Skocz do zawartości

Co ile km. wymiana oleju


Rekomendowane odpowiedzi

co tyle ile Tobie pasuje, nie rzadziej niz raz w roku, nie przekracac 15000 tys.

 

a pozatym pytanie nie trzyma poziomu

 

Są oleje, które mają żywotnośc przedłużoną do 25-30k km.

 

Ja stosuje oleje dobryk producentów więc trzymam się zaleceń licznikowych/sezonowych,

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tyle ile Tobie pasuje, nie rzadziej niz raz w roku, nie przekracac 15000 tys.

 

a pozatym pytanie nie trzyma poziomu

 

Są oleje, które mają żywotnośc przedłużoną do 25-30k km.

 

Ja stosuje oleje dobryk producentów więc trzymam się zaleceń licznikowych/sezonowych,

 

Pzdr,

 

oki, nie twierdze, ze tak nie jest, jak dla mnie mozesz zmieniac olej nawet i co 60000 tys, ja wole miec czystosc w silniczku co 10000 tys

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, nie twierdze, ze tak nie jest, jak dla mnie mozesz zmieniac olej nawet i co 60000 tys, ja wole miec czystosc w silniczku co 10000 tys

pozdrawiam

 

Wiesz - zapobiegawczo możesz i raz w miesiącu zlewać 7 litrów oleju.

 

Każdy robi jak uważa. Ja trzymam się zaleceń producenta auta/oleju.

 

Nikt nie neguje zmian oleju - uzależnione są od także od wlaściciela.

Natomiast po to wymyslono oleje typu LongLife ażeby wydłużyć okresy uzytkowania oleju na tyle, na ile się da - i nie jest to szkodliwe dla silnika.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zadam może troszke dziwne pytanie, ale słyszałem kilka wersji

Po ilu km trzeba wymienić olej ??

 

Wersja:

1) 8.000 km

2) 12.000 km

3) 20.000 km

4) gdy zaświeci się inspekcja

 

uzależnianie od ilości km nie ma wielkiego sensu - olej zużywa się w zupełnie innym tempie przy ostrej sportowej jeździe na najwyższych obrotach non stop (wtedy co 5 tysięcy nawet można zmieniać) a zupełnie inaczej przy długich spokojnych przelotach autostradowych, bez gwałtownego przyspieszania i piłowania silnika. Wtedy 20 tysięcy może być zupełnie w porządku. Ja się trzymam wskaźnika inspekcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm. A nie lepiej przeczytać instrukcję i stosować się do niej. Jestem pewien że inżynierowie BMW nie losowali z kubła co ile będzie wymiana w tym i tym modelu. Jeśli instrukcja mówi że wg kompa albo co 2 lata to zdecydowanie wystarczająco. Nie rozumiem myślenia typy: "będę wymieniał częściej bo instrukcja na pewno nie mówi prawdy".

Lepiej wydać pieniądze na piwko ewentualnie charytatywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.