Skocz do zawartości

Zdążyć przed zmianami (akcyza)


Rekomendowane odpowiedzi

Krótko i na temat, bo mało czasu, a moja księgowa się poddała i nie wie co doradzić. Auto muszę zakupić w tym roku i na firmę żeby zdążyć przed podwyżką akcyzy. Mam euro nip, ale mogę takze kupić brutto jako osoba prywatna i później wpisać w amortyzację firmy. W pierwszym przypadku odliczę 6000 zł vatu i nie zapłacę podatku PCC-1 (2%), bo kupuję w salonie BMW. Niestety nie mam pojęcia jak UC policzy mi akcyzę - od eurotaxu, czy umowy/faktury, kwota netto? Jeśli policzy od eurotaxu to się jakoś jeszcze opłaci, ale jak od faktury...? Ktoś ten problem na dniach przerabiał? Pod koniec tygodnia lub na początek przyszłego wyjeżdżam i chciałbym wiedzieć żeby sie nie wpakować na minę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Krótko i na temat, bo mało czasu, a moja księgowa się poddała i nie wie co doradzić. Auto muszę zakupić w tym roku i na firmę żeby zdążyć przed podwyżką akcyzy. Mam euro nip, ale mogę takze kupić brutto jako osoba prywatna i później wpisać w amortyzację firmy. W pierwszym przypadku odliczę 6000 zł vatu i nie zapłacę podatku PCC-1 (2%), bo kupuję w salonie BMW. Niestety nie mam pojęcia jak UC policzy mi akcyzę - od eurotaxu, czy umowy/faktury, kwota netto? Jeśli policzy od eurotaxu to się jakoś jeszcze opłaci, ale jak od faktury...? Ktoś ten problem na dniach przerabiał? Pod koniec tygodnia lub na początek przyszłego wyjeżdżam i chciałbym wiedzieć żeby sie nie wpakować na minę.

 

Mnie się wydaje iż jako podstawę będzie brał wartość z faktury - dopiero gdy ta jest zaniżona - stosuje się ztabelaryzowane wartości pojazdów - tylko chyba akurat nie EUROTAXU.

 

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zent jedziesz do niemiec po auto ? Kupujesz nowe czy używane ? Jeśli używane to w którym salonie ? ( pytam informacyjnie bo też muszę jechać po auto )

 

Niestety używane, ale czy ostatecznie padnie na salon BMW czy prywatnego oferenta to nie wiem na 100% wszystko zależeć będzie od stanu technicznego i subiektywnych odczuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kupowałem miesiac temu z Niemieckiego salonu Bmw 330d i na fakturze zakupu miałem wartosc nizsza(faktyczną) niz cena wg EUROTAXU,jednak iz faktura była wystwiona przez salon zaakceptowali ja bez problemu.pozdro

 

Kupowałeś netto z zaniżoną czy brutto, prywatnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zent masz tez jakis upatrzony salon ?

 

Troche sie boje od handlarzy czy tez prywatnych bo nie raz pod nich sie podszywaja handlarze. Wolalbym kupic w salonie uzywany

 

 

Nie, nie mam upatrzonego salonu. Jadę z Radkiem7408V i on aktualnie coś poszukuje dla mnie, zresztą ja też przeszukuję ogłoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie tutaj http://gebrauchtwagen.bmw-nuernberg.de/bmw/de/start/default.aspx

 

Nie wiem jakiego modelu szukasz ale w norynberdze moge pomoc lacznie z diagnoza.

 

Jeśli to było do mnie, to powiem że szukam e46 330i touring m-pakiet z manualną skrzynią (2003-2005) i w bogatym wyposażeniu ( nie musi być szyberdachu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Cos pewnie by sie znalazlo z tego co pamietam to e46 3 stoja blisko w komisie. Zadzwon do tych od linku i zapytaj bo tam stoi tyle aut ze glowa boli. Jak masz problem z jezykiem to sie odezwij na gg do mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie tutaj http://gebrauchtwagen.bmw-nuernberg.de/bmw/de/start/default.aspx

 

Nie wiem jakiego modelu szukasz ale w norynberdze moge pomoc lacznie z diagnoza.

 

Szukam X5 E53 rok 2004-2005 3.0d , sport pakiet ( chromowane progi ), panorama dach, skóra i elektryka foteli.

W linku który podałeś tylko 2 sztuki X5 i bez sport pakietu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdążyć przed zmianami

 

Ale przed jakimi zmianami chcesz zdążyć?

 

Co do akcyzy to zależy od humoru i widzimisie waszmościów w urzędach. Raz liczą z rachunku a innym razem się dąsają.

 

Kumplowi ostatnio od 330D z 2004 roku przywalili 8,5tys zł akcyzy i się zes...ł

 

Napisz o jakie zmiany chodzi

"Wierzę, że instytucje bankowe są bardziej niebezpieczne dla naszych swobód niż armie. Poprzez kontrolę emisji kredytów, banki i korporacje zabiorą ludziom wszelką własność, dopóki ich dzieci nie obudzą się bezdomne w kraju, o którego wolność walczyli ich ojcowie."

