Skocz do zawartości

320d olej silnikowy


qidd

Rekomendowane odpowiedzi

czlowiek sie naczyta .. namysli ..

wczesniejsze samochody zalewalem .. po prostu syntetykiem i juz

a tu .. czlowiek czyta i jakis zal .. :)

bo cos moze zaszkodzic?

stoje przed wymiana oleju i zaczynam miec problem ..

z tego co wiem samochod zalewany byl olejem

0w-30 .. ale syntetyczne sa tez i 5w-40 .. 0w-40 ..

czym zalac? castrolem ? czy jak kupie w stacji Feu Vert to

mobil 1 tez bedzie dobry?

tam tez stoja beczki z 5W-40 castrolem .. z indexem BMW LL04 - znaczy ze dobry - mam diesla z 2000 136 KM bez CR :)

 

no i metlik ..

pomozecie?

q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 246
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czlowiek sie naczyta .. namysli ..

wczesniejsze samochody zalewalem .. po prostu syntetykiem i juz

a tu .. czlowiek czyta i jakis zal .. :)

bo cos moze zaszkodzic?

stoje przed wymiana oleju i zaczynam miec problem ..

z tego co wiem samochod zalewany byl olejem

0w-30 .. ale syntetyczne sa tez i 5w-40 .. 0w-40 ..

czym zalac? castrolem ? czy jak kupie w stacji Feu Vert to

mobil 1 tez bedzie dobry?

tam tez stoja beczki z 5W-40 castrolem .. z indexem BMW LL04 - znaczy ze dobry - mam diesla z 2000 136 KM bez CR :)

 

Lej MARKOWY SYNTETYK z pewnego źródła, kontroluj stan i okresy wymian.

Kupisz lepszy zapłacisz więcej, pojeździsz dłużej, tańszy też jest OK tylko trzeba wymieniać częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo dobra - syntetyk to tez 5W-40 :) ... to tez dobry bedzie? :)

 

aaa ..

wlasssnie - wymiana oleju

na moim BC - pokazywal po resecie 22000 do kolejnego oil service

czy to ma oznaczac, ze olej mam wymieniac co 22 tysiace?:)

 

wymieniam co 10k .. tak jak mnie uczono i jak wymieniam od zawsze ..

ale moze BMW to jakas mega zaawansowana technologia i nie potrzebuje takich czestych wymian

 

a - czy jest mozliwosc jakiegos ustawienia na BC - zeby wskazywalo oil service co .. 10 000 km?

q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odliczanie od 22000km w dół to odliczanie dynamiczne - kilometry bedą "spadały" w zależnosci od stylu jazdy - po mieście szybciej, na trasie wolniej. Osobiscie zmieniłem olej po ok 12tyś km, a na BC ubyło jakoś 14-15tyś km.
E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz ... :) tego nie wiedzialem ..

a nie moze ten BC wskazywac tak .. normalnie?:)

nie wazne - 10 tysiecy - 12 tysiecy czy 15 tysiecy ..

ale takie cos pokazuje i odlicza w dol ...:)

z tego wniosek ze tak do konca BC sugerowac sie nie nada ..?

 

q

 

 

hehe - silnik forum nie dopuszcza takiego slowa:

abstrahować - w pierwszej osobie liczby pojedynczej ! :)

abstra[]uje ... :):)

czy to kogos obraza?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalalem ostatnio CASTROLEM EDGE 0W-30 TURBO DIESEL LONG LIFE (wczesniej nie wiem jaki byl) producent radzi wymiany co 30-50tys km.Osobiscie wymieniac mialem co 30tys km,ale optymalnie mysle ze bede wymienial tak jak pokazuje komputer co 22tys km i tez bedzie ok:).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalem przed podobnym problemem jakis czas temu, oznaczenie typu "5"w"40" to jeszcze nie wszystko - to wlasniwie nic nie mowi o oleju konkretnego. Co lepiej w interncie ciezko znalezc jakis konkretny niezalezny tes olejow (jedyne na co sam sie natknalem to tabela wlasciwosci spisana wg wskazan roznych producentow)

 

Polecam ci tekscik w pdf-ie ktory zostal przetlumaczony z niemieckiego (forum motoryzacyjne) gdzie niemiecki inzyier (pracujacy dla merca) opowiada o faktycznych wlasciwosciach olejow roznych marek.

