Skocz do zawartości

Gdzie krokowiec w 318i bo obroty faluja na jalowym


kordi1977

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytkich

Samochod BMW 318i rok 2002, przebieg ok 90kkm

 

Niedawno kolega mial awarje rozrzadu, jakis plastik w ukladzie lancucha sie polamal i silnik stracil moc, pracowal niepoprawnie. Po dokonaniu naprawy z niewiadomych przyczyn obroty biegu jalowego zaczely falowac. Pracuje na ok 700obr/min po czym podnosza sie lagodnie do ok 1500 i znow spadaja. Czasem pochodzi chwile spokojnie jak powinien ale po chwili znow to samo. Przegazowanie silnika pomaga na chwile po czym problem znow sie pojawia.

Problem jest tylko na cieplym silniku.

 

Podejrzewam dwie mozliwosci.

Albo silnik krokowy albo lewe powietrze.

Jesli lewe powietrze to bede sprawdzal co poprzedni mechaniol zlozyl i jak to zlozyl po naprawie rozrzadu mimo ze nie koniecznie ingerowal w uklad dolotowy. Nie wiem natomiast gdzie znalesc silnik krokowy w tym samochodzie jako ze nigdy jeszze z tym silnikiem nie mialem do czynienia.

Czy moge prosic o podpowiedz gdzie taki silniczek jest umiejscowiony??

Probowalem szukac na schematach ale nie mam pewnosci, na forum tez wyszukiwarka nie pokazuje tego czego chce.

A moze macie jakies inne sugestje co do przyczyn ale powyzsze wydaja sie byc najbardziej racjonalne.

 

Z gory dziekuje za odpowiedz.

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podaj może dokładny typ silnika.

 

Może on wcale nie posiada krokowca tylko nastawnik przepustnicy?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.