Skocz do zawartości

optymalna temperatura silnika - praca termostatu


qidd

Rekomendowane odpowiedzi

88 - 90 st po nagrzaniu :)

ale temperatury nie osiaga w 5 minut i po przejechaniu 2 kilometrow :)

na to musi byc jakies ladnych kilka minut wiecej .. i 'troszke' km wiecej ... :)

 

pion osiaga w okolicy 80 st C / strzalka potem juz wyzej nie idzie .. i nie opada :)

q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

88 - 90 st po nagrzaniu :)

ale temperatury nie osiaga w 5 minut i po przejechaniu 2 kilometrow :)

na to musi byc jakies ladnych kilka minut wiecej .. i 'troszke' km wiecej ... :)

 

pion osiaga w okolicy 80 st C / strzalka potem juz wyzej nie idzie .. i nie opada :)

q

 

DzIeeeekuuuujeeeemmmmyyyy !!! :norty:

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zmienilem termostat ,ten glowny gdyz innego nie mam(330d-204km) temperatura obecnie 89-92,wczesniej 80-82.

 

ja też dziś zmieniłem termostat główny,do tego doszła jeszcze wymiana cieczy (oryginał termostat i ciecz ) i temperatura wzrosła :

na postoju miałem 69-70 , teraz mam 80-82

w czasie jazdy miałem max.75 , teraz jest 88-90.zależy od predkosći jazdy.

Wcześniej ( jakieś 200km temu) wymieniłem termostat AGR i auto bardzo szybko sie nagrzewało,teraz po wymianie dużego wydaje mi sie ze nagrzewa sie nieco wolniej ale temperatura jest wyższa i chyba o to chodziło.

Dodam jeszcze,że powietrze z nagrzewnicy jest cieplejsze niż dotychczas i przy ustawieniu 32 C można sie prawie nawet oparzyć.

Stary termostat głowny jak i ten od AGR nie był dotychczas zmieniany co widać po roku produkcji czesci.Termostat AGR był ewidentnie uszkodzony bo wszystko w nim latało,natomiast ten główny wygląda idealnie i wszystko na pierwszy rzut oka wydaje sie byc w nim ok.

osa-ozo


Sprzedam :

Oryginalne tylne lampy BMW e46 do sedana - zewnętrzne i w klape.

Kierunkowskazy przednie e46

Ceny : Tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję również. Czyli też będę się brał za wymianę głównego.

osa-ozo - zaobserwowałeś może na przykład, że auto lepiej wkręca się na obroty, czy prócz podwyższenia temperatury wszystko jest jak dawniej?

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję również. Czyli też będę się brał za wymianę głównego.

osa-ozo - zaobserwowałeś może na przykład, że auto lepiej wkręca się na obroty, czy prócz podwyższenia temperatury wszystko jest jak dawniej?

 

Po tych wymianach przejechałem sie zaledwie z 15 km i to bardziej w cyklu miejskim gdzie predkosc nie przekraczała 80km/h wiec trudno mi cos powiedziec konkretnego.Jutro przetestuje bardziej to wszystko,zmierze czas nagrzania itd.

Do tego wszystkiego przestało chyba na dobre dziwnie pachnieć jakby płynem z chłodnicy,bo dotychczas co jakiś czas dziwnie gdzieniegdzie zapachniało.

P.S Płynu zlałem ok.6 litrów (z chłodnicy,zbiornika i z bloku) i mniej więcej tyle samo dolałem nowego.

osa-ozo


Sprzedam :

Oryginalne tylne lampy BMW e46 do sedana - zewnętrzne i w klape.

Kierunkowskazy przednie e46

Ceny : Tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po zmianie termostatu auo zdecydowanie szybciej sie nagrzewa,ok 5km i mam pion,wczesniej 8-10km i zdecydowanie szybciej nagrzewa bude.dodam jeszcze ze u mnie nie ma znaczenie miasto czy trasa temp ok 90 st.warto bylo zmienic termostat a zrobilem to dzieki forum choc wszyscy mechanicy mowili "to nie to" lacznie z aso
kiedys e36 316,325 coupe...pozniej e46 320d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

OK, wczoraj kupiłem termostat główny do 320d 150KM M47N.

