tedy włącz spryskiwacze najczęściej łamią się wężyki z prawej strony maski z tego co dobrze kojarzę to mocowane są do teleskopu z prawej strony auta (lewej stojąc przed nim) gdy wężyk był już skracany lub nie jest dobrze zamontowany w zaczepie to "łamie" się przy zamykaniu maski.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak mam te wentyle i nie wiem co z nimi zrobić ,a z spryskiwaczami nie wiem bo ja nawet nie wiem jak mam ich wlańczać ,ponieważ kupiłem juz z niedzialającymi, podejżewam że wlańczają sie kiedy daje plynem po przedniej szybie, słuchaj mam pytanie zakladam że nie działają silniczki, to czy to sam podołam temu aby one zaczely działać? Bo nie ukrywam że nie jest to zbyt prosty samochód jeśli chodzi o częsci elektryczne..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia :) gdzieś już była o tym dyskusja i wiem że łatwo nie było czy rozwiązali problem tego nie wiem. Automatyczne możesz mieć wycieraczki gdy dźwignia jest w pozycji 1 ale spryskiwacze nie bardzo :) włączasz je tak jak w każdym innym samochodzie ciągnąc do siebie przełącznik wycieraczek lub względnie dusząc przycisk umieszczony w nim od tzw. Intensywnego Mycia, naduś go i usłyszysz pracę silniczka spryskiwaczy o ile działa. Wycieraczki się chociaż włączają jak chcesz uruchomić spryskiwacze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak włańczają sie elegansko, wszystko działą tylko sprzedający odrazu poinf. mnie że poprostu przestali działać i koniec. Szkoda że nie masz pojęcia o tym oponach, bo chlopaki w serwisie też nie mogą mi pomóc z tymi oponami, a spryskiwacze, to dla mnie zagadka. Ja kiedyś chciałem plynu dolać chłodnicy i tak korek zakręciłem, że mi rura gumowa któa idzie od chłodnicy do silnika strzeliła, a ja myśliałęm że kurcze juz uszczelka pod głowicą poszła, więc nie mam jakoś ochoty pod machą grzebać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zrobie tak jak mówiłeś, jeśli chodzi o servis, to nie zupełnie jest tak jak myslisz, jestem tam często, bo chłopaki są w pożądku i mam z nimi dobry układ, ale to na zasadzie wiesz place dużo taniej niż oficjalnie...myślie że wiesz o co chodzi. Więc nie ma takiej możliwości że przyjde i powiem że mają mi zrobić spryskiwaće, bo troche po cichu mi robią,ale tylko te najpilniejsze sprawy. Bo uwież mi że jeśli miał bym normalnie placić za fakture, to pewnie moja kieszeń studentska była by juz pusta. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - co do spryskiwaczy - nikt jeszcze nie poruszył jednej sprawy. (a jest to jak byk w instrukcji napisane)

 

Spryskiwacze reflektorów nie włączają się za każdym razem wraz ze spryskiwaczami szyby.

 

Reflektory są zmywane (jeśli dobrze pamiętam co 5 raz).

 

