Skocz do zawartości

Wymiana sprężyn tył


fabiannswp

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wymieniałem kiedyś sam przód i tył na niższe. Z przednimi jest więcej zachodu.Juz wam opisuje krok po kroku. Przynajmniej się postaram.

 

Dajmy na to że już jest koło zdjete i auto na lewarku, podkładamy coś pod wachacz tylko nie pod amortyzator. Opuszczamy auto z lewarka, odkręcamy chyba 17tką kluczem amortyzator od wachacza i auto lewarkiem do góry. Powoliaż sie podniesie z klocka który był pod wachaczem. Wachacz się wygnie na tyle na ile będzie mógł a sprężyna nie wyskoczy, później trzeba drążkiem wachacz w dół odciągnąć i wyciągnąć sprężynę. Łatwo nie wyjdzie, ale od góry jest lepiej ja demontować. I tó samo z włożeniem jej. Wachacz w dół drążkiem spręzynę opuszczamy auto na klocek na wachacz i dokręcamy amorek. Nie potrzebne są ściągacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. W swojej lali wymieniałem sprężyny na niższe.

Z przodu trzeba wymontować kolumnę (amortyzator i sprężynę ) z samochodu. trzy nakrętki pod maską na kielichu i bodajrze trzy na dole od zwrotnicy. potem ścisk do sprężyn , sciskamy spręzyne ,odkręcamy nakrętkę na trzpieniu amortyzatora na górze i gotowe.

Męczyłem sie trochę z tylnymi. bo nie ma możliwości bez demontażu wahacza by sprężyna wyszła w stanie rozprężonym. trzeba na uniesionym samochodzie i zdjętym kole, odkręcić amortyzator od tylnego dolnego wahacza by ten opadł jak najniżej i wtedy użyć łyżki lub jakiegoś łoma by wyjąć sprężyne naciskając ją z górnego jej gniazda. trochę akrobacji ale sie da. najlepiej robić to z kimś.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w dwi eosoby jest idealnie.

 

Witam kolegów. W swojej lali wymieniałem sprężyny na niższe.....

A jak obniżyłeś swoje auto? Bo ja wrzuciłem 40\40 i jest tak sobie. Myślałem o przodzie -50 i srócone amorki tylko nie wiem czy nie będzie za niski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.