Skocz do zawartości

otwarty korek oleju = spadają obroty?


Wojciech35

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie...mam pytanie...

 

Dzisiaj wymieniałem olej w aucie. Po zalaniu nowego oleju uruchomiłem silnik, ale jeszcze przy otwartym korku, i zauważyłem, że silnik nie dość że spadł na obrotach, to jeszcze zaczął nierówno pracować...tak jakby na nie wszystkich cylindrach... Potem jeszcze kilka razy celowo otwierałem korek wlewu oleju i za każdym razem tak się działo...

 

Powiedzcie...to tak powinno być? To normalny objaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wiem o którym silniku piszesz < bo w opisie masz dwa> ale jest to zupełnie normalny objaw w benzyniaku.

 

W dieslu nie powinno raczej tak być ale nie wiem dokładnie bo dieslem się nigdy nie interesowałem.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najzupełniej normalne. Przewietrzanie silnika jest wpięte za przepustnicą. Zdjęcie korka powoduje dostarczenie dodatkowej porcji powietrza, której komputer nie jest w stanie skompensować zwiększeniem dawki paliwa - stąd spadek obrotów i nierówna praca. W dieslu taki objaw nie wystąpi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał kolega wyzej normalne objawy benzyniaka jak dostaje lewego powietrza choc w kazdym silniku moze to wygladac inaczej w zaleznosci od silniczka krokowego!!! w mojej 523i zauwazalny jest spadek obrotow i nierowna praca silnika a u kumpla w 520i te same objawy a nawet zgasniecie silnika
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.