pozdrawiam

prawdziwy mężczyzna musi mieć wał, a nie jakieś tam przeguby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie lub za każdym razem gdy nadusisz przycisk intensywnego mycia. Tutaj chodzi o to że koledze w ogóle nie działają spryskiwacze. Jak dla mnie jest to ewidentnie sprawa wężyków. Niech podniesie maskę i niech mi ktoś w środku pociągnie dźwigienkę. Jak pompka będzie chodziła (musi być słychać) to gdzieś leci ale nie tam gdzie trzeba. Lub po prostu podczas zamykania maski wężyki się łamią bo nie są zamocowane w prowadnicach. Stawiam na błahostkę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto chce podnieść,,, kolega wcześniej wspominał że moge zobaczyć czy pod spodem leci płyn podczas gdy będe pryskał na reflektory. Jeśli będzie leciało na dole to znaczy że węzyki są zgięte. Nu maske to wiadomo... że moge otwożyć sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie :)) Większość przewodów jest widoczna jak potrzymasz wajchę kilka chwil (o ile silniczek w zbiorniczku działa) To zobaczysz gdzie mniej więcej leci. może być to gdzieś w masce może gdzieś niedaleko zbiorniczka. przede wszystkim otwórz maskę i w tedy włącz spryskiwacze absolutna większość przypadków to zginające się przy zamykaniu maski wężyki od spryskiwaczy :D idą one z komory silnika do maski po prawym siłowniku maski nie da się ich nie zauważyć ;] to chyba że masz spalony silniczek lub po prostu odłączony. Powodów może być dużo jak będą to problemy elektryczne to najlepiej podpiąć pod komputer ale najlepiej jest sprawdzić samemu czy to nie problem fizyczny zanim zacznie się wykładać kasę bo nie jeden pseudo mechanik lub elektryk tylko czeka aż ktoś taki się zjawi aby go naciągnąć :) zostawisz samochód on podejdzie wciśnie wężyk w uchwyt który jest na siłowniku podnoszącym maskę a powie Ci że wymienił silniczek i się należy 200zł :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dzieki kolego, jutro będe działał, dam tobie znać czy coś wyczarowałem. Myślie jednak że jeśłi by to był tylko ten problem to było wy zarąbiście. Mam jeszcze jedno pytanie, czy masz może możliwość otwierać bagażnik z pozycji kluczyka?? Wiesz czy on sie tobie sam otwiera automatycznie, czy nie? Bo kurde,wszystko fajnie działało, az tu kiedyś podchodze (oczewiście w najbardziej potrzebnym momencie) a tu [BAD], nie otwiera sie i tak przez kilka godzin nie mogłem nic zrobić. Az po kilku godzinach, jak by nigdy nic, działa znowu ok. Wiec nie wiem czy to czasami nie znak tego ,że silnik od otwieranie tylnej klapy zamieża mi paść.??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwiera się z kluczyka (dolny przycisk pod znaczkiem BMW) i przez naduszenie guzików (w bagażniku i samochodzie) zamknąć można też z kluczyka przytrzymując guzik otwierania po ok 2 sek zacznie się zamykać ale co jest wkurzające musisz go trzymać tak długo aż się nie zamknie. Zamykasz go też przyciskiem w bagażniku to wiadomo ;] staraj się nie zatrzymywać bagażnika zanim się nie otworzy do końca bo często w takich chwilach coś tam się zawiesza i później bagażnik głupieje np. chcesz zamknąć bagażnik a ten zamiast się zamknąć chce się otworzyć. Auto jest naszpikowane elektroniką a czujnik poziomu bagażnika jest mechaniczny pewnie działa na zasadzie jakiegoś wahadełka. Mi zawieszał się tylko gdy otwarłem bagażnik (np. podczas otwierania nadusiłem guzik zatrzymując go na 3/4 wysokości i już wystarczyło że zgłupiał ten czujnik) Naprawia się go w "polski sposób" Od środka bagażnika mniej więcej na wysokości tablicy rejestracyjnej (jej lewej części) kilka razy walisz mocno w tapicerkę :D patent rewelacja ale działa. Możliwe że Tobie owy czujnik który poznaje czy bagażnik jest otwarty czy zamknięty zawiesił się w drugą stronę czyli zamkną się bagażnik ale nie otwierał tylko za każdym razem gdy dusiłeś guzik to chciał się zamknąć :roll: Może po wjechaniu w jakąś dziurę albo po przejechaniu przez chopkę to dziadostwo puściło ;]

 

Jak już jestem przy bagażniku to od razu nadmienię że jest to najbardziej wkurzająca rzecz w tym samochodzie z jednej podstawowej przyczyny! BMW w E38 montowało funkcję "domykania bagażnika" nawet jak mechanicznie (ręcznie) będziemy go zamykać to na samym końcu automatycznie się domknie... A dla czego to wkurza?! Bo nie zamontowali tego w drzwiach!!! Nigdy tego nie zrozumie :D w bagażniku jest a w drzwiach nie i kropka ;/ :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.