 

Po przeczytaniu tego tekstu otwieraja sie czlowiekowi oczy a to co zalewasz do silnika staje sie w pelni swiadomym wyborem a nie zasada - leje 5w40 - a np castrol bo ma fajna reklawe w tv i jest pseudosportowy....

 

Jak tylko go znajde to podepne tu link do tego dokumentu ... tymczasem mogepodeslac go na maila. Samemu mozna sie na niego natknac w poszukiwaniu informacji o olejach firmy Liqui-Moly

 

==============

 

1. Ok, znalazlem dokument, wrzucam na serwer - http://hein-podesty.pl/oleje.pdf polecam lekture. Odrazu mowie ze nie jest to komiks dla ludzi w blyszczacych spodniach.

 

2, A dla ludzi kumajacych po niemiecku: http://www.motor-talk.de/forum/2-takt-oel-dieselkraftstoff-t623039.html?page=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybys zdecydowal sie na wybor Liqui Moly i mial porblem z dostepnoscia odezwij sie na PW. Namowilem swojego szefa na dystrybucje tych olei ;) Rowniez tym dokumentem. Moge podeslac tez linka ktory na podstawie parametrow oleju pomoze dobrac najlepszy dla twojego modelu BMW.

 

Jesli masz diesla bedzie to prawdopodobnie Liqui Moly TopTec 4100 - ja wlasnie taki zalalem do siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy czy liqui maja w makro albo fauvercie .. :) nooo moze shella - choc po poczytaniu to i na mobila sie zdecyduje :) rownorzednie

 

a linka z checia wykorzystam .. jak mozesz :)

 

szkoda ze w kartuzach mieszkasz .. :( inaczej bysmy cosik podumali o sprzedazy :) ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybys zdecydowal sie na wybor Liqui Moly i mial porblem z dostepnoscia odezwij sie na PW. Namowilem swojego szefa na dystrybucje tych olei ;) Rowniez tym dokumentem. Moge podeslac tez linka ktory na podstawie parametrow oleju pomoze dobrac najlepszy dla twojego modelu BMW.

 

Jesli masz diesla bedzie to prawdopodobnie Liqui Moly TopTec 4100 - ja wlasnie taki zalalem do siebie ;)

ja też to swoich leje liqui Moly (obecnie TOP TEC4100), spełniają wymagania LL więc nie ma obaw a dzięki "dziwnej" nazwie raczej nikt ich nie podrabia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz .. gdybykm wiedzial wczesniej .. to moze bym i kupil ..

zwlaszcza ze samochod zalewany byl LM 0W-30

 

zalalem Castrolem 0W-40

Klasa lepkości: SAE 0W-40

Klasa jakości: API SM/CF, ACEA A3/B3/B4, C2/C3

Specyfikacje: MB-Approval 229.31/ 229.51, BMW Longlife-04, Porsche (poza Cayenne V6), VW 502.00/503.01/505.00

 

bedzie dobrze .. do nastepnej wymiany 15.000 km - wymienie za 12.000

wtedy juz LM :)

 

q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LM przedewszystkim nie jest rozlewany w polsce. Rozlewaja o w niemczech a do polski trafia w gotowcych "konsumenckich" opakowaniach.

 

Gdyby ktos mial ochote na olej od LM, zapraszam, mam caly katalog, sluze tez rada, mozliwa wysylka i rabat dla uzytkowniko BMW Klub forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
panowie jak większość z was na pewno staneła przed dylematem jaki olej zalać do silnika wcześniej zalany był pół syntetyk lotos 10w-40 nie znam się na tym zmieniać ten olej na inny czy nadal lać ten lotos ??? dodam że jest to 320d 136km orginalnie prawie 300tys proszę o rade pozdrawiam
moc jest z nami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jak większość z was na pewno staneła przed dylematem jaki olej zalać do silnika wcześniej zalany był pół syntetyk lotos 10w-40 nie znam się na tym zmieniać ten olej na inny czy nadal lać ten lotos ??? dodam że jest to 320d 136km orginalnie prawie 300tys proszę o rade pozdrawiam
Powiem tak,mam taki sam silnik podobny przebieg i wczesniejszy własciciel zalewał Mobila 10W40 ja postanowiłem jednal zalać samochód pełnym syntetykiem i tak tez zrobiłem wlałem Castrola 5W40 i nie zauważyłem w zwiazku z ta zmiana żadnych minusów a plusy też nie do zauważenia tylko ponoć lepiej tak dla turbinki :D no i ja mam lepsze samopoczucie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.