T.Jefferson 1802 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdążyć przed zmianami

 

Ale przed jakimi zmianami chcesz zdążyć?

 

Co do akcyzy to zależy od humoru i widzimisie waszmościów w urzędach. Raz liczą z rachunku a innym razem się dąsają.

 

Kumplowi ostatnio od 330D z 2004 roku przywalili 8,5tys zł akcyzy i się zes...ł

 

Napisz o jakie zmiany chodzi

 

 

Akcyza ma wzrosnac z 13,6% do 18,6% co przy pojemnosci 3L ma duże znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdążyć przed zmianami

 

Ale przed jakimi zmianami chcesz zdążyć?

 

Co do akcyzy to zależy od humoru i widzimisie waszmościów w urzędach. Raz liczą z rachunku a innym razem się dąsają.

 

Kumplowi ostatnio od 330D z 2004 roku przywalili 8,5tys zł akcyzy i się zes...ł

 

Napisz o jakie zmiany chodzi

 

 

Akcyza ma wzrosnac z 13,6% do 18,6% co przy pojemnosci 3L ma duże znaczenie.

 

 

O kurcze ,a ja myślałem ,że cały czas jestem na czasie :(

 

Nie nadążam za tym wszystkim

:mad2:

 

Mój ojciec gdy PO doszło do władzy stwierdził:

 

"Co synuś źle było z Kaczorami...śmiech"

Zobaczysz za rok...jedyne co zrobią to sprzedadzą co się jeszcze da, narobią przekrętow na wielką skalę, podniosą rózne opłaty i akcyzę.

To dawne AWS i UW,,,,oni inaczej nie potrafią rządzić niestety...W dodatku Tusk to leń"

 

To mówił gdy PO wygrało wybory. Jak nic się wszystko o czym mówił sprawdza.

 

Ja nie poszedłem na wybory. Teraz żałuję ,bo jak nic powinienem zaglosować na Kaczki

"Wierzę, że instytucje bankowe są bardziej niebezpieczne dla naszych swobód niż armie. Poprzez kontrolę emisji kredytów, banki i korporacje zabiorą ludziom wszelką własność, dopóki ich dzieci nie obudzą się bezdomne w kraju, o którego wolność walczyli ich ojcowie."

T.Jefferson 1802 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Krótko i na temat, bo mało czasu, a moja księgowa się poddała i nie wie co doradzić. Auto muszę zakupić w tym roku i na firmę żeby zdążyć przed podwyżką akcyzy. Mam euro nip, ale mogę takze kupić brutto jako osoba prywatna i później wpisać w amortyzację firmy. W pierwszym przypadku odliczę 6000 zł vatu i nie zapłacę podatku PCC-1 (2%), bo kupuję w salonie BMW. Niestety nie mam pojęcia jak UC policzy mi akcyzę - od eurotaxu, czy umowy/faktury, kwota netto? Jeśli policzy od eurotaxu to się jakoś jeszcze opłaci, ale jak od faktury...? Ktoś ten problem na dniach przerabiał? Pod koniec tygodnia lub na początek przyszłego wyjeżdżam i chciałbym wiedzieć żeby sie nie wpakować na minę.

 

1. Kupując na fakturę Vat za kwotę netto, zapłacisz Vat w wysokości 22% w polskim US a następnie odliczysz sobie 60 proc. zapłaconego podatku VAT ale nie więcej niż 6000 zł.

2. Nie kupuj za kwotę brutto bo to wtedy mało opłacalne jeśli kupujesz na firmę.

3. UC obliczy wartość zakupu jako kwota netto w EUR x kurs z dnia zakupu. I teraz jeśli ta kwota będzie się różnić znacznie od Eurotaxu (30% lub więcej) to policzą CI akcyzę ze swoich tabelek (podważą kwotę z faktury). Przerabiałem taki przypadek całkiem niedawno. Samochód o którym piszę przyprowadzałem także z Radkiem (320d 2004).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kupując na fakturę Vat za kwotę netto, zapłacisz Vat w wysokości 22% w polskim US a następnie odliczysz sobie 60 proc. zapłaconego podatku VAT ale nie więcej niż 6000 zł.

2. Nie kupuj za kwotę brutto bo to wtedy mało opłacalne jeśli kupujesz na firmę.

3. UC obliczy wartość zakupu jako kwota netto w EUR x kurs z dnia zakupu. I teraz jeśli ta kwota będzie się różnić znacznie od Eurotaxu (30% lub więcej) to policzą CI akcyzę ze swoich tabelek (podważą kwotę z faktury). Przerabiałem taki przypadek całkiem niedawno. Samochód o którym piszę przyprowadzałem także z Radkiem (320d 2004).

 

 

Fakt coś wspinał mi o tym ... Dzięki za wskazówki, choć to małe pocieszenie, bo e46 330i touring dobrze wyposażonych jest jak na lekarstwo, a jeśli już to 2002 rok :cry: Inna rzecz, co dowiedziałem się że max kwotę, przy samochodzie osobowym którą mogę zamortyzować to 80000zł :mad2: Powyzej reszta parzepada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.