Cena: 155zł z groszami w ASO Tłokinski w Łodzi:

 

http://images44.fotosik.pl/63/ceab7d1c91c7a3e4m.jpg

 

Wymiana prosta, ściągnąłem 2 obudowy, rurę gumową od EGRu,

odkręciłem 2 śruby od przewodu idącego do termostatu, 2 zapinki metalowe, 4 śruby trzymające termostat i tyle ;)

 

Po wymianie czy to miasto czy trasa mam 89-90*C :

 

http://images36.fotosik.pl/59/a49f31277c62b022m.jpg

 

Dobrze, bo ostatnio w trasie temperatura potrafiła spaść na chwilę na 69 stopni, a z reguły utrzymywała się w przedziale 71-74 stopnia.

Wydaje mi się, że auto lepiej się wkręca na obroty i delikatniej pracuje. Chyba to nie autosugestia :wink:

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wczoraj kupiłem termostat główny do 320d 150KM M47N.

Cena: 155zł z groszami w ASO Tłokinski w Łodzi:

 

http://images44.fotosik.pl/63/ceab7d1c91c7a3e4m.jpg

 

Wymiana prosta, ściągnąłem 2 obudowy, rurę gumową od EGRu,

odkręciłem 2 śruby od przewodu idącego do termostatu, 2 zapinki metalowe, 4 śruby trzymające termostat i tyle ;)

 

Po wymianie czy to miasto czy trasa mam 89-90*C :

 

http://images36.fotosik.pl/59/a49f31277c62b022m.jpg

 

Dobrze, bo ostatnio w trasie temperatura potrafiła spaść na chwilę na 69 stopni, a z reguły utrzymywała się w przedziale 71-74 stopnia.

Wydaje mi się, że auto lepiej się wkręca na obroty i delikatniej pracuje. Chyba to nie autosugestia :wink:

 

czyli kojejny raz zmiana termostatu pomogła.

A jak to sie stało ze zaplaciles 155 zł za termostat ?? Ja tez kupowałem w tym roku i zaplacilem 174 zł.

Masz jakies upusty ?? A moze jakies dobre negocjacje prowadzisz ??

osa-ozo


Sprzedam :

Oryginalne tylne lampy BMW e46 do sedana - zewnętrzne i w klape.

Kierunkowskazy przednie e46

Ceny : Tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam e46 z 2000 roku disla.po przejechaniu jakis 4-5 kilometrow wskazowka stoi pionowo......ale jesli na postoju wlaczysz ogrzewanie na maxsa na ciepla temp.......to wskazowka ma prawo sie lekko odchylic

 

A wynika to z tego ze wskaznik nas troche oszukuje, i osiaga pion gdy temp. cieczy jeszcze sporo odbiega od 90 stopni, wtedy lekkie jej schlodzenie powoduje ruch wskaznika, jest to mniej widoczne gdy faktycznie mamy temp. plynu 90 stopni, wtedy spadek np do 82-83 stopni nie powoduje juz ruchu wskaznika.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam e46 z 2000 roku disla.po przejechaniu jakis 4-5 kilometrow wskazowka stoi pionowo......ale jesli na postoju wlaczysz ogrzewanie na maxsa na ciepla temp.......to wskazowka ma prawo sie lekko odchylic

 

A wynika to z tego ze wskaznik nas troche oszukuje, i osiaga pion gdy temp. cieczy jeszcze sporo odbiega od 90 stopni, wtedy lekkie jej schlodzenie powoduje ruch wskaznika, jest to mniej widoczne gdy faktycznie mamy temp. plynu 90 stopni, wtedy spadek np do 82-83 stopni nie powoduje juz ruchu wskaznika.

Dokładnie. U mnie przy 75 stopniach stała pionowo, teraz przy 89 również trzyma pion. jednak ufam wskaźnikowi elektronicznemu, niż tej wskazówce.

 

czyli kojejny raz zmiana termostatu pomogła.

A jak to sie stało ze zaplaciles 155 zł za termostat ?? Ja tez kupowałem w tym roku i zaplacilem 174 zł.

Masz jakies upusty ?? A moze jakies dobre negocjacje prowadzisz ??

 

Mam ładne oczy i jestem specjalistą ds. negocjacji :mrgreen:

Nie no, żartuję trochę... akurat w ASO BMW zniżek nie mam, taka była cena i tyle :